Pomysłowo skrócony proces diagnostyki: aktualizacja zmienia mega macs 77 w Smart Diagnostic Interface

04/22/2020

Nie tylko pojazdy zmieniają się szybko i z każdym nowym modelem. Również mega macs 77 stale się zmienia. Wraz z aktualizacją oprogramowania 57 automatycznie wkracza do następnej generacji i staje się Smart Diagnostic Interface, czyli inteligentnym interfejsem diagnostycznym.

Nowa struktura przetwarzania danych oraz nowy wygląd okien: ta aktualizacja urządzenia diagnostycznego przenosi warsztaty na wyższy poziom

Zmiany technologiczne w pojazdach wpływają również na procesy serwisowania i napraw – Hella Gutmann Solutions doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego sprawdzone w warsztatach urządzenie mega macs 77 przechodzi teraz znaczną modernizację, odpowiadającą wymaganiom przyszłości. Wraz z jesienną aktualizacją oprogramowania w wersji 57, topowe obecnie urządzenie diagnostyczne firmy Hella Gutmann Solutions otrzymuje coś więcej niż tylko odświeżenie, a mianowicie nową strukturę przetwarzania danych oraz nowy wygląd okien. Możesz oczekiwać kompletnej metamorfozy z nowymi funkcjami i możliwościami.

„W przypadku tej aktualizacji, która polega na zainstalowaniu nowego oprogramowania sprzętowego w urządzeniach, należy odebrać i zainstalować około ośmiokrotnie więcej danych niż w przypadku zwykłej aktualizacji oprogramowania”, wyjaśnia Filippo Ladisi, kierownik odpowiedzialny za projekt. „Potem dla użytkowników otwiera się nowy świat. To jest jak przejście przez kilka generacji smartfonów.”

Diagnostyka w warsztacie staje się jeszcze łatwiejsza: mega macs 77 jeszcze nigdy nie był tak intuicyjny.

Niestandardowo od pierwszej chwili: już po uruchomieniu pojawia się na ekranie otwarty wybór pojazdu, a obok niego zmienny pasek menu (pasek boczny). Jest to klucz do praktycznego, szybkiego dostępu. Nawigacja pomiędzy poziomami menu i funkcjami odbywa się najkrótszą drogą. Bowiem logika architektury systemu opiera się na strukturze naszych smartfonów.

Nawigowanie w mega macs 77 powinno być teraz przyjemniejsze, co jest oczywiście tylko drobnym faktem. Znacznie ważniejsza jest zawartość. Ladisis dodaje: „Wszystko, co mega macs 77 miał do zaoferowania w przeszłości, jest nadal dostępne - na przykład koncepcja napraw w czasie rzeczywistym i pomiary prowadzone krok po kroku. Ponadto na pierwszy plan wysuwają się obecnie pewne praktyczne funkcje, do których w starych strukturach urządzenia mega macs można było dotrzeć jedynie w sposób obejściowy i dlatego były niedostrzegane przez wielu użytkowników. Dodatkowo już na starcie mega macs 77 może pokazać kilka nowych funkcji. Dalsze zmiany będą się pojawiać na bieżąco - bardzo duży pakiet jest planowany na jesieni 2020 roku.”

Urządzenie diagnostyczne mega macs 77-najważniejsze nowości:

1. Identyfikacja pojazdu

Wygodne rozpoczęcie diagnostyki: dotknij ikony wyboru pojazdu na lewym pasku bocznym i wybierz typ wyszukiwania. Wpisanie VIN i numeru klucza w zoptymalizowanej masce wprowadzania danych praktycznie nie pozwala na popełnienie błędu. Niewiarygodne wpisy są automatycznie rozpoznawane. Po prawej stronie pojawiają się od razu dalsze szczegóły dotyczące zapisanego pojazdu, w celu dokonania przez mechanika dodatkowej weryfikacji. Dzięki temu można od razu zauważyć, czy model pasuje, i sprawdzić, jakie funkcje diagnostyczne są dostępne.

2. Ważne informacje o pojeździe

Wszystko, co ważne, aby rozpocząć diagnozę, dostępne w jednym oknie: lokalizacja gniazda OBD, informacje serwisowe, ewentualne akcje przywoławcze itp. Jeżeli pojazd został wybrany poprzez Car History, to zostaną automatycznie pokazane wszystkie prace wykonane w przeszłości w pojeździe. Na przykład, można zobaczyć, jakie czynności wykonał już kolega w samochodzie.

3. Wyszukiwanie na podstawie części

Funkcja wyszukiwania oszczędzająca czas: jeżeli kod usterki lub porada dotycząca danej naprawy odnosi się do konkretnej części, to można ją wpisać tekstem w górnym pasku wyszukiwania z symbolem lupy. Następnie zostaną wyświetlone wszystkie informacje o pojeździe, w których termin ten występuje. Poprzez kliknięcie można natychmiast przejść do danej części, np. na schemacie elektrycznym, w instrukcjach naprawy lub ewentualnie w bazie danych diagnostycznych.

4. App Launcher

Wszystkie możliwości mega macs 77 z interfejsem SDI w jednym oknie: często używane aplikacje, funkcje diagnostyczne oraz informacje o pojeździe dają się przeciągnąć z poziomu App Launcher na pasek boczny, gdzie można je szybko uruchomić, podobnie jak w aplikacji Shortcut w telefonie komórkowym. Dostęp do okna App Launcher można uzyskać za pomocą czarnej strzałki umieszczonej na środku bocznego paska.

Oferujemy możliwość bezpłatnego pobrania szkolenia dla pracowników warsztatów w zakresie obsługi urządzenia diagnostycznego mega macs 77!

"Czy chcesz mieć to wszystko spokojnie wyjaśnione? Nie stanowi to problemu: w HELLA Academy jest odpowiednia oferta szkoleń

 

  • Koncepcja obsługi oraz istotne ustawienia mega macs 77 z interfejsem SDI
  • Szczegóły funkcji diagnostycznych
  • Informacje techniczne, dane HGS oraz interaktywne schematy elektryczne
  • Prawidłowa identyfikacja pojazdu i Car History
  • Prace serwisowe
  • Technika pomiarowa i pomiary wspomagane

 

Więcej na www.hella-academy.com

Przy okazji: ten temat został oparty na artykule „Wiedza dla przyszłości” autorstwa Uschi Winklera, opublikowanym w magazynie warsztatowym MATRIX, wydanie 2/19. Wszystkie zdjęcia wykorzystano dzięki uprzejmości MATRIX".