PRZEPŁYWOMIERZ POWIETRZA: HELLA – POCZUJ RÓŻNICĘ

Dostosowane do pojazdów przepływomierze powietrza marki HELLA
 

Przepływomierz powietrza to najważniejszy element każdego systemu zarządzania silnikiem spalinowym (ICE), który w znacznym stopniu przyczynia się do optymalizacji osiągów i wydajności silnika. Jeśli przepływomierz powietrza jest uszkodzony lub podaje nieprawidłowe wartości, konsekwencją może być szereg poważnych problemów. Warsztat musi zatem rozpoznać uszkodzony przepływomierz powietrza i wymienić go już we wczesnej fazie. Decydując się na przepływomierz powietrza marki HELLA, warsztaty dokonują dobrego wyboru.
 

 • Wiedza z zakresu wyposażenia oryginalnego OE:Doświadczenie z zakresu wyposażenia oryginalnego OE, które obejmuje elektronikę i jest stale przekazywane na niezależny rynek części zamiennych
   
 • Niezawodna i zoptymalizowana wydajność:Nasze przepływomierze powietrza zapewniają optymalną wydajność, która zadowoli klientów i uprości codzienną pracę warsztatu
   
 • Optymalne dopasowanie:Korzystaj z szybkiej i wydajnej instalacji dzięki dopasowanym przepływomierzom powietrza
   
 • Szeroki zakres:Warsztaty mają możliwość znalezienia odpowiedniego produktu do wielu zastosowań

Jaka jest zasada działania przepływomierza powietrza?

Przepływomierz powietrza jest umieszczony w kanale dolotowym między obudową filtra powietrza a kolektorem dolotowym. W czasie rzeczywistym mierzy przepływ powietrza wlotowego do silnika, co ma kluczowe znaczenie dla regulacji mieszanki paliwowo-powietrznej. Służy również jako element kontroli działania systemu EGR. Dlatego też odgrywa ważną rolę w nowoczesnych silnikach spalinowych oraz w znacznym stopniu przyczynia się do optymalnych osiągów i wydajności silnika.

Jaka jest zasada działania przepływomierza powietrza?

Kiedy należy wymienić przepływomierz powietrza?

Kiedy należy wymienić przepływomierz powietrza?

Jedną z przyczyn mogą być nieprawidłowe wartości przepływu powietrza i temperatury dostarczane przez głowicę odczytu czujnika. Skutkiem może być między innymi utrata mocy, zwiększone zużycie paliwa, niekorzystne wrażenia z jazdy i zwiększona emisja spalin.
 

Jazda z uszkodzonym przepływomierzem powietrza może prowadzić do nieprawidłowego zarządzania ukldem wtryskowym, co negatywnie wpływa na niezawodność innych powiązanych komponentów odpowiedzialnych za emisję spalin i zarządzanie silnikiem, takich jak filtr cząstek stałych, zawór EGR, czujniki wydechu.
 

Dlatego bardzo ważne jest, aby na wczesnym etapie rozpoznać wadliwy przepływomierz powietrza i wymienić go na najlepszy produkt odpowiedni do danego zastosowania.
 

Zaleca się, aby nie czyścić zabrudzonego masowego przepływomierza powietrza, lecz wymienić go, aby uzyskać niezawodne rezultaty przez długi czas.

Co oferuje HELLA

Warsztaty mogą w pełni zaufać jakości produktów marki HELLA, jednego z liderów rynku w branży przepływomierzy powietrza na niezależnym rynku części zamiennych. Nasze produkty upraszczają codzienne życie w warsztacie dzięki idealnemu dopasowaniu, a ponadto mogą zoptymalizować wydajność w czasie rzeczywistym oraz zapewnić wysoką dokładność pomiaru przepływu.
 

Niezależnie od tego, czy szukasz w pełni zmontowanego masowego przepływomierza powietrza ze zintegrowanym czujnikiem, czy tylko elementu pomiarowego, który pasuje do oryginalnej obudowy przepływomierza, w naszej szerokiej ofercie masowych przepływomierzy powietrza odpowiednich do danego pojazdu znajdziesz odpowiedni produkt do swoich potrzeb.

Co oferuje HELLA

Oszczędź swoim klientom kosztownych napraw i postaw na przepływomierze powietrza marki HELLA!

Przepływomierze powietrza marki HELLA to niezawodna jakość, precyzyjne dopasowanie i szeroka gama wysokiej jakości produktów.

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH PRZEPŁYWOMIERZACH POWIETRZA

Części uniwersalne – części zamienne, które nie są dedykowane do pojazdu

Części uniwersalne – części zamienne, które nie są dedykowane do pojazdu

Uniwersalny katalog części umożliwia wyszukiwanie produktów, które nie są dedykowane do danego pojazdu, z zakresu oświetlenia i elektryki/elektroniki.

Nacisk położono na następujące grupy docelowe:

 • pojazdy ciężarowe,
 • przyczepy,
 • pojazdy rolnicze/sprzęt budowlany, a także
 • autobusy/przyczepy kempingowe.
Uniwersalny katalog części

Części zamienne dedykowane do pojazdu

Nasz katalog online umożliwia łatwe wyszukiwanie części. Oznacza to, że można na przykład wprowadzić odpowiedni pojazd, korzystając z naszej obszernej listy producentów, oznaczenia typu lub kodu silnika.

Dodatkowo zapewniamy wszystkie najważniejsze informacje o produkcie, takie jak:

 • numery katalogowe,
 • instrukcje montażu,
 • karty charakterystyki, a także
 • numery OE

wszystko w jednym czasie.

Części zamienne dedykowane do pojazdu

To może Cię również zainteresować