Wymiana żarówki światła mijania i żarówki ksenonowej - instrukcja

W tym miejscu znajdziesz wartościową wiedzę i przydatne wskazówki dotyczące wymiany żarówek w świałach mijania i wymiany lamp ksenonowych w reflektorach pojazdów mechanicznych.

Elementy świetlne pojazdów mechanicznych ulegają procesowi naturalnego starzenia. W niekorzystnych warunkach eksploatacji ulegają one szybko awariom. W wielu przypadkach wymiana elementu świetlnego wymaga zaledwie kilku ruchów. W niektórych modelach może być jednak konieczny większy nakład pracy. Na tej stronie znajdziesz cenne wskazówki na temat pokonywania wyzwań występujących przy wymianie elementów świetlnych.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

 

WYMIANA ŻARÓWKI: PODSTAWY

Jak pokonać wyzwania występujące przy wymianie żarówek

Dzisiejsze samochody stają się coraz bardziej skomplikowane. W pojazdach musi się zmieścić coraz więcej komponentów. W ekstremalnych przypadkach prowadzi to często do tego, że między podzespołami w komorze silnika nie ma wolnej przestrzeni do włożenia ręki z kluczem.

 

Taki przypadek jest szczególnie irytujący, gdy trzeba wymienić żarówkę w reflektorze. Jeśli po pewnym czasie znalazłeś osłonę reflektora, to często musisz jeszcze niejedno odkręcić, aby się tam dostać.

 

Dla niektórych pojazdów nakład czasu pracy jest znaczny, ponieważ w celu dotarcia do żarówki trzeba najpierw wymontować cały reflektor. Do codziennych doświadczeń należy też bolesny kontakt z ostrymi krawędziami i zadziorami. Instrukcja wymiany żarówek pomaga skutecznie pokonywać takie wyzwania.

WYMIANA ŻARÓWKI ŚWIATŁA MIJANIA - INSTRUKCJA: DO POBRANIA

Ta instrukcja zawiera wykaz pojazdów wymagającychwiększych nakładów czasowych. Dzięki zrozumiałym opisom i dokładnym fotografiom instrukcja ułatwia i przyspiesza wymianę żarówek. Aby wymiana elementów świetlnych stała się łatwa.

 

Część 1 Część 2
Audi A3 2.0 TDI PD Audi A1
Audi A6 2.4 z reflektorami ksenonowymi Audi A4 1,9 TDI z reflektorami ksenonowymi
BMW 3 (E91, E92) 330d z reflektorami ksenonowymi Audi A4 (8K5 / 8K2) z reflektorami biksenonowymi
BMW 5 (E60) z reflektorami ksenonowymi Audi A6 (4F) 2,4 litra
BMW X3 (E83) 2.0L silnik wysokoprężny Ford S-Max
BMW Z4 (E85) 2,2L silnik benzynowy z reflektorami ksenonowymi Land Rover Range Rover Sport z reflektorami ksenonowymi
Citroën C1 Peugeot 107 Opel Corsa D 1,4
Ford Fiesta 1.4i Skoda Octavia 2.0 FSI z reflektorami biksenonowymi
Ford Focus II 1.6i Skoda Roomster 1,9 TDI z reflektorami bi-halogenowymi
Honda Jazz Toyota Auris Hybrid
Mercedes-Benz klasy A  
Opel Signum / Vectra V6 CDTI z reflektorami ksenonowymi  
Opel Zafira II 1.6i  
Renault Espace IV  
Renault Laguna (K74) 2.2 dci z reflektorami ksenonowymi  
Renault Modus  
VW Beetle 1.9 TDI PD  
VW Passat (B5) 1.9 TDI  
VW Polo (9N) 1.4 TDI  

KONFIGURATOR ŻARÓWEK - SAMOCHODY OSOBOWE: IDENTYFIKACJA CZĘŚCI

Defekt żarówki?

Konfigurator żarówek pozwala szybko i łatwo znaleźć odpowiednią żarówkę. Aby dowiedzieć się, jakie żarówki są kompatybilne z obsługiwanym pojazdem, wystarczy tylko wybrać markę, model i rok produkcji pojazdu.

 

Tutaj przejdziesz do konfiguratora żarówek.