Czujnik ciśnienia w oponach

Ciśnienie w oponach stanowi ważny czynnik bezpieczeństwa podczas jazdy. Najczęstsze uszkodzenia opon są spowodowane powolną stratą ciśnienia, co jest często zauważane zbyt późno przez kierowców pojazdu. 

 

Zbyt niskie ciśnienie w oponach powoduje ponadto zwiększone zużycie paliwa i pogorszenie właściwości jezdnych. Wiąże się z tym również wzrost temperatury opon i ich większe zużycie. W wyniku niewystarczającego ciśnienia w oponach może dojść do nagłego rozerwania opony. Stanowi to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich pasażerów. Z tego powodu systemy monitorowania ciśnienia w oponach (TPM) są obowiązkowe dla wszystkich nowych pojazdów w UE od listopada 2014 roku. 

 

HELLA oferuje niezawodny i wysokiej jakości produkt podnoszący bezpieczeństwo, jakim są zasilane bateryjnie czujniki ciśnienia w oponach. Są one montowane bezpośrednio w odpowiedniej obręczy koła pojazdu i mierzą temperaturę oraz ciśnienie w oponie. Zmierzona wartość ciśnienia w oponach jest przekazywana drogą radiową do sterownika systemu kontroli ciśnienia w ogumieniu. W przypadku zarejestrowania utraty ciśnienia, na wyświetlaczu pojawia się optyczny/akustyczny komunikat ostrzegawczy.

Dlaczego HELLA?

  • Najwyższa jakość
  • Aplikacje dostępne dla wielu europejskich producentów samochodów
  • Łatwa instalacja dzięki programowaniu wstępnemu

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH CZUJNIKACH CIŚNIENIA W OPONACH

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Podstawą koncepcji naszego katalogu online jest łatwość wyszukiwania. Dlatego pojazd można wybrać ze szczegółowej listy marek, na podstawie modelu pojazdu lub kodu silnika.

 

Dodatkowo są tu dostępne wszystkie ważne informacje o naszych produktach, takie jak

  • informacje o artykułach,
  • instrukcje montażu,
  • karty charakterystyk,
  • numery OEM.

od razu z

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Aplikacja Katalog Hella

Aplikacja Katalog Hella

Dzięki naszej aplikacji Katalog można szybko i łatwo znaleźć produkty HELLA do samochodów osobowych i ciężarowych. Intuicyjny interfejs użytkownika prowadzi do właściwego wyniku w zaledwie kilku krokach – w sposób bardzo prosty: wystarczy wybrać typ pojazdu, markę i wersję modelu, a na ekranie pojawią się odpowiednie produkty HELLA. Wyniki są pogrupowane w czytelny sposób według podzespołów i grup produktów. Można też wyświetlać dalsze informacje, zdjęcia, dane techniczne oraz porównywać wybrane produkty.

Informacje techniczne o produktach

Informacje techniczne o produktach

Niniejsza baza danych zawiera informacje techniczne o naszych produktach i niektórych układach w pojazdach, przygotowane przez doświadczonych techników i mechaników.

Informacje techniczne o produktach

Elektronika z HELLA - Nic więcej.

Ty wiesz najlepiej, jak bardzo kochamy to, co robimy. To jest również siła, która napędza nas każdego dnia. Jako specjalista w dziedzinie elektroniki, nie przestajemy podążać za innowacjami i megatrendami oraz sprawiamy, że Twój warsztat działa na co dzień wydajniej oraz staje się bardziej dochodowy i przyszłościowy.