KLAKSONY, FANFARY I SYGNAŁY COFANIA

Mocne w brzmieniu, potężne w działaniu

 

Od ponad 120 lat HELLA produkuje wysokiej jakości urządzenia dźwiękowe do samochodów osobowych, ciężarowych i innych pojazdów użytkowych oraz do motocykli i skuterów – zawsze zgodnie z rygorystycznymi specyfikacjami ECE i wymaganiami OEM. Szeroka gama obejmuje klaksony, fanfary i sygnały cofania w zakresie głośności od 108 dB(A) do 118 dB(A): Ich przenikliwy i dalekosiężny dźwięk alarmowy w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Dzięki ich zastosowaniu inni użytkownicy dróg mogą zostać wcześnie ostrzeżeni o niebezpiecznej sytuacji.

 

Skorzystaj z zalet produktów: Szeroki asortyment gwarantuje wysokie pokrycie rynku i zapewnia łatwą identyfikację poszczególnych produktów.

Dlaczego HELLA?

 • Szeroki asortyment produktów
 • Wysoka dostępność
 • Rozwiązanie „Fit & Forget”
 • Jedna z wiodących marek na świecie
 • Szybki montaż (dostępne są trąbki ze złączami dostosowanymi do konkretnych modeli pojazdów)
 • Łatwa identyfikacja dzięki krótkim kodom
 • Wysoki zwrot dzięki niewygórowanym cenom
 • Dostęp do aktualizacji produktów i innowacji

PALETA PRODUKTÓW HELLA – PRZEGLĄD WEDŁUG CECH DŹWIĘKU I SYMBOLU (TYGRYS, LEW I SŁOŃ)

Klaksony i fanfary HELLA charakteryzuje jedno z tych trzech zwierząt w zależności od ich brzmienia i cech: Klaksony z symbolem lwa wytwarzają bardzo dobrze słyszalny sygnał dźwiękowy. Duże klaksony o imponującej mocy usłyszy każdy. Nasze fanfary z symbolem słonia charakteryzują się harmonijną sekwencją dźwięków o mocnym, solidnym i potężnym brzmieniu. Trzecie w grupie to nasze klaksony w małym formacie. Smukłe jak tygrys, mają potężne brzmienie i przede wszystkim jedno:  są skuteczne. Zatem:

 

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE W MIEJSKIEJ DŻUNGLI. DOTRĄ DO KAŻDEGO UCHA – NIEPOWTARZALNE BRZMIENIE I MOC!

 

Oznacza to, że w naszym asortymencie znajdziesz odpowiedni klakson lub fanfarę do każdego pojazdu i każdego zapotrzebowania. Kolorowe oznaczenie produktu pokazuje, do jakiego pojazdu i do jakiego zastosowania nadają się klaksony i fanfary.

PRZEGLĄD KLAKSONÓW, FANFAR I SYGNAŁÓW COFANIA: KATEGORIE KOLORYSTYCZNE

Żółty – HELLA Standard: Najlepiej sprzedająca się kategoria dla samochodów osobowych – w całości czarne i uniwersalne. Stosunek jakości do ceny zapewnia dobre parametry dźwięku za niewygórowaną cenę. Kategoria Standard HELLA obejmuje klaksony z serii Tygrys i Słoń.
Czerwony – HELLA Performance: Jak sama nazwa wskazuje, ta kategoria obejmuje produkty o najlepszych parametrach. Łączy najlepszy dźwięk z nowoczesnym wzornictwem dla samochodów osobowych. To król wśród klaksonów, a więc prawdziwy lew.
Niebieski – HELLA Style: Idealnym rozwiązaniem do tuningu samochodowego o najwyższej jakości dźwięku i dobrej mocy jest kategoria Style. Kolorowe klaksony w formie talerzy lub trąbki to zarówno modele spod znaku tygrysa, jak i słonia.
Szary – HELLA OE-Connect: Klaksony w formie trąbki do konkretnych modeli pojazdów są łatwe w montażu i posiadają takie same złącza, jak wersje OEM. Ponadto klaksony HELLA OE-Connect są dostępne w TecDoc z listą kompatybilnych modeli.
Zielony – HELLA eLONG-Life: Nowością w ofercie w elektronicznym designie o ultra długiej żywotności jest zielona kategoria HELLA eLONG-Life z rodziny produktów Słoń. Jest objęta bezpłatną 3-letnią gwarancją.
Ciemnoszary – HELLA Heavy Duty: Dzięki długiej żywotności i niezawodnemu działaniu te klaksony talerzowe i trąbkowe z serii Tygrys i Słoń nadają się do autobusów, samochodów ciężarowych i innych pojazdów użytkowych. Są dostępne zarówno do instalacji 12 V jak i 24 V i wyróżniają się sprawdzoną jakością OEM HELLA.
Żółty – Fanfary pneumatyczne i sygnały cofania HELLA: Ta kategoria obejmuje fanfary pneumatyczne, sygnały cofania oraz klaksony pneumatyczne do samochodów ciężarowych i innych pojazdów użytkowych, oparte na różnych technologiach – o wysokiej trwałości i niezawodności.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH KLAKSONACH I FANFARACH

Części uniwersalne – części zamienne do różnych modeli pojazdów

Części uniwersalne – części zamienne do różnych modeli pojazdów

Za pomocą katalogu części uniwersalnych można wyszukiwać produkty niezależne od modelu pojazdów z segmentów oświetlenia oraz elektryki/elektroniki.

Głównymi grupami docelowymi są:

 • samochody ciężarowe,
 • naczepy i przyczepy,
 • maszyny rolnicze i budowlane oraz
 • autobusy i kampery.
Katalog części uniwersalnych

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Podstawą koncepcji naszego katalogu online jest łatwość wyszukiwania. Dlatego pojazd można wybrać ze szczegółowej listy marek, na podstawie modelu pojazdu lub kodu silnika.

Dodatkowo są tu dostępne wszystkie ważne informacje o naszych produktach, takie jak

 • informacje o artykułach,
 • instrukcje montażu,
 • karty charakterystyk,
 • numery OEM.

od razu z

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Krótkie informacje do pobrania w formacie PDF

Krótkie informacje do pobrania w formacie PDF

Informacje na temat różnych produktów w formie bazy danych.

Krótkie informacje

Szukasz instrukcji montażowej?

Instrukcje montażowe

W tym miejscu dostępne są instrukcje montażowe dla konkretnych produktów HELLA.

W tym celu wpisz numer katalogowy produktu HELLA w polu wyszukiwania, np. „1F0 010 186-001”. Możesz też łatwo wyszukać po konkretnej nazwie produktu, np. „Luminator X halogen“.

Informacje techniczne o produktach

Informacje techniczne o produktach

Niniejsza baza danych zawiera informacje techniczne o naszych produktach i niektórych układach w pojazdach, przygotowane przez doświadczonych techników i mechaników.

Informacje techniczne o produktach

Aplikacja Klaksony i fanfary

Aplikacja Klaksony i fanfary

Ta aplikacja umożliwia próbne odsłuchanie wszystkich klaksonów i fanfar HELLA.

Klaksony i fanfary