E-mobilite için hazır

Elektromobilite yaygınlaşmaya devam ediyor ve Aftermarket pazarında da giderek daha popüler hale geliyor. Toptancı şirketlerin iş ortağı ve servis dostu olarak, dönüşümün üstesinden başarıyla gelmelerini sağlıyoruz.

HELLA: Yenilikçi orijinal ekipman üreticisi ve otomobil üreticilerinin iş ortağı

Hibrit ve elektrikli otomobiller artık yollarımızdaki günlük yaşamın bir parçası ve gelecekte daha da büyük bir rol oynayacaklar. Yenilikçi bir orijinal ekipman üreticisi ve otomobil üreticilerinin iş ortağı olarak, bu gelişmenin sağlanmasında kilit bir rol oynuyoruz. Bu şekilde, tahrik çözümlerinin giderek artan bir şekilde iklim nötr hale gelmesine önemli bir katkıda bulunuyoruz. Yeni inovasyonlar için araştırma ve geliştirme orijinal ekipman departmanında gerçekleştirilmekte ve daha sonra seri üretime geçilmektedir. Aynı zamanda, bu dönüşümün üstesinden başarıyla gelmeleri için bağımsız yedek parça pazarındaki iş ortaklarımızı da güçlendiriyoruz.

E-mobilite bağımsız yedek parça pazarına yeni talepler getiriyor

Elektromobilite artık durdurulamaz. Dünya çapında, Aftermarket pazarıyla ilgili elektrikli araç stoku 2035 yılına kadar 200 milyona ulaşacaktır (Deloitte, IHS Markit World View, 2021). Bu nedenle toptancıların ve bağımsız servislerin e-mobiliteyi benimsemekten başka çaresi kalmamıştır ve mobilite değiştikçe büyük zorluklarla karşılaşıyorlar. Bu nedenle elektrik tahrikli araçlar, farklı bileşenler, servisler ve hizmetler gerektirmektedir. Toptancı şirketlerin iş ortağı ve servis dostu olarak ve güçlü orijinal ekipman uzmanlığımız temelinde, elektromobilite söz konusu olduğunda Aftermarket pazarı için de kapsamlı bir çözüm sağlayıcısıyız.

Elektromobilite konusunda bütüncül iş ortağınız

Parçaları ve orijinal ekipman teknik bilgisini bağımsız Aftermarket pazarına aktarıyor ve mobilitenin dönüşümünde servislere ve toptancı şirketlere kapsamlı destek sağlıyoruz. Ve tüm bunlar tek bir kaynaktan: Uygun yedek parçalardan başlayarak, akıllı arıza teşhis ve kalibrasyon seçeneklerine, etkili eğitimlere, ürün ve montaj bilgilerine kadar. Bu sayede sadece benzersiz bir konumda olmakla kalmıyor, aynı zamanda artan taleplerle başa çıkma konusunda Aftermarket pazarındaki iş ortaklarımızı da destekliyor. HELLA, toptancı şirketlerin işini kolaylaştırmakta ve günlük servis rutinini daha hızlı, daha kârlı ve geleceğe dönük hale getirmektedir.

En önemli bileşenler

Servisler ve toptancılar, HELLA’da tamamen elektrikli araçlara (“Battery Electric Vehicles” BEV) yönelik şu dört ana gruptaki bileşen ve sistemlerden oluşan geniş bir ürün gamı bulmaktadır:

  • Elektrikli tahrik: Elektrik enerjisini mekanik güce veya itiş gücüne dönüştürür.
  • Enerji yönetimi: Enerji sisteminin performansını kontrol eder, ölçer ve optimize eder.
  • Termal yönetim: Elektrik motorunun, güç elektroniğinin ve diğer bileşenlerin sıcaklığını optimum sıcaklık aralığında tutar
  • Şarj ekipmanı: Bataryayı şarj etmek için aracın harici bir güç kaynağına bağlanmasına olanak sağlar

Toptancılar ve bağımsız servisler HELLA’da daha sorun ortaya çıkmadan çözümleri bulabilirler. Aftermarket alanındaki HELLA ürün yelpazesinde halihazırda 1500’ün üzerinde e-mobilite ürünü bulunmaktadır. Eğilim artmaya devam ediyor.

HELLA, elektronik alanındaki kapsamlı ürün yelpazesinin yanı sıra toptancı şirketlere ve bağımsız servislere e-mobilite alanındaki çok sayıda uygulamaya yönelik geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Araca özgü aydınlatmadan, üniversal ürünlere, fren sistemlerinden, arıza teşhisine ve çok daha fazlasına kadar. Eğilim artmaya devam ediyor.

Yüksek voltaj yeterliliği: HELLA Academy ile elektromobilite alanında uzman olun

Çalışanları uygun yeterliliğe sahip olmadan, araç servislerinin hibrit ve elektrikli otomobiller üzerinde çalışma yapmasına izin verilmez. HELLA Academy, belirli ülkelerde bağımsız araç servis işletmeleri için kapsamlı bir eğitim programı sunmaktadır: Servis çalışanları, yüksek voltajlı sistemlere ve bunların bileşenlerine sahip araçlar üzerinde profesyonel ve güvenli bir şekilde çalışmalar yapabilmek için, uygulama odaklı eğitim kursları ve web seminerleri kapsamında yeterlilik kazanabilirler.

Uzmanlık eğitimi alan kişiler: Araç üzerinde YV sistemini doğrudan etkilemeyen genel çalışmaları yapabilirler. Bunlar arasında, örneğin karoser işleri, yağ ve tekerlek değişimleri, tekerlek göbeği motorlarının yakınındaki geleneksel fren sistemi üzerindeki çalışmalar, YV hatlarının yakınında direksiyon, içten yanmalı motor, akslar vb. üzerindeki çalışmalar ve geleneksel araç elektrik sistemi üzerindeki çalışmalar yer almaktadır.

Enerjisiz durumda yüksek voltajlı sistemler üzerinde çalışma uzmanlığı: Bu yeterlilik sayesinde uzman personel enerjisiz durumdaki yüksek voltaj sistemleri üzerinde bağımsız ve güvenli bir şekilde çalışabilir. Bu, örneğin enerjisiz durumdaki YV sistemleri ve bileşenleri üzerindeki çalışmaları veya bunların tehlike alanlarındaki faaliyetleri içerir.

Gerilim altındaki yüksek voltaj sistemleri üzerinde çalışma uzmanlığı: Çalışanların vücut bölümleri veya aletlerle yüksek voltajlı bileşenlere veya parçalara dokunabileceği faaliyetler, enerjisiz durum sağlanamıyorsa ve elektrik tehlikesi göz ardı edilemiyorsa, gerilim altındaki YV sistemleri üzerinde çalışma olarak kabul edilir. Bu seviyedeki başarılı bir yeterlilik, uzmanların yüksek voltaj sistemlerinde bağımsız ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu yeterlilik seviyesi, özellikle profesyonel YV iş istasyonlarına sahip servis çalışanlarına yöneliktir.

Serviste elektromobilite: Aynı zamanda bir ekipman meselesi

Araç servisi çalışanları için profesyonel yüksek voltaj eğitimi, elektrikli otomobiller ve hibrit araçlar üzerinde çalışmak için temel bir gerekliliktir. Ve doğru servis ekipmanı olmadan, elektrikli araçlar üzerinde bakım veya onarım yapılamaz. Uzmanlar, bu tür çalışmalar için bir servis alanı kurmanın yatırım maliyetinin, Euro cinsinden ortalama beş haneli rakamlar aralığında olacağını tahmin etmektedir.

Konu ile ilgili indirmeler