Gotowi na elektromobilność

Elektromobilność wciąż się rozwija i coraz częściej pojawia się także na rynku wtórnym. Jako partner hurtowni i przyjaciel niezależnych warsztatów pomożemy Ci przygotować się na transformację.

HELLA: Innowacyjny producent wyposażenia oryginalnego i partner producentów samochodów

Samochody hybrydowe i elektryczne są już częstym widokiem na naszych drogach – a w przyszłości będą odgrywać jeszcze większą rolę. Jako innowacyjny producent wyposażenia oryginalnego i partner producentów samochodów odgrywamy dużą rolę w napędzaniu tego rozwoju. W ten sposób wnosimy istotny wkład w coraz większą neutralność klimatyczną rozwiązań napędowych. Prowadzimy prace badawczo-rozwojowe, dzięki czemu innowacyjne wyposażenie oryginalne trafia do produkcji seryjnej. Jednocześnie umożliwiamy naszym partnerom na niezależnym rynku wtórnym skuteczne przygotowanie się do tej transformacji.

Elektromobilność stawia nowe wyzwania przed rynkiem części zamiennych

Elektromobilności nie da się już zatrzymać. Do 2035 roku liczba pojazdów elektrycznych na całym świecie wyniesie 200 milionów (Deloitte, IHS Markit World View, 2021). Hurtownie i niezależne warsztaty nie mają zatem innego wyboru, jak tylko przyjąć elektromobilność – i stanąć przed poważnymi wyzwaniami w trakcie transformacji mobilności. Na przykład pojazdy z napędem elektrycznym wymagają innych komponentów, usług i wsparcia. Jako partner hurtowni i przyjaciel niezależnych warsztatów, w oparciu o nasze silne doświadczenie w zakresie wyposażenia oryginalnego, jesteśmy również kompleksowym dostawcą rozwiązań dla rynku części zamiennych w dziedzinie elektromobilności.

Twój kompleksowy partner we wszystkich aspektach elektromobilności

Umożliwiamy transfer części i know-how OE na rynek części zamiennych i w pełni wspieramy warsztaty i hurtownie w transformacji mobilności. A wszystko to z jednego źródła: Od odpowiednich części zamiennych, inteligentnej diagnostyki i kalibracji, po profesjonalne szkolenia, informacje oproduktach i instrukcje montażu. To nie tylko stawia nas w wyjątkowej pozycji, ale przede wszystkim pomaga naszym partnerom z branży części zamiennych sprostać rosnącym wymaganiom. HELLA upraszcza handel hurtowy i sprawia, że codzienne życie warsztatów jest szybsze, bardziej opłacalne i przyszłościowe.

Najważniejsze komponenty

HELLA oferuje warsztatom i hurtowniom szeroki wybór komponentów i systemów dla pojazdów z napędem całkowicie elektrycznym („Battery Electric Vehicles” BEV) z tych czterech grup głównych:

 

  • Napęd elektryczny: Przekształca energię elektryczną w moc mechaniczną lub napęd.
  • Zarządzanie energią: Kontroluje, mierzy i optymalizuje działanie systemu energetycznego.
  • Zarządzanie termiczne: Utrzymuje temperaturę silnika elektrycznego, elektroniki mocy i innych komponentów w optymalnym zakresie
  • Sprzęt do ładowania: Umożliwia podłączenie pojazdu do zewnętrznego źródła zasilania w celu naładowania akumulatora

 

Hurtownie i niezależne warsztaty znajdą w ofercie HELLA rozwiązania, zanim jeszcze pojawi się problem. Oferta produktów HELLA na rynku wtórnym obejmuje już ponad 1500 produktów z sektora elektromobilności. Tendencja jest nadal wzrostowa.

 

Oprócz bogatej oferty produktów z branży elektronicznej HELLA oferuje hurtowniom i niezależnym warsztatom szeroką gamę produktów do różnych zastosowań związanych z elektromobilnością. Od oświetlenia dedykowanego do konkretnych marek pojazdów, poprzez produkty uniwersalne, układy hamulcowe, diagnostykę i wiele innych. Tendencja jest nadal wzrostowa.

Kwalifikacje do pracy przy wysokim napięciu: Zostań ekspertem w dziedzinie elektromobilności dzięki HELLA Academy

Bez odpowiednich kwalifikacji pracowników warsztaty samochodowe nie mogą wykonywać prac przy samochodach hybrydowych i elektrycznych. W wybranych krajach HELLA Academy oferuje szeroki wybór szkoleń i kursów dla niezależnych warsztatów samochodowych: Pracownicy warsztatów mogą wziąć udział w praktycznych szkoleniach i webinarach, aby zdobyć kwalifikacje niezbędne do profesjonalnej i bezpiecznej pracy przy pojazdach z systemami wysokiego napięcia i ich komponentami.

 

Osoby poinstruowane: Mogą wykonywać ogólne prace przy pojeździe niezwiązane bezpośrednio z układem wysokiego napięcia. Należą do nich np. prace blacharskie, wymiana oleju i kół, prace przy konwencjonalnym układzie hamulcowym w pobliżu silników piast kół, prace przy przewodach wysokiego napięcia w układzie kierowniczym, przy silniku spalinowym, osiach itd. oraz prace w instalacji elektrycznej.

 

Kwalifikacje do prac w systemach wysokiego napięcia w stanie beznapięciowym: Dzięki tej kwalifikacji specjaliści mogą wykonywać samodzielnie prace w systemach wysokiego napięcia odłączonych od zasilania. Obejmuje to np. prace przy wyłączonych systemach i komponentach wysokiego napięcia oraz czynności w strefie niebezpiecznej.

 

Kwalifikacje do prac w systemach wysokiego napięcia pod napięciem: Czynności, podczas których pracownicy mogą dotykać elementów lub części pod wysokim napięciem za pomocą części ciała lub narzędzi, są uważane za prace w systemach wysokiego napięcia pod napięciem, jeżeli nie jest zapewniony stan beznapięciowy i nie można wykluczyć zagrożenia elektrycznego. Zdobycie kwalifikacji na tym poziomie umożliwia osobie wykwalifikowanej samodzielną i bezpieczną pracę w systemach wysokiego napięcia. Ten poziom kwalifikacji jest skierowany przede wszystkim do pracowników warsztatów, które posiadają już profesjonalne stanowiska pracy do układów wysokiego napięcia.

Elektromobilność w warsztacie: Również kwestia wyposażenia

Profesjonalne szkolenia w dziedzinie układu wysokiego napięcia dla pracowników warsztatów samochodowych są wymogiem niezbędnym do pracy przy pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Również odpowiednie wyposażenie warsztatu jest niezbędne do obsługi i napraw aut elektrycznych. Według szacunków ekspertów koszt inwestycji w celu wyposażenia stanowiska w warsztacie sięga kilkudziesięciu tysięcy euro.