NOWOŚCI HELLA TECH WORLD

WYRÓŻNIONE PRODUKTY

Czujniki parkowania HELLA – mamy to!

Piii, piii, piii – ktoś tu chyba musi chyba nauczyć się właściwej gry! Jako partner niezależnych warsztatów samochodowych mamy coś w zanadrzu: nasz ultradźwiękowy czujnik parkowania. Wkracza do akcji, gdy jest naprawdę potrzebny.

Fiat Panda Niedziałające światła mijania

Fiat Panda

Niedziałające światła mijania

W powyższych samochodach może dojść do awarii świateł mijania. Nie pomaga wymiana żarówek ani sprawdzenie bezpieczników F12 / F13 świateł mijania.

Więcej
BMW i3 (I01) Geluiden in de buurt van de deuren

BMW i3 (I01)

Odgłosy w obszarze drzwi

W tym przypadku klient uskarża się na nieprzyjemne odgłosy skrzypienia przy otwieraniu lub zamykaniu drzwi. Po bliższych oględzinach mechanizmu drzwi okazało się, że śruba mocująca zawiasu taśmowego drzwi jest poluzowana.

Więcej
Dynamo controleren

Sprawdzanie alternatora

Informacje techniczne o produktach

Alternator zasila prądem wszystkie elektryczne elementy pojazdu. Jeśli nie będzie w pełni sprawny, to po pewnym czasie elektronika ulegnie awarii - akumulator nie będzie już ładowany, a samochód nie będzie zdolny do jazdy.

Więcej
Audi A6 Uitlaatgascontrolelampje is geactiveerd

Audi A6

Kontrolka spalin jest aktywna

Jeżeli zgłaszane są reklamacje dotyczące mocy silnika w tych pojazdach i zapala się kontrolka spalin, to dodatkowo zapisywany może być podany niżej kod błędu.

Więcej
Mercedes-Benz C-Klasse (W204)

Mercedes-Benz C-Klasse (W204)

Sporadyczna awaria oświetlenia tablicy rozdzielczej

Jeśli powyższy problem zostanie wykryty w wyżej wymienionym pojeździe, możliwą przyczyną może być uszkodzenie wiązki przewodów czujnika deszczu/oświetlenia otoczenia.

Więcej

Cewki zapłonowe HELLA – mamy to!

Masz dość cewek zapłonowych, które szybko się psują? Jeśli tak, to mamy coś dla ciebie: Nasza oferta cewek zapłonowych to nie tylko wysoka niezawodność, ale także szeroka gama produktów do niemal każdego zastosowania. Iskry polecą, gwarantujemy!

Fiat Grande Punto Silnik nie uruchamia się

Fiat Grande Punto

Silnik nie uruchamia się

Jeżeli po włączeniu zapłonu silnik nie uruchamia się i/lub nie działa zestaw wskaźników, przyczyną może być uszkodzone połączenie z masą w komorze silnika.

Więcej
Toyota IQ - Dymienie

Toyota IQ

Dymienie

W wyżej wymienionych pojazdach podczas jazdy może powstawać dym. W chłodnicy powietrza doładowującego może się gromadzić olej silnikowy, który następnie dostaje się do komory spalania, co może powodować dymienie podczas pracy silnika.

Więcej
Płukanie klimatyzacji Informacje techniczne o produktach

Płukanie klimatyzacji

Informacje techniczne o produktach

W obiegu czynnika chłodniczego mogą gromadzić się szkodliwe substancje i ciała stałe, powodujące uszkodzenia elementów. Dlatego płukanie klimatyzacji jest bezwzględnie konieczne w przypadku jej naprawy, a zwłaszcza po wymianie sprężarki.

Więcej
Opel Adam Świecą ciągle światła hamowania

Opel Adam

Świecą ciągle światła hamowania

Jedną z możliwych przyczyn wymienionego wyżej problemu może być nieprawidłowe ustawienie i/lub nieprawidłowa pozycja łącznika świateł hamowania. Może to powodować ciągłe świecenie świateł hamowania bez aktywacji hamulca.

Więcej
Mazda 2 Światła mijania nie włączają się automatycznie

Mazda 2

Światła mijania nie włączają się automatycznie

Jeżeli w wymienionych wyżej modelach pojazdów z automatycznym układem sterowania reflektorami przy włączniku reflektorów ustawionym na "AUTO" nie włączają się automatycznie światła mijania, możliwą przyczyną tej sytuacji może być uszkodzony czujnik oświetlenia otoczenia.

Więcej

„Damy radę" – czujniki poziomu oleju

Wszystko pod kontrolą w kwestii czujników poziomu oleju? Jako partner niezależnych warsztatów wspieramy Cię w każdym wyzwaniu: Kompetencje OE w dziedzinie elektroniki, produkty tworzone z pasją i czasami motywujące mrugnięcie okiem!

Ford Focus

Różne problemy z reflektorami bi-ksenonowymi z funkcją doświetlania zakrętów

Możliwą przyczyną są uszkodzone kable na płytkach sterujących w reflektorze. W celu wyeliminowania problemu należy wymontować i naprawić reflektor.

Więcej
VW Sharan Zapala się lampka kontrolna silnika

VW Sharan

Zapala się lampka kontrolna silnika

W przypadku wyżej wymienionych pojazdów reklamowany jest spadek mocy w fazie przyspieszania. Zapala się lampka kontrolna silnika (MIL), mogą być poza tym zapisane następujące kody błędów.

Więcej
Czujnik położenia wału korbowego Informacje techniczne o produktach

Czujnik położenia wału korbowego

Informacje techniczne o produktach

Czujnik wału korbowego jest jednym z najważniejszych elementów dostarczających informacji do układu sterowania silnika. Określa on prędkość obrotową i pozycję wału korbowego, przesyłając te informacje w postaci sygnału elektrycznego do układu sterowania silnika.

Więcej
Honda Legend Odgłosy tarcia i stukania w obszarze szyby przedniej

Honda Legend

Wnikanie wody przez boczne kierunkowskazy

Jedną z możliwych przyczyn wyżej wymienionego problemu może być system wycieraczek szyby przedniej lub pióra wycieraczek. W tym przypadku hałas powoduje wadliwe ramię wycieraczki (strona kierowcy).

Więcej
Seat Altea Światło wewnątrz pojazdu jest stale włączone

Seat Altea

Światło wewnątrz pojazdu jest stale włączone

Problem ten może być związany z silnym skraplaniem się pary wodnej w bocznych kierunkowskazach.

Więcej
Ford Ranger Nowa żarówka nie działa

Ford Ranger

Nowa żarówka nie działa

W podanych powyżej pojazdach może się zdarzyć, że wymieniona, nowa żarówka nie działa. W wielu pojazdach zauważyliśmy, że po wymianie żarówki należy wyłączyć i ponownie włączyć zapłon, aby przywrócić jej działanie.

Więcej
Volvo S60 Wnikanie wody do pojazdów z szyberdachem

Volvo S60

Wnikanie wody do pojazdów z szyberdachem

Problem dotyczy pojazdów z szyberdachem uchylnym lub przesuwanym. Po otwarciu woda może przedostać się do wnętrza pojazdu.

Więcej
PKodowanie czujników ciśnienia w kołach

PKodowanie czujników ciśnienia w kołach

Informacje techniczne o produktach

Uniwersalny czujnik ciśnienia w oponach HELLA można zamontować na prawie wszystkich obręczach oryginalnych i akcesoryjnych. W razie potrzeby czujniki można wymieniać pojedynczo lub łączyć z innymi oryginalnymi czujnikami.

Więcej
MCC Smart forfour Reflektory włączone na stałe

MCC Smart forfour

Reflektory włączone na stałe

Jeśli reflektory w tym samochodzie są stale włączone i/lub nie można przełączać między światłami mijania i drogowymi, przyczyną może być uszkodzony przełącznik wielofunkcyjny.

Więcej
Citroën Relay Światło wewnątrz pojazdu jest stale włączone

Citroën Relay

Światło wewnątrz pojazdu jest stale włączone

W przypadku stwierdzenia powyższej usterki można przyjąć, że jest ona związana ze sworzniem kontaktowym drzwi przesuwnych. Ponadto może świecić się lampka ostrzegawcza otwarcia drzwi na desce rozdzielczej. Ponadto centralny zamek jest częściowo niesprawny.

Więcej
Renault Kangoo 1 - Zamek centralny nie otwiera lewych drzwi przesuwnych

Renault Kangoo 1

Zamek centralny nie otwiera lewych drzwi przesuwnych

Jeśli w tym modelu pojazdu zostanie stwierdzona powyższa usterka, to przyczyną błędu może być wadliwy czujnik we wlewie paliwa lub niewłaściwa pokrywa wlewu paliwa.

Więcej
Opel Corsa-C - Silnik pracuje niespokojnie

Opel Corsa-C

Silnik pracuje niespokojnie

Jeżeli klient zareklamuje wyżej opisany błąd, to jego przyczyną może być zanieczyszczenie jednostki dozującej. Ponadto klient może zgłaszać trudności z uruchomieniem i gaśnięcie silnika.

Więcej
Wymiana sondy lambda

Wymiana sondy lambda

Informacje techniczne o produktach

Sonda lambda określa pozostałą zawartość tlenu w spalinach i dostarcza układowi sterowania silnika sygnału elektrycznego, pozwalającego na regulację składu mieszanki.

Więcej
Citroen Berlingo - Awaria świateł mijania

Citroen Berlingo

Awaria świateł mijania

Jeżeli klient zgłosi opisany błąd, przyczyną może być przetarcie wiązki kablowej. Mogą także występować awarie elektryczne/nieprawidłowości w działaniu.

Więcej
Mazda 3 (BL) - Głośna praca sprężarki klimatyzacji

Mazda 3 (BL)

Głośna praca sprężarki klimatyzacji

Jeżeli w wyżej wymienionych pojazdach odgłosy "piskania" z komory silnika są zauważalne podczas pracy systemu klimatyzacji, przyczyną może być niewystarczająca siła przyciągania sprzęgła magnetycznego sprężarki klimatyzacji.

Więcej

Załóż swoje najlepsze tarcze!

Filozofia Twojego warsztatu jest jasna: „Naszym klientom zakładamy tylko najlepsze tarcze”? Oferujemy tarcze hamulcowe HELLA Pagid, którym można zaufać! Znajdź odpowiednie tarcze hamulcowe do pojazdów swoich klientów spośród ponad 2500 różnych wersji.

Każdy koniec daje nowy początek

Pożegnaj się ze starym urządzeniem i przywitaj najnowszą technologię diagnostyczną HELLA Gutmann.

Więcej
Uwagi dotyczące naprawy samochodu

Uwagi dotyczące naprawy samochodu

Niniejsza baza danych zawiera wskazówki dotyczące naprawy i diagnostyki wybranego pojazdu, opracowane pod kątem różnych oznak usterek. 

Więcej
KAMPANIE I PROMOCJE

KAMPANIE I PROMOCJE

W tym miejscu znajdziesz przegląd aktualnych kampanii i promocji firmy HELLA.

Więcej
ELEKTRONICZNE KATALOGI PRODUKTÓW

ELEKTRONICZNE KATALOGI PRODUKTÓW

Znajdowanie bez czasochłonnego szukania – rzecz oczywista w firmie HELLA. Kilka kroków pozwala odnaleźć właściwy produkt. 

Więcej
NOWE PRODUKTY

NOWE PRODUKTY

Poznaj teraz wszystkie nowe produkty wprowadzone do sprzedaży.

Zobacz teraz wszystkie nowe produkty