WYRÓŻNIONE PRODUKTY

Inteligentne systemy wspomagania kierowcy marki HELLA!

„We got that!” - dotrzymamy tej obietnicy ze zdwojoną mocą! Nasze inteligentne systemy wspomagania kierowcy zapewniają klientom większe bezpieczeństwo na drodze.

Przejdź do strony produktu
Nissan Juke

Nissan Juke

Kod błędu P0603

Jeśli w wyżej wymienionych pojazdach świeci się lampka kontrolna silnika i w pamięci błędów jest zapisany kod błędu P0603, może to mieć różne przyczyny. W pierwszej kolejności należy sprawdzić wszystkie istotne dla systemu komponenty elektryczne, w tym zasilanie, połączenia elektryczne i punkty uziemienia.

Więcej
Volkswagen Golf 7

Volkswagen Golf 7

Awaria wentylatora nawiewu powietrza

W celu rozwiązania problemu należy odczytać pamięć błędów sterownika klimatyzacji/ogrzewania. Jeśli kod błędu wskazuje na usterkę mechaniczną (np. B10BE07), możliwa jest usterka silnika wentylatora.

Więcej
Hydrauliczna pompa wspomagania

Hydrauliczna pompa wspomagania

Informacje techniczne o produktach

Pompa wytwarza ciśnienie hydrauliczne wymagane przez układ wspomagania kierownicy, dzięki czemu kierowanie pojazdem podczas jazdy staje się łatwiejsze i bardziej komfortowe. Przy uruchomionym silniku i wyprostowanej kierownicy pompa stale tłoczy olej hydrauliczny przez układ kierowniczy z powrotem do zbiornika wyrównawczego.

Więcej
Ford Mondeo

Ford Mondeo

Wymiana filtra kabinowego

Aby uzyskać dostęp do filtra kabinowego w podanych samochodach, należy wykonać następujące czynności:

  • Zdjąć panel boczny (po stronie pasażera) deski rozdzielczej 
  • Odczepić osłonę na desce rozdzielczej (nad schowkiem) 
  • Odkręcić śruby schowka 
Więcej
Mercedes E-Class W211

Mercedes E-Class W211

Odgłosy podczas ruszania z miejsca

W wyżej wymienionych pojazdach z tyłu pojazdu mogą dochodzić nietypowe odgłosy stukania lub klikania. Są one szczególnie zauważalne podczas ruszania lub zmiany biegu z jazdy do przodu na bieg wsteczny. Możliwą przyczyną jest nadmierny luz między łożyskiem tylnego koła a wałem napędowym.

Więcej
Opel Corsa E

Opel Corsa E

Samochód ściąga na jedną stronę

Ww. samochody mogą ściągać na jedną stronę mimo wyprostowanej kierownicy.

Więcej
Reflektory LED SSL | HD Matrix

Reflektory LED SSL | HD Matrix

Informacje techniczne o produktach

Światło na drodze staje się cyfrowe. Oznacza to, że w przyszłości rozsył światła będzie realizowany głównie poprzez cyfrowe sterowanie modułami świetlnymi o wysokiej rozdzielczości. Skutkuje to nowymi i różnorodnymi możliwościami zastosowań, na przykład w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

Więcej
Citroën C3

Citroën C3

Światło przeciwmgielne świeci się ciągle

W wyżej wymienionych pojazdach może dojść do sytuacji, że lewe światło przeciwmgielne będzie świeciło się ciągle. W sterowniku wielofunkcyjnym jest zapisany kod błędu A98F (błąd lewego światła przeciwmgielnego). Przyczyną może być usterka w skrzynce bezpieczników (płytka przekaźników 1) w komorze silnika.

Więcej
Peugeot Boxer III

Peugeot Boxer III

Kod błędu P20EE

W wyżej wymienionych pojazdach lampka kontrolna silnika lub SCR może nagle zaświecić się podczas jazdy. Na desce rozdzielczej pojawi się komunikat ostrzegawczy: „Uruchomienie silnika za 100 km nie będzie już możliwe”. Jednocześnie w sterowniku silnika zapisywany jest kod błędu P20EE (oczyszczanie spalin SCR).

Więcej
Kia Sportage

Kia Sportage

Słaba wydajność klimatyzacji

Jeśli wydajność klimatyzacji jest niewystarczająca przy wysokich temperaturach zewnętrznych, przyczyną może być uszkodzony czujnik temperatury parownika (przykładowe zdjęcie). Nieprawidłowe odczyty mogą spowodować zamarznięcie parownika i zablokowanie przepływu powietrza.

Więcej
Układ czyszczenia reflektorów

Układ czyszczenia reflektorów

Informacje techniczne o produktach

Układy czyszczenia reflektorów polepszają widoczność w ciemności, zapobiegając jednocześnie oślepianiu pojazdów nadjeżdżających z przeciwka przez rozproszone światło. Na tej stronie znajdziesz informacje o konstrukcji i sposobie działania układów czyszczenia reflektorów. Ponadto znajdują się tu cenne rady dotyczące obchodzenia się z tymi układami które mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa oraz informacje o poszukiwaniu usterek w razie wystąpienia zakłóceń.

Więcej
Załaduj więcej
INFORMACJE TECHNICZNE O PRODUKTACH

INFORMACJE TECHNICZNE O PRODUKTACH

Informacje techniczne o naszych produktach i niektórych układach pojazdów, przygotowane przez doświadczonych techników i mechaników.

Więcej
SALONIKU WARSZTATOWYM HELLA

SALONIKU WARSZTATOWYM HELLA

HELLA to przyjaciel dla warsztatu, który sprawia, że jego codzienna działalność staje się szybsza, zyskowniejsza i przyszłościowa.

Więcej
Uwagi dotyczące naprawy samochodu

Uwagi dotyczące naprawy samochodu

Niniejsza baza danych zawiera wskazówki dotyczące naprawy i diagnostyki wybranego pojazdu, opracowane pod kątem różnych oznak usterek. 

Więcej
KAMPANIE I PROMOCJE

KAMPANIE I PROMOCJE

W tym miejscu znajdziesz przegląd aktualnych kampanii i promocji firmy HELLA.

Więcej
ELEKTRONICZNE KATALOGI PRODUKTÓW

ELEKTRONICZNE KATALOGI PRODUKTÓW

Znajdowanie bez czasochłonnego szukania – rzecz oczywista w firmie HELLA. Kilka kroków pozwala odnaleźć właściwy produkt. 

Więcej
NOWE PRODUKTY

NOWE PRODUKTY

Poznaj teraz wszystkie nowe produkty wprowadzone do sprzedaży.

Zobacz teraz wszystkie nowe produkty