NOWOŚCI HELLA TECH WORLD

BMW i3

Awaria centralki elektrycznej

Jeśli powyższy problem zostanie wykryty, jedną z możliwych przyczyn mogą być bezpieczniki, które zostały zainstalowane nieprawidłowo lub są niewłaściwe.

Więcej

Audi TT

Naprawa kierunkowskazu bocznego

Jeżeli stwierdzi się, że powyższy pojazd ma usterkę w dodatkowym bocznym kierunkowskazie lub w podstawie lampy, to należy ją naprawić w następujący sposób.

Więcej

Range Rover IV / Sport

Hak holowniczy przyczepy nie odchyla się

Jeśli powyższy problem zostanie stwierdzony, jedną z możliwych przyczyn może być uszkodzony zespół sterujący elektrycznie odchylanym hakiem holowniczym.

Więcej

Prace serwisowe przy układzie ładowania

Tutaj znajdą Państwo użyteczną wiedzę i cenne wskazówki dotyczące prac serwisowych związanych z układem ładowania, na przykładzie samochodu Volvo V60 z systemem Eco Start-Stop DRIVE.

Więcej

Mercedes-Benz Klasa C

Sporadyczna awaria oświetlenia tablicy rozdzielczej

Jeśli powyższy problem zostanie wykryty w wyżej wymienionym pojeździe, możliwą przyczyną może być uszkodzenie wiązki przewodów czujnika deszczu/oświetlenia otoczenia.

Więcej

Skoda Fabia II

Awaria działania kierunkowskazu bocznego

W przypadku stwierdzenia w wyżej wymienionym pojeździe braku działania bocznego kierunkowskazu, może to być spowodowane uszkodzeniem przewodu połączeniowego.

Więcej

Volvo V60

Złącze serwisowe klimatyzacji

Jeżeli w wyżej wymienionych pojazdach nie można rozpoznać złącza niskociśnieniowego klimatyzacji w komorze silnika, to znajduje się ono pod pokrywą podszybia.

Więcej

Audi TT

Kondensacja w reflektorze

Jeżeli okaże się, że wyżej wymienione pojazdy mają silne nagromadzenie wody kondensacyjnej w reflektorach, może to być spowodowane przedostawaniem się wody przez wąż wentylacyjny.

Więcej

VW Touareg

Świeci się lampka kontrolna ciśnienia w oponach

Jeśli powyższy problem zostanie stwierdzony, jedną z możliwych przyczyn może być nieprawidłowy/wadliwy czujnik ciśnienia w oponach.

Więcej

Fiat Panda

Światła mijania nie działają

Powodem wystąpienia powyższego problemu może  yć zły styk w gnieździe przyłączeniowym skrzynki bezpieczników.

Więcej

Mazda 3

Głośna praca sprężarki klimatyzacji

Jeżeli w wyżej wymienionych pojazdach odgłosy "piskania" z komory silnika są zauważalne podczas pracy systemu klimatyzacji, przyczyną może być niewystarczająca siła przyciągania sprzęgła magnetycznego sprężarki klimatyzacji.

Więcej

Sprawdzanie elektrycznej pompy próżniowej

Cenne wskazówki dotyczące elektrycznych pomp próżniowych

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych systemów w każdym pojeździe. W czasie jazdy musi być stale dostępna stabilna i efektywna siła hamowania.

Więcej

Alfa Romeo 159

Niska wydajność chłodzenia

Jeżeli w tym modelu pojazdu wystąpi wyżej wymieniony błąd, to może to być spowodowane usterką filtra-osuszacza w urządzeniu klimatyzacyjnym.

Więcej

Toyota Prius +

Zredukowana moc napędu

W przypadku wyżej wymienionych pojazdów klienci reklamują zapalanie się lampek ostrzegawczych we wskaźniku wielofunkcyjnym i aktywację trybu awaryjnego.

Więcej

VW Sharan

Zapala się lampka kontrolna silnika

W przypadku wyżej wymienionych pojazdów reklamowany jest spadek mocy w fazie przyspieszania. Zapala się lampka kontrolna silnika (MIL), mogą być poza tym zapisane następujące kody błędów.

Więcej

Wymiana sprężarki klimatyzacji

Cenne wskazówki dotyczące sprężarek klimatyzacji pojazdów

Na tej stronie pokazujemy sposób działania sprężarki klimatyzacji oraz jakie przyczyny mogą spowodować jej awarię. Ponadto informujemy o sposobie diagnozowania usterek i opisujemy sposób wymiany sprężarki klimatyzacji, pozwalający uniknąć szkód następczych.

Więcej

Renault Clio

Światła mijania nie działają

Jeżeli w wymienionych modelach pojazdów dojdzie do awarii świateł mijania, może to mieć związek z nieprawidłowym ustawieniem przekaźnika świateł mijania w gnieździe wtykowym.

Więcej

LISTA TOP NOWOŚCI

Stworzona dla Ciebie – lista Top nowości

Stworzona dla Ciebie – lista Top nowości. Co miesiąc będziesz otrzymywać od nas nową listę Top nowych produktów. Znajdziesz tu w skrócie wszystkie najważniejsze informacje – opis produktu, modele pojazdów, numer katalogowy HELLA oraz numer części oryginalnej.

Przejdź do listy Top

85 NOWYCH PRODUKTÓW

Poznaj teraz wszystkie nowe produkty wprowadzone do sprzedaży

9x Cewka zapłonowa; 15x Pompa hamulcowa; 50xZacisk hamulca; i wiele więcej...

Zobacz teraz wszystkie nowe produkty

WYMAGANE ILOŚCI CZYNNIKÓW CHŁODNICZYCH I OLEJÓW SPRĘŻARKOWYCH

Jakie ilości mediów obowiązują dla poszczególnych pojazdów?

W naszym aktualnym podręczniku znajdziesz dokładne odpowiedzi na to ważne pytanie dotyczące większości popularnych modeli pojazdów.

Więcej

Audi A3

Niedokładne wskazanie ilości paliwa

W większości przypadków opisany wyżej problem występuje tylko przy pełnym baku. Przyczyną tej sytuacji jest wadliwe uszczelnienie czujnika zbiornika paliwa przez wadliwą uszczelkę

Więcej

Volvo XC90

Kondensat we wnętrzu pojazdu

W przypadku ww. pojazdów może dojść do dostania się kondensatu do wnętrza pojazdu. W ciągu dłuższego okresu czasu może to spowodować zakłócenia działania systemów elektrycznych.

Więcej

Mazda Modele 3er/6er

Niespokojna praca silnika

W przypadku ww. pojazdów reklamowane jest niekontrolowane wyłączanie silnika. Możliwą przyczyną może być błąd oprogramowania sterownika silnika.

Więcej

Opel Corsa D

Lampka kontrolna płynu chłodzącego miga

W wymienionych pojazdach może migać pośrednio lampka ostrzegawcza temperatury płynu chłodzącego. W pamięci błędów jest zapisany kod P00B7 (niewystarczający przepływ płynu chłodzącego).

Więcej
Honda Legend - Odgłosy tarcia i stukania w obszarze szyby przedniej

Honda Legend

Odgłosy tarcia i stukania w obszarze szyby przedniej

Jedną z możliwych przyczyn wyżej wymienionego problemu może być system wycieraczek szyby przedniej lub pióra wycieraczek.

Więcej
Nissan X-Trail - Nieszczelność przy czujniku poziomu paliwa

Nissan X-Trail

Nieszczelność przy czujniku poziomu paliwa

W większości przypadków opisany wyżej problem występuje tylko przy pełnym baku. Przyczyną tej sytuacji jest wadliwe uszczelnienie czujnika zbiornika paliwa przez wadliwą uszczelkę.

Więcej

Każdy koniec daje nowy początek

Pożegnaj się ze starym urządzeniem i przywitaj najnowszą technologię diagnostyczną HELLA Gutmann.

Więcej

PRZYJACIEL DLA WARSZTATU

HELLA to przyjaciel dla warsztatu, który sprawia, że jego codzienna działalność staje się szybsza, zyskowniejsza i przyszłościowa.

Uwagi dotyczące naprawy samochodu

Uwagi dotyczące naprawy samochodu

Niniejsza baza danych zawiera wskazówki dotyczące naprawy i diagnostyki wybranego pojazdu, opracowane pod kątem różnych oznak usterek. 

Więcej
SZKOLENIA INTERNETOWE HELLA

SZKOLENIA INTERNETOWE HELLA

Skorzystaj ze szkoleń internetowych oferowanych przez firmę HELLA, aby odświeżyć swoje wiadomości i się doszkolić. 

Więcej
KAMPANIE I PROMOCJE

KAMPANIE I PROMOCJE

W tym miejscu znajdziesz przegląd aktualnych kampanii i promocji firmy HELLA.

Więcej
ELEKTRONICZNE KATALOGI PRODUKTÓW

ELEKTRONICZNE KATALOGI PRODUKTÓW

Znajdowanie bez czasochłonnego szukania – rzecz oczywista w firmie HELLA. Kilka kroków pozwala odnaleźć właściwy produkt. 

Więcej
NOWE PRODUKTY

NOWE PRODUKTY

Poznaj teraz wszystkie nowe produkty wprowadzone do sprzedaży.

Zobacz teraz wszystkie nowe produkty