Czujnik radarowy

Od ponad dekady HELLA produkuje czujniki radarowe o zakresie wąskopasmowym 24 GHz. Już w 2005 roku HELLA wprowadziła do produkcji seryjnej pierwszą generację czujników radarowych 24 GHz. Czujniki są przeznaczone dla obecnie wdrożonych funkcji standardowych, takich jak monitorowanie martwego pola, asystent zmiany pasa ruchu i asystent wyjeżdżania tyłem z parkingu. 

 

Czujnik radarowy wykrywa i ocenia informacje o prędkości, kącie i odstępie objektów znajdujących się w odległości do 70 metrów za pojazdem. Od czasu pierwszej generacji urządzeń wykorzystywana jest tu metoda modulacji LFMSK (Linear Frequency Modulation Shift Keying).

 

Za pomocą tej metody można wykryć i wyznaczyć odległość i względną prędkość kilku celów korzystając tylko z jednego sygnału (chirp), którego częstotliwość zmienia się w czasie.

 

W trzeciej generacji radaru jest używany zaawansowany wariant FM, przy czym szerokość pasma modulacji jest ograniczona do maks. 200 MHz. System działa ze średnią mocą transmisji 13 dBm (EIRP) w zakresie częstotliwości od 24,05 do 24,25 GHz. Uzyskana rozdzielczość przestrzenna wynosząca 0,75 m jest odpowiednia dla realizowanych funkcji z tyłu pojazdu.

 

Do określenia kąta jest stosowana tutaj metoda monoimpulsowa. System przeprowadza porównanie fazowe odbić radarowych poprzez różne gałęzie odbioru, w oparciu o konkretne podejścia do przetwarzania sygnału.

 

W czwartej generacji czujników radarowych jest zintegrowany kolejny element bezpieczeństwa, asystent wysiadania. Dzięki temu możliwe jest wykrycie niebezpiecznych sytuacji, takich jak przejeżdżające pojazdy, na wczesnym etapie przed wysiadaniem i ostrzeżenie pasażerów pojazdu.

Dlaczego HELLA?

 • Ze względu na małe wymiary i dobrą charakterystykę transmisji w technologii 24 GHz, czujniki te mogą być ukryte za zderzakiem lub instalowane w zderzaku
 • Modulacja częstotliwości i wielkość anteny są idealnie dopasowane
 • W pełni rozwinięta produkcja masowa czujników, zaawansowane funkcje i montaż
 • Optymalny stosunek kosztów do parametrów w porównaniu do innych technologii radarowych

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH CZUJNIKACH RADAROWYCH

Części uniwersalne – części zamienne do różnych modeli pojazdów

Części uniwersalne – części zamienne do różnych modeli pojazdów

Za pomocą katalogu części uniwersalnych można wyszukiwać produkty niezależne od modelu pojazdów z segmentów oświetlenia oraz elektryki/elektroniki.

Głównymi grupami docelowymi są:

 • samochody ciężarowe,
 • naczepy i przyczepy,
 • maszyny rolnicze i budowlane oraz
 • autobusy i kampery.
Katalog części uniwersalnych

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Podstawą koncepcji naszego katalogu online jest łatwość wyszukiwania. Dlatego pojazd można wybrać ze szczegółowej listy marek, na podstawie modelu pojazdu lub kodu silnika.

Dodatkowo są tu dostępne wszystkie ważne informacje o naszych produktach, takie jak

 • informacje o artykułach,
 • instrukcje montażu,
 • karty charakterystyk,
 • numery OEM.

od razu z

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Aplikacja Katalog Hella

Aplikacja Katalog Hella

Dzięki naszej aplikacji Katalog można szybko i łatwo znaleźć produkty HELLA do samochodów osobowych i ciężarowych. Intuicyjny interfejs użytkownika prowadzi do właściwego wyniku w zaledwie kilku krokach – w sposób bardzo prosty: wystarczy wybrać typ pojazdu, markę i wersję modelu, a na ekranie pojawią się odpowiednie produkty HELLA. Wyniki są pogrupowane w czytelny sposób według podzespołów i grup produktów. Można też wyświetlać dalsze informacje, zdjęcia, dane techniczne oraz porównywać wybrane produkty.

Krótkie informacje do pobrania w formacie PDF

Krótkie informacje do pobrania w formacie PDF

Informacje na temat różnych produktów w formie bazy danych.

Krótkie informacje