Czujnik radarowy

Od ponad dekady HELLA produkuje czujniki radarowe o zakresie wąskopasmowym 24 GHz. Już w 2005 roku HELLA wprowadziła do produkcji seryjnej pierwszą generację czujników radarowych 24 GHz. Czujniki są przeznaczone dla obecnie wdrożonych funkcji standardowych, takich jak monitorowanie martwego pola, asystent zmiany pasa ruchu i asystent wyjeżdżania tyłem z parkingu. 

 

Czujnik radarowy wykrywa i ocenia informacje o prędkości, kącie i odstępie objektów znajdujących się w odległości do 70 metrów za pojazdem. Od czasu pierwszej generacji urządzeń wykorzystywana jest tu metoda modulacji LFMSK (Linear Frequency Modulation Shift Keying).

 

Za pomocą tej metody można wykryć i wyznaczyć odległość i względną prędkość kilku celów korzystając tylko z jednego sygnału (chirp), którego częstotliwość zmienia się w czasie.

 

W trzeciej generacji radaru jest używany zaawansowany wariant FM, przy czym szerokość pasma modulacji jest ograniczona do maks. 200 MHz. System działa ze średnią mocą transmisji 13 dBm (EIRP) w zakresie częstotliwości od 24,05 do 24,25 GHz. Uzyskana rozdzielczość przestrzenna wynosząca 0,75 m jest odpowiednia dla realizowanych funkcji z tyłu pojazdu.

 

Do określenia kąta jest stosowana tutaj metoda monoimpulsowa. System przeprowadza porównanie fazowe odbić radarowych poprzez różne gałęzie odbioru, w oparciu o konkretne podejścia do przetwarzania sygnału.

 

W czwartej generacji czujników radarowych jest zintegrowany kolejny element bezpieczeństwa, asystent wysiadania. Dzięki temu możliwe jest wykrycie niebezpiecznych sytuacji, takich jak przejeżdżające pojazdy, na wczesnym etapie przed wysiadaniem i ostrzeżenie pasażerów pojazdu.

Dlaczego HELLA?

  • Ze względu na małe wymiary i dobrą charakterystykę transmisji w technologii 24 GHz, czujniki te mogą być ukryte za zderzakiem lub instalowane w zderzaku
  • Modulacja częstotliwości i wielkość anteny są idealnie dopasowane
  • W pełni rozwinięta produkcja masowa czujników, zaawansowane funkcje i montaż
  • Optymalny stosunek kosztów do parametrów w porównaniu do innych technologii radarowych

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH CZUJNIKACH RADAROWYCH

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Podstawą koncepcji naszego katalogu online jest łatwość wyszukiwania. Umożliwia on na przykład wybieranie pojazdów z naszej obszernej listy marek, oznaczeń typologicznych lub kodów silników.

 

Dodatkowo udostępniamy wszystkie ważne informacji o naszych produktach, takie jak

  • informacje o artykułach,
  • instrukcje montażowe,
  • karty charakterystyk lub
  • numery OE.

od razu z

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Aplikacja Katalog Hella

Aplikacja Katalog Hella

Dzięki naszej aplikacji Katalog można szybko i łatwo znaleźć produkty HELLA do samochodów osobowych i ciężarowych. Intuicyjny interfejs użytkownika prowadzi do właściwego wyniku w zaledwie kilku krokach – w sposób bardzo prosty: wystarczy wybrać typ pojazdu, markę i wersję modelu, a na ekranie pojawią się odpowiednie produkty HELLA. Wyniki są pogrupowane w czytelny sposób według podzespołów i grup produktów. Można też wyświetlać dalsze informacje, zdjęcia, dane techniczne oraz porównywać wybrane produkty.

Krótkie informacje do pobrania w formacie PDF

Krótkie informacje do pobrania w formacie PDF

Informacje na temat różnych produktów w formie bazy danych.

Krótkie informacje

EVE – asortyment części elektrycznych i elektronicznych

EVE – asortyment części elektrycznych i elektronicznych

Poznaj asortyment części elektrycznych i elektronicznych firmy HELLA w zupełnie inny sposób.

EVE Tool