BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Ukazujący się co dwa tygodnie bezpłatny biuletyn HELLA zawiera informacje o nowościach z HELLA TECH WORLD

Aktualności!
Pokaż pozostałe informacje o naszym biuletynie Ukryj pozostałe informacje o naszym biuletynie
 

Ukazujący się co dwa tygodnie bezpłatny biuletyn HELLA zawiera informacje o nowościach z HELLA TECH WORLD – na przykład:

 • Nowe wskazówki dotyczące napraw konkretnych pojazdów
 • Informacje techniczne – od wiedzy podstawowej aż po porady diagnostyczne
 • Nowe produkty
 • Ważne dla warsztatów akcje marketingowe i loterie

Wystarczy tylko podać swój adres e-mail. Jeżeli chcesz zrezygnować z abonowania biuletynu informacyjnego, kliknij tutaj.

Czujnik radarowy

Od ponad dekady HELLA produkuje czujniki radarowe o zakresie wąskopasmowym 24 GHz. Już w 2005 roku HELLA wprowadziła do produkcji seryjnej pierwszą generację czujników radarowych 24 GHz. Czujniki są przeznaczone dla obecnie wdrożonych funkcji standardowych, takich jak monitorowanie martwego pola, asystent zmiany pasa ruchu i asystent wyjeżdżania tyłem z parkingu. 

 

Czujnik radarowy wykrywa i ocenia informacje o prędkości, kącie i odstępie objektów znajdujących się w odległości do 70 metrów za pojazdem. Od czasu pierwszej generacji urządzeń wykorzystywana jest tu metoda modulacji LFMSK (Linear Frequency Modulation Shift Keying).

 

Za pomocą tej metody można wykryć i wyznaczyć odległość i względną prędkość kilku celów korzystając tylko z jednego sygnału (chirp), którego częstotliwość zmienia się w czasie.

 

W trzeciej generacji radaru jest używany zaawansowany wariant FM, przy czym szerokość pasma modulacji jest ograniczona do maks. 200 MHz. System działa ze średnią mocą transmisji 13 dBm (EIRP) w zakresie częstotliwości od 24,05 do 24,25 GHz. Uzyskana rozdzielczość przestrzenna wynosząca 0,75 m jest odpowiednia dla realizowanych funkcji z tyłu pojazdu.

 

Do określenia kąta jest stosowana tutaj metoda monoimpulsowa. System przeprowadza porównanie fazowe odbić radarowych poprzez różne gałęzie odbioru, w oparciu o konkretne podejścia do przetwarzania sygnału.

 

W czwartej generacji czujników radarowych jest zintegrowany kolejny element bezpieczeństwa, asystent wysiadania. Dzięki temu możliwe jest wykrycie niebezpiecznych sytuacji, takich jak przejeżdżające pojazdy, na wczesnym etapie przed wysiadaniem i ostrzeżenie pasażerów pojazdu.

Dlaczego HELLA?

 • Ze względu na małe wymiary i dobrą charakterystykę transmisji w technologii 24 GHz, czujniki te mogą być ukryte za zderzakiem lub instalowane w zderzaku
 • Modulacja częstotliwości i wielkość anteny są idealnie dopasowane
 • W pełni rozwinięta produkcja masowa czujników, zaawansowane funkcje i montaż
 • Optymalny stosunek kosztów do parametrów w porównaniu do innych technologii radarowych

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH CZUJNIKACH RADAROWYCH

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Założeniem koncepcji naszego katalogu online jest łatwość wyszukiwania. Dlatego można na przykład wprowadzić dany pojazd za pośrednictwem naszej obszernej listy producentów, oznaczenia modelu lub kodu silnika.

 

W ramach dodatkowych danych dostarczamy wszystkich ważnych informacji o naszych produktach, takich jak

 • informacje o produktach,
 • instrukcje montażowe,
 • karty charakterystyk lub
 • numery OE.

Części zamienne do określonych modeli pojazdów

Aplikacja Katalog Hella

Aplikacja Katalog Hella

Dzięki naszej aplikacji Katalog można szybko i łatwo znaleźć produkty HELLA do samochodów osobowych i ciężarowych. Intuicyjny interfejs użytkownika prowadzi do właściwego wyniku w zaledwie kilku krokach – w sposób bardzo prosty: wystarczy wybrać typ pojazdu, markę i wersję modelu, a na ekranie pojawią się odpowiednie produkty HELLA. Wynik zostanie pokazany z posortowaniem według zespołów i obszarów produktów oraz pozwala również na przeglądanie dalszych informacji, ilustracji, danych technicznych i umożliwia porównanie produktów.

Krótkie informacje do pobrania jako pdf

Krótkie informacje do pobrania jako pdf

Informacje na temat różnych produktów w bazie danych.

Krótkie informacje

EVE – asortyment części elektrycznych i elektronicznych

EVE – asortyment części elektrycznych i elektronicznych

Poznaj asortyment części elektrycznych i elektronicznych firmy HELLA w zupełnie inny sposób.

EVE Tool