Cyber Security Management

Security Gateway | CeBAS | SfD | Central Gateway | CAN Gateway

Cyber Security Management

Cyber Security Management od Hella Gutmann

Security Gateway, CeBAS, SfD, Central Gateway, CAN Gateway: za tymi określeniami wybranymi przez producentów samochodów kryją się systemy mające na celu ochronę nowoczesnych pojazdów przed nieautoryzowanym dostępem do protokołów diagnostycznych samochodu. Wszystko zaczęło się od interfejsu OBD2 pod koniec lat dziewięćdziesiątych.

Cyber Security Management od Hella Gutmann

Celowo pozostawiono dostęp do serwisowania samochodu jednak szybko okazało się, że technologia ta stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Hakerzy byli w stanie złamać interfejs OBD2 bez żadnych problemów i manipulować różnymi funkcjami jazdy. Teraz nie chodzi już tylko o OBD2: Zasadniczo wszystkie interfejsy danych stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Szczególnie boleśnie odczuła to marka Chrysler w 2017roku. Jeep Cherokee został dwukrotnie zhakowany przy aktywnym udziale mediów. Najpierw hakerzy złamali automatycznie wygenerowane hasło WLAN i tym samym uzyskali dostęp do krytycznych funkcji jazdy. Nieco później włamali się do SUV-a przez interfejs OBD2 i przejęli kontrolę nad m.in. układem kierowniczym. Zatem szkody, jakie mogą wyrządzić hakerzy, są ogromne. W nowoczesnej architekturze oprogramowania samochodów dochodzi jeszcze aspekt ochrony danych OEM (dane przechowywane na serwerach producentów pojazdów) oraz ochrona infrastruktury stron trzecich z którymi nowoczesne pojazdy coraz częściej się komunikują.

Cyber Security Management od Hella Gutmann

Oczywistym skutkiem wprowadzenia zabezpieczeń do bramek diagnostycznych jest utrudnienie w diagnozowaniu tych pojazdów przez niezależne warsztaty z wielomarkowymi systemami diagnostycznymi. Dla tego Hella Gutmann zaimplementowała funkcję „Cyber Security Management” (CSM) w oprogramowaniu urządzen diagnostycznych mega macs. CSM w prosty sposób otwiera niezależnym warsztatom drogę do bezpiecznej i zgodniej z normami producenta obsługi pojazdów z zabezpieczeniami w protokołach diagnostycznych. Poza wspomnianymi wcześniej pojazdami z grupy FCA, Cyber Security Management pozwala również na diagnostykę pojazdów Mercedes, KIA, Renault czy całej grupy VW.

Szczegółowe informacje o markach i zabezpieczonych modelach możecie Państwo znaleźć w poniższym linku: CSM support cars

Cyber Security Management od Hella Gutmann

Procedura rejestracji użytkownika CSM jest bardzo prosta i nie zajmuje więcej niż 15 minut. Po poprawnej rejestracji, użytkownik urządzenia mega macs otrzymuje pełny i bezpłatny dostęp do diagnostyki wszystkich systemów w obsługiwanych przez CSM pojazdach. Cyber Security Management jest dostępny dla użytkowników z aktywną licencją UPDATE.

Zapomniałeś hasła do CSM? Sprawdź niżej, jak możesz je odzyskać

Kontakt telefoniczny lub mailowy z Hella Gutmann

Jesteśmy zawsze do dyspozycji.

800 42 55 66