CSC-Tool Digital

Dzięki CSC-Tool Digital Hella Gutmann zapewnia dużą oszczędność miejsca i czasu w warsztacie, wyświetlając cyfrowe tablice kalibracyjne za pomocą projektora krótkoogniskowego z odniesieniem do własnej aplikacji.

CSC-Tool Digital od Hella Gutmann: Zdjęcie produktu Kalibracja kamery

Perfekcyjna kalibracja kamer

CSC-Tool Digital firmy Hella Gutmann to doskonała alternatywa, która nie ustępuje pod względem czułości, a dodatkowo wymaga znacznie mniej miejsca: Wielkoformatowe płyty kalibracyjne do kamer przednich są dostarczane w postaci elektronicznej przez Hella Gutmann i wyświetlane na ekranie CSC-Tool w warsztacie za pomocą rzutnika krótkoogniskowego.

Otwiera to drugą – dla niektórych warsztatów jeszcze cenniejszą – zaletę: Cyfrowe tablice kalibracyjne są szybciej dostępne. Można wcześniej kalibrować nowe modele pojazdów. Cyfrowe tablice kalibracyjne kupuje się za pomocą aplikacji CSC-Tool Digital, którą można pobrać wygodnie ze sklepu Apple TV.

Użytkownik może elastycznie wybierać różne sposoby zakupu, na przykład przez ograniczony czas lub zryczałtowana stawka roczna. Możliwy jest również zakup pojedynczych tablic. Cyfrowe tablice kalibracyjne są przesyłane do projektora za pośrednictwem Apple TV na górnej krawędzi ekranu. Sterowanie i wybór niezbędnych tablic odbywa się za pomocą pilota.

CSC-Tool Digital – Kalibracja kamery w perfekcyjnym wykonaniu, zdjęcie produktu

Pliki do pobrania do CSC-Tool Digital

Wszystkie zalety CSC-Tool Digital

  • Cyfrowe tablice kalibracyjne są szybciej dostępne
  • Nowe modele pojazdów mogą być kalibrowane wcześniej
  • Oszczędność miejsca i brak konieczności przechowywania fizycznych tablic i ich osprzętu
  • Wyświetlanie za pomocą projektora krótkoogniskowego zapewnia znacznie mniej refleksów w porównaniu z monitorem
  • Prosta obsługa pilotem przy wybieraniu tablic oszczędza wiele czasu: w przypadku samochodów Honda, na przykład, w procesie kalibracji stosowane są trzy różne tablice
CSC-Tool Digital – Wyrównanie

Wyrównanie

Ustawienie cyfrowych tablic względem geometrycznej osi jezdnej (tylnej osi) pojazdu odbywa się zazwyczaj za pomocą czujnika koła SE z laserami liniowymi oraz lusterek w CSC-Tool Digital. Z kolei regulacja wysokości i pomiar odległości odbywa się znacznie bardziej elegancko: Wspierany przez aplikację pomiar odległości realizowany jest przez nowy, specjalny czujnik koła w połączeniu z nowym dalmierzem laserowym przymocowanym do belki lustra. Wartości rzeczywiste można odczytać bezpośrednio na ekranie. Dwie elektromechaniczne kolumny podnoszące regulują wysokość ekranu.

CSC-Tool Digital – Projekcja

Projekcja

Wielkoformatowe tablice kalibracyjne do kamer przednich są dostarczane w wersji elektronicznej przez Hella Gutmann i wyświetlane w warsztacie na powierzchni projekcyjnej CSC-Tool za pomocą projektora krótkoogniskowego.

Dzięki temu można mieć pewność zachowania oryginalnych rozmiarów płyt i odległości, a więc zgodności ze specyfikacją OE.

CSC-Tool Digital – Kalibracja

Kalibracja

  • Sam proces kalibracji odbywa się zwyczajnie w połączeniu z urządzeniem diagnostycznym mega macs
  • Wszystkie dalsze kalibracje, np. radaru przedniego, skanera laserowego (lidar) i systemów otoczenia, przeprowadzane są w taki sam sposób jak w przypadku CSC-Tool SE

Systemy ADAS I oświetlenie

Konrad Goławski
Tel: 696 551 116

Kontakt telefoniczny lub mailowy z Hella Gutmann

Jesteśmy zawsze do dyspozycji.

800 42 55 66