Kalibracja systemów ADAS

Profesjonalna i bezpieczna kalibracja kamer i radarów zgodna ze standardami producentów dla wszystkich nowoczesnych systemów wspomagania. Idealne dla warsztatów obsługujących pojazdy wielu różnych marek.

Kalibracja systemów ADAS firmy Hella Gutmann

Asystent systemów wspomagania kierowcy

Coraz więcej modeli pojazdów jest wyposażonych w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, takie jak tempomat adaptacyjny, system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu czy asystent martwego pola. Niezależne warsztaty, które chcą z zyskiem oferować obsługę i naprawy tych pojazdów, potrzebują niezawodnego, a przede wszystkim elastycznego systemu, który obsługuje wszystkie popularne marki. Hella Gutmann stworzyła taki system. Oferuje nową, ulepszoną wersję podstawowego narzędzia CSC-Tool, czyli nowe narzędzie CSC-Tool SE oraz przenośne rozwiązanie do kalibracji CSC-Tool Mobile.

 

Liczne rozszerzenia, które są stale uzupełniane, zapewniają możliwość kalibracji nie tylko popularnych systemów kamer i radarów z przodu, z tyłu i w otoczeniu, ale także skomplikowanych komponentów, takich jak innowacyjny skaner laserowy w nowych modelach Audi.

Materiały do pobrania do kalibracji systemów ADAS

Akcesoria CSC-Tool SE & CSC-Tool Mobile

Akcesoria CSC-Tool SE & CSC-Tool Mobile

Nowe, opcjonalne czujniki kół do narzędzia CSC-Tool są wyposażone w zielone lasery liniowe i umożliwiają szybkie i dokładne ustawienie CSC-Tool SE przed pojazdem. W kilku krokach można wycentrować i ustawić narzędzie równolegle do tylnej osi.

Aby skalibrować system kamer pojazdu zgodnie ze specyfikacją producenta, CSC-Tool SE i CSC-Tool Mobile wymagają tablic kalibracyjnych dla poszczególnych marek. Tablice są dostępne pojedynczo lub jako indywidualne zestawy.

Kalibracja kamery otoczenia i kamery cofania

Kalibracja kamery otoczenia i kamery cofania

Rear Cam Kit I + II w połączeniu z oprogramowaniem mega macs umożliwiają precyzyjną kalibrację systemów kamer cofania i otoczenia. Zgodnie ze specyfikacją producenta kamery te muszą być również ustawione precyzyjnie względem geometrycznej osi napędowej (tylnej osi) pojazdu. Zestawy stosuje się wyłącznie jako uzupełnienie podstawowych narzędzi CSC. Zawierają one wieloczęściowy system tablic w konstrukcji ramowej (Rear Cam Kit I - Basic + Addition), a także rozwijane tablice optyczne (Rear Cam Kit II – Side).

Kalibracja czujników przednich i tylnych

Kalibracja czujników przednich i tylnych

Radar Kit I EVO umożliwia kalibrację czujników radarowych na niemal dowolnej wysokości. Różne kąty nachylenia nowej płyty kątowej „WVP EVO” niezbędne do wykrywania pola pomiarowego radaru, ustawia się pokrętłem.

Kolejnym elementem jest uchwyt systemowy, który umożliwia płynne przesuwanie w pionie, np. płyty kątowej i nowej płyty do kalibracji skanera laserowego w najnowszych modelach Audi.

Podczas gdy Radar Kit II służy do kalibracji czujników radarowych marki Mercedes (czujniki radarowe bez systemu lusterek), reflektory radarowe Radar Kit III są przeznaczone do kalibracji przednich i tylnych czujników radarowych innych producentów, takich jak Honda, Lexus, Mazda i Toyota.

Reflektor radarowy CSC 4-06 uzupełnia portfolio i umożliwia kalibrację czujników radarowych zainstalowanych na narożnikach przednich i tylnych. Czujniki te są wykorzystywane np. w takich systemach jak asystent zmiany pasa ruchu czy asystent martwego pola. Radar Kit III i reflektor radarowy CSC 4-06 są dostosowane do dostępnego już Rear Cam Kit I.

Systemy ADAS I oświetlenie

Konrad Goławski
Tel: 696 551 116

Kontakt telefoniczny lub mailowy z Hella Gutmann

Jesteśmy zawsze do dyspozycji.

800 42 55 66