Volvo V60 - Wymiana żarówek kierunkowskazów | HELLA

Volvo

Volvo V60

Rok produkcji: 2010 - 2013

Wymiana żarówek kierunkowskazów

W celu wymiany żarówek przednich kierunkowskazów należy w przypadku tego pojazdu wymontować reflektor/y.

Rysunek 1 przedstawia widok przodu samochodu Volvo V60.

Rys.1

Aby wymontować reflektor z komory silnika, wyciągnąć sworznie blokujące (rys.2) do góry i ostrożnie wyciągnąć reflektor do przodu z karoserii (rys.3).

Rys.2

Rys.3

Zdjąć pokrywę/nasadkę ochronną żarówki kierunkowskazu znajdującej się z tyłu reflektora i wyciągnąć oprawę żarówki (rys.4). Następnie wymienić żarówkę HY21W (rys.5), lekko wcisnąć ją do oprawy, jednocześnie ją obracając.

Rys.4

Rys.5

Montaż odbywa się analogicznie w odwrotnej kolejności kroków.

Upewnić się, że pokrywa/nasadka ochronna jest prawidłowo założona, aby wykluczyć dostanie się do wnętrza wody lub brudu.

Sprawdzić działanie i ustawienie reflektora/ów, w razie potrzeby prawidłowo wyregulować.

Wskazówka:

- Przed wymianą żarówki należy odłączyć układy od źródła zasilania, wyłączyć zapłon, wyjąć kluczyk z transponderem ze stacyjki.

- Podczas wymiany żarówki nie należy dotykać szkła żarówki palcami.

Uwaga:

Reflektory ksenonowe - wysokie napięcie.

Przestrzegać wskazówek dotyczących stosowania i bezpieczeństwa.Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.