VW Golf 4 - Silnik gaśnie krótko po rozruchu | HELLA

VW

Golf 4 (1J)

Rok modelowy: 2002

Wszystkie modele z przyrządem wielofunkcyjnym Bosch RB8

Silnik gaśnie krótko po rozruchu

W wymienionych samochodach silnik może gasnąć krótko po rozruchu. Powodem może być wadliwe działanie immobilizera.

Impulsy napięciowe przy włączaniu zapłonu powodują w indywidualnych przypadkach zakłócenia w przyrządzie wielofunkcyjnym.

Może to zakłócać wymianę danych między przyrządem wielofunkcyjnym i immobilizerem. Jeżeli w pamięci błędów są zapisane takie kody jak:

17978 (P1570) = sterownik silnika, immobilizer zablokowany
lub/i
18058 (P1650) = magistrala danych, przyrząd wielofunkcyjny - brak sygnału,

wskazuje to na wadliwe działanie przyrządu wielofunkcyjnego. W takim przypadku może pomóc wymiana na zmodyfikowany przyrząd wielofunkcyjny.

Pamiętaj, że po wymianie przyrządu wielofunkcyjnego należy zaprogramować immobilizer za pomocą odpowiedniego przyrządu diagnostycznego.Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.