Suzuki Vitara II - Odgłosy sprężarki klimatyzacji | HELLA

Suzuki

Vitara II

Rok produkcji: od 2008

Ze sprężarką łopatkową

Odgłosy sprężarki klimatyzacji

W przypadku ww. pojazdów po uruchomieniu zimnego silnika mogą być słyszalne odgłosy pracy sprężarki.

Problem ten występuje szczególnie w niskich temperaturach otoczenia. Przyczyną tej sytuacji nie musi być koniecznie defekt sprężarki.

Pojazdy są z reguły wyposażone w sprężarki łopatkowe. Niskie temperatury mogą spowodować przedostanie się płynnego czynnika chłodzącego do sprężarki, który powoduje odgłosy stukania krótko po uruchomieniu silnika.

Po krótkiej pracy zasysany jest ponownie czynnik chłodniczy w postaci gazowej i odgłos znika.

Nie jest to defekt techniczny, lecz zjawisko związane z konstrukcją systemu i warunkami pogodowymi.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.