Peugeot Boxer – Silnik długo się uruchamia: Kod błędu P0335 Czujnik wału korbowego

Karta katalogowa
ProducentPeugeot
Model pojazduBoxer III
Silnik2,0 HDi / 2,2 HDi (z Euro 6.2)
Rok produkcji2019 – 2022
ObjawySilnik nie uruchamia się
Kod błęduP0335

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa
Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Silnik uruchamia się dopiero po dłuższej pracy rozrusznika + kod błędu P0335: Czujnik wału korbowego

Jeśli silnik wyżej wymienionych pojazdów uruchamia się dopiero po dłuższej pracy rozrusznika, przyczyną może być wadliwy czujnik wału korbowego.

Czujniki wału korbowego służą do określania prędkości i pozycji wału korbowego. Najczęstszym miejscem montażu jest okolica koła zamachowego. Konstrukcja różni się w zależności od tego, czy jest to czujnik indukcyjny czy czujnik Halla. Przed przystąpieniem do testów należy upewnić się, jakiego typu jest to czujnik. Sygnały napięciowe spowodowane zmianami pola magnetycznego są przesyłane do sterownika poprzez ruch obrotowy koła zębatego. Sterownik oblicza prędkość i położenie wału korbowego w celu uzyskania ważnych podstawowych danych do wtrysku i synchronizacji zapłonu.

Przed wymianą czujnika należy wykluczyć lub usunąć inne źródła błędów (zasilanie, utlenianie, przerwanie kabla). Po naprawie należy skasować pamięć błędów. Do diagnostyki i naprawy zalecamy użycie urządzenia diagnostycznego, np. Hella Gutmann mega max X.


To też może Cię zainteresować

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czy ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?

Nie, w niczym mi nie pomógł

Tak, okazał się pomocny

Proszę powiedzieć, co się nie podobało.
Dziękuję! Ale zanim odejdziesz!

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasz bezpłatny biuletyn HELLA TECH WORLD i być na bieżąco z najnowszymi filmami technicznymi, poradami dotyczącymi naprawy samochodów, szkoleniami, kampaniami marketingowymi i wskazówkami diagnostycznymi.

Pokaż pozostałe informacje o naszym biuletynie Ukryj pozostałe informacje o naszym biuletynie

Dzięki bezpłatnemu newsletterowi HELLA, co dwa tygodnie otrzymasz informacje o wszystkich nowościach z HELLA TECH WORLD.

Dzięki rejestracji do newslettera masz również możliwość zdobycia nowego kalendarza warsztatowego HELLA 2024. Tylko do wyczerpania zapasów!

Proszę pamiętać:
Zostaniesz zapisany do newslettera dopiero po kliknięciu na link potwierdzający w e-mailu z powiadomieniem, który otrzymasz wkrótce!

Ochrona danych osobowyc | Rezygnacja z subskrypcji

Proszę pamiętać:
Zostaniesz zapisany do newslettera dopiero po kliknięciu na link potwierdzający w e-mailu z powiadomieniem, który otrzymasz wkrótce!

Ochrona danych osobowyc | Rezygnacja z subskrypcji

Prawie gotowe!

Wszystko co musisz zrobić, to potwierdzić swoją rejestrację!
Wysłaliśmy wiadomość e-mail na adres your email address.

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą i kliknij na link potwierdzający, aby zacząć otrzymywać aktualne informacje o HELLA TECH WORLD.

Nieprawidłowy e-mail lub brak potwierdzenia?
Kliknij tutaj aby wprowadzić go ponownie.