Peugeot Boxer – Komunikat ostrzegawczy: „Uruchomienie silnika za 100 km nie będzie już możliwe” + kod błędu P20EE

Karta katalogowa
ProducentPeugeot
Model pojazduBoxer III
Silnik2,0 HDi / 2,2 HDi (z Euro 6.2)
Rok produkcji01.09.2019 – 11.05.2021
ObjawyŚwieci się lampka kontrolna silnika / lampka kontrolna SCR
Kod błęduP20EE

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa
Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Błąd SCR: Świeci się lampka kontrolna AdBlue i jest zapisany kod błędu P20EE

W wyżej wymienionych pojazdach lampka kontrolna silnika lub SCR może nagle zaświecić się podczas jazdy. Na desce rozdzielczej pojawi się komunikat ostrzegawczy: „Uruchomienie silnika za 100 km nie będzie już możliwe”. Jednocześnie w sterowniku silnika zapisywany jest kod błędu P20EE (oczyszczanie spalin SCR).

Przyczyną może być błąd oprogramowania.

Aby wykluczyć inne przyczyny, należy przed aktualizacją oprogramowania sprawdzić wszystkie istotne dla systemu elementy elektryczne i mechaniczne, w tym zasilanie.

Aktualizację oprogramowania można przeprowadzić np. poprzez Hella-Gutmann macsRemote Services lub za pomocą urządzenia diagnostycznego serii Mega Macs obsługującego PassThru. Ponadto konieczny jest zarejestrowany dostęp do portalu internetowego producenta samochodu. W przypadku braku odpowiedniego sprzętu należy zwrócić się do autoryzowanego warsztatu.


To też może Cię zainteresować

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czy ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?

Nie, w niczym mi nie pomógł

Tak, okazał się pomocny

Proszę powiedzieć, co się nie podobało.
Dziękuję! Ale zanim odejdziesz!

Zarejestruj się, aby otrzymywać nasz bezpłatny biuletyn HELLA TECH WORLD i być na bieżąco z najnowszymi filmami technicznymi, poradami dotyczącymi naprawy samochodów, szkoleniami, kampaniami marketingowymi i wskazówkami diagnostycznymi.

Pokaż pozostałe informacje o naszym biuletynie Ukryj pozostałe informacje o naszym biuletynie

Dzięki bezpłatnemu newsletterowi HELLA, co dwa tygodnie otrzymasz informacje o wszystkich nowościach z HELLA TECH WORLD.

Dzięki rejestracji do newslettera masz również możliwość zdobycia nowego kalendarza warsztatowego HELLA 2024. Tylko do wyczerpania zapasów!

Proszę pamiętać:
Zostaniesz zapisany do newslettera dopiero po kliknięciu na link potwierdzający w e-mailu z powiadomieniem, który otrzymasz wkrótce!

Ochrona danych osobowyc | Rezygnacja z subskrypcji

Proszę pamiętać:
Zostaniesz zapisany do newslettera dopiero po kliknięciu na link potwierdzający w e-mailu z powiadomieniem, który otrzymasz wkrótce!

Ochrona danych osobowyc | Rezygnacja z subskrypcji

Prawie gotowe!

Wszystko co musisz zrobić, to potwierdzić swoją rejestrację!
Wysłaliśmy wiadomość e-mail na adres your email address.

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą i kliknij na link potwierdzający, aby zacząć otrzymywać aktualne informacje o HELLA TECH WORLD.

Nieprawidłowy e-mail lub brak potwierdzenia?
Kliknij tutaj aby wprowadzić go ponownie.