Nissan X-Trail (T31) - Awaria układu wspomagania kierownicy | HELLA

Nissan

X-Trail (T31)

Silnik: 2,5 i 16V

Rok produkcji: 11/2006 - 09/2008

Awaria układu wspomagania kierownicy

Świeci kontrolka ESP

Możliwą przyczyną opisanego wyżej problemu może być wadliwy sterownik układu wspomagania kierownicy.

Wskazówka dotycząca naprawy

W celu wykluczenia innych możliwych przyczyn usterki należy przeprowadzić kontrolę układu elektrycznego i mechanicznego (zgodnie ze specyfikacją producenta pojazdu), a także odczytać kody usterek za pomocą odpowiedniego testera diagnostycznego.

Mogą być zapisane następujące kody błędów.

- C05D6 Błąd procesora sterownika układu wspomagania kierownicy

-U0131 Brak komunikacji - magistrala informatyczna, sterownik układu wspomagania kierownicy

Jeśli nie zostały zdiagnozowane żadne inne błędy, należy wymienić sterownik.

Może być konieczna ponowna kalibracja pozycji zerowej kierownicy.

WSKAZÓWKA:

W tym kontekście należy pamiętać, że prace te mogą być wykonywane wyłącznie przez autoryzowany warsztat i należy przestrzegać wskazówek producenta pojazdu dotyczących naprawy i konserwacji!

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.