Mercedes-Benz klasy E - Poduszka bezpieczeństwa przedniego pasażera jest dezaktywowana | HELLA

Mercedes-Benz

klasy E

Rok produkcji: 10/2015 – 09/2016

Poduszka bezpieczeństwa pasażera przedniego siedzenia jest dezaktywowana

Komunikat w zestawie wskaźników

Przyczyną powyższego problemu może być nieprawidłowy montaż systemu rozpoznawania zajęcia siedzenia (Weight Sensing System).

Wówczas w określonym położeniu siedzenia przedniego pasażera może dojść do zagięcia węża ciśnieniowego systemu rozpoznawania zajęcia siedzenia.

Na skutek tego sterownik może otrzymać błędną informację (przedni pasażer nie zostanie rozpoznany) i poduszka bezpieczeństwa pasażera przedniego siedzenia zostanie dezaktywowana.

Rozwiązanie problemu:

Zlecić w autoryzowanym serwisie sprawdzenie pozycji montażowej systemu rozpoznawania zajęcia siedzenia i ewentualnie wymienić wąż ciśnieniowy oraz matę systemu rozpoznawania zajęcia siedzenia zgodnie z zaleceniami producenta.

Producent pojazdu usunął już problem i powiadomił właścicieli samochodów, których dotyczy ta usterka. Należy jednak wyjść z założenia, że z różnych powodów nie wszystkie pojazdy zostały sprawdzone lub naprawione.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.