Kia Sorento I (JC) - Nieprzyjemny zapach we wnętrzu pojazdu | HELLA

Kia

Sorento I (JC)

Rok produkcji: 2002 - 2009

Nieprzyjemny zapach we wnętrzu pojazdu /

wymiana filtra kabinowego

W przypadku wyżej wymienionych pojazdów we wnętrzu pojazdu mogą powstawać nieprzyjemne zapachy. W takim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na filtr kabinowy lub obudowę filtra.

Aby uzyskać dostęp do filtra, należy wykonać następujące czynności:

  • Wymontować schowek na rękawiczki. W tym celu otworzyć schowek na rękawiczki (rys. 1) i otworzyć najpierw jego dolne zatrzaski. Pociągać przy tym schowek na rękawiczki do góry (rys.2)
  • Usunąć krzyżak (rys.3), w tym celu wykręcić dwie śruby
  • Zdjąć pokrywę obudowy filtra. W tym celu otworzyć najpierw dolne zatrzaski pokrywy (A) (rys.4)
  • Wyciągnąć filtr

Obudowa filtra często zawiera silne zanieczyszczenia (rys.5), które przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnych zapachów. Przed montażem nowego filtra należy dokładnie oczyścić obudowę i - jeśli to konieczne - powierzchnię parownika.

Rys.1

Rys.2

Rys.3

Rys.4

Rys.5

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.