Hyundai i20 Hałas z komory silnika

Karta katalogowa
ProducentHyundai
Model pojazdui20
Silnikwszystkie silniki benzynowe
Rok produkcji2009 - 2012
Objawyodgłosy mechaniczne z komory silnika

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Hyundai i20 Odgłosy pracy silnika lub mechaniczne odgłosy w komorze silnika

Jeżeli w wyżej wymienionych pojazdach z komory silnika dochodzą mechaniczne odgłosy, należy zwrócić szczególną uwagę na pompę płynu chłodzącego. Za przyczynę hałasu można uznać przedwcześnie "zużyte" łożysko.

 

Aby zaradzić tej sytuacji i zapobiec dalszym uszkodzeniom, należy zainstalować nową pompę płynu chłodzącego wraz ze zmodyfikowanym kołem pasowym. Zaleca się jednoczesne zamontowanie nowego paska napędowego pompy. 

Porada

Podczas ogólnych prac serwisowych zaleca się sprawdzenie pompy płynu chłodzącego pod kątem wycieków i dźwięków, a w razie potrzeby jej wymianę.


TO TEŻ MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.