Hyundai IX 35 - Nie można uruchomić silnika | HELLA

Hyundai

IX 35

Rok produkcji: 03/2011

Nie można uruchomić silnika

Nie działa rozrusznik

W sterowniku nie występuje błąd

Przyczyną ww. problemu może być uszkodzenie przełącznika pedału sprzęgła.

Zadaniem tych przełączników (Switch Assy-Ignition Lock, zdjęcia 1+2) jest uniemożliwienie włączenia silnika, jeżeli pedał sprzęgła nie jest wciśnięty lub jest wciśnięty tylko częściowo.

Kontrola tych przełączników jest możliwa przy użyciu testera diagnostycznego (kontrola parametrów, bloki wartości pomiarowych) oraz multimetru.

Rozwiązanie problemu:

Wymienić uszkodzone przełączniki.

Przełączniki znajdują się w pedale sprzęgła (zdjęcie 3)

  • Przełącznik 1, nr OE 938403K000
  • Przełącznik 2, nr OE 938402E000

zdjęcie 3

zdjęcie 1

zdjęcie 2

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.