Ford Focus – Problemy z reflektorami bi-ksenonowymi z doświetlaniem zakrętów

Karta katalogowa
ProducentFord
Model pojazduFocus MK3 (DYB)
Rok produkcji2010 – 2018
ObjawyRóżne problemy z reflektorami bi-ksenonowymi z funkcją doświetlania zakrętów

Ważna zasada bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Ford Focus MK3 – Uszkodzony przewód w reflektorze może prowadzić do różnych problemów

Uszkodzony przewód w reflektorze w wyżej wymienionych pojazdach może prowadzić do różnych problemów:

  • Światła drogowe nie włączają się
  • Reflektor obraca się i ustawia w pozycji błędu
  • Nie można ustawić reflektora
  • Komunikat „Błąd reflektorów” na zestawie wskaźników
  • Kod w pamięci błędów (np. B14D9)

Możliwą przyczyną są uszkodzone kable na płytkach sterujących w reflektorze. W celu wyeliminowania problemu należy wymontować i naprawić reflektor. Po zdjęciu tylnej osłony reflektora można swobodnie zobaczyć wewnętrzne okablowanie lub płytkę drukowaną (patrz zdjęcie). Płytka porusza się wraz z reflektorem podczas doświetlania zakrętów. Może to spowodować przerwanie przewodów na złączu płytki. Aby temu zaradzić, można przedłużyć przewody, wyposażyć je w nowe styki i wymienić wtyczkę.

WSKAZÓWKA

Aby uzyskać lepszy dostęp do płytek drukowanych, podczas naprawy należy zdjąć „palnik ksenonowy”.


TO TEŻ MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.