Chevrolet Volt - Dodatkowy silnik spalinowy uruchamia się przy rozładowanym akumulatorze (niebezpieczeństwo zatrucia) | HELLA

Chevrolet

Volt

z systemem Range Extender

Rok produkcji: od 2010

Dodatkowy silnik spalinowy uruchamia się przy rozładowanym akumulatorze (niebezpieczeństwo zatrucia)

Po wyłączeniu samochodu elektrycznego użytkownik słyszy sygnał ostrzegawczy, jeżeli system (silnik elektryczny) jest jeszcze aktywny.

Jeżeli sygnał ten zostanie zignorowany i użytkownik nie wyłączy systemu, Range Extender (przedłużacz zasięgu) uruchamia się samoczynnie (po rozładowaniu akumulatora).

Ze względu na to, że system Range Extender jest silnikiem spalinowym, może to być groźne dla życia (wskutek możliwości zatrucia tlenkiem węgla), szczególnie gdy pojazd stoi w zamkniętym pomieszczeniu (garażu).

Producent pojazdu usunął już problem i powiadomił właścicieli samochodów, których dotyczy ta usterka.

Należy jednak założyć, że z różnych względów nie wszystkie pojazdy zostały sprawdzone lub naprawione.

W przypadku pojazdów, których dotyczy ta usterka, w warsztacie przeprowadza się aktualizację oprogramowania.

Zaktualizowane oprogramowanie wyklucza zbyt długą pracę systemu Range Extender.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.