Audi A4 - Nagromadzenie skroplin | HELLA

Audi

A4 (8D, B5)

Rok produkcji: do 1999

Silnik: 1,6i (AHL)

Nieokreślone odgłosy

Nagromadzenie skroplin

Na biegu jałowym w ww. pojazdach mogą występować bulgoczące odgłosy.

Ich przyczyną mogą być skropliny nagromadzone w wężu wentylacyjnym pojemnika filtra węglowego. Zasysanie świeżego powietrza podczas pracy silnika może powodować opisane tu odgłosy.

W celu usunięcia problemu należy wymontować misę przedniego prawego nadkola. Widać teraz wąż wentylacyjny prowadzący z pojemnika filtra węglowego do atmosfery przez podwozie pojazdu. W miejscu, w którym wąż ten wygina się do góry, należy wywiercić w najniższym punkcie jego łuku otwór o średnicy 3 mm. Umożliwia to odpływ wody.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.