BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Ukazujący się co dwa tygodnie bezpłatny biuletyn HELLA zawiera informacje o nowościach z HELLA TECH WORLD

Aktualności!
Pokaż pozostałe informacje o naszym biuletynie Ukryj pozostałe informacje o naszym biuletynie
 

Ukazujący się co dwa tygodnie bezpłatny biuletyn HELLA zawiera informacje o nowościach z HELLA TECH WORLD – na przykład:

  • Nowe wskazówki dotyczące napraw konkretnych pojazdów
  • Informacje techniczne – od wiedzy podstawowej aż po porady diagnostyczne
  • Nowe produkty
  • Ważne dla warsztatów akcje marketingowe i loterie

Wystarczy tylko podać swój adres e-mail. Jeżeli chcesz zrezygnować z abonowania biuletynu informacyjnego, kliknij tutaj.

Audi A1 - Chłodnica recyrkulacji spalin | BEHR HELLA

Audi

A1 (8X)

Rok produkcji: od 2010

Silnik: 1,6 TDI

Chłodnica recyrkulacji spalin

Lampka kontrolna silnika zaczyna świecić

Jeżeli w przypadku ww. pojazdów rejestrator błędów zawiera informacje związane z systemem recyrkulacji spalin, przyczyną może być uszkodzony chłodnica systemu recyrkulacji spalin.

Jednostka chłodnicy systemu recyrkulacji spalin (chłodnicy EGR) posiada moduł podciśnieniowy i nastawnik elektryczny (zdjęcie1). Chłodnię EGR należy sprawdzić pod kątem następujących kryteriów:

· Wewnętrzne zanieczyszczenie nagarem

· Prawidłowość działania modułu podciśnieniowego

· Prawidłowość działania i wysterowywania nastawnika elektrycznego

· Nieszczelności zewnętrzne i wewnętrzne

Ponadto należy sprawdzić mechanizm nastawnika (zdjęcie2) oraz moduł podciśnieniowy pod kątem swobody ruchów. Jest on często zablokowany lub zakleszczony, co powoduje błędy.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.