Audi A1 - Chłodnica recyrkulacji spalin | HELLA

Audi

A1 (8X)

Rok produkcji: od 2010

Silnik: 1,6 TDI

Chłodnica recyrkulacji spalin

Lampka kontrolna silnika zaczyna świecić

Jeżeli w przypadku ww. pojazdów rejestrator błędów zawiera informacje związane z systemem recyrkulacji spalin, przyczyną może być uszkodzony chłodnica systemu recyrkulacji spalin.

Jednostka chłodnicy systemu recyrkulacji spalin (chłodnicy EGR) posiada moduł podciśnieniowy i nastawnik elektryczny (zdjęcie1). Chłodnicę EGR należy sprawdzić pod kątem następujących kryteriów:

· Wewnętrzne zanieczyszczenie nagarem

· Prawidłowość działania modułu podciśnieniowego

· Prawidłowość działania i wysterowywania nastawnika elektrycznego

· Nieszczelności zewnętrzne i wewnętrzne

Ponadto należy sprawdzić mechanizm nastawnika (zdjęcie2) oraz moduł podciśnieniowy pod kątem swobody ruchów. Jest on często zablokowany lub zakleszczony, co powoduje błędy.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.