Alfa Romeo Model 147 - Uruchomienie silnika jest niemożliwe | HELLA

Alfa Romeo

Model 147

Data produkcji: 2001-2010

Dotyczy wszystkich silników benzynowych

Uruchomienie silnika jest niemożliwe

Jeżeli klient zgłosi opisany błąd, przyczyną może być uszkodzenie czujnika wału korbowego. Od czasu do czasu pojazd nie daje się uruchomić niezależnie od tego, czy silnik jest ciepły, czy zimny. W pamięci błędów mogą zostać również zapisane różne kody błędów. W pojeździe jest zainstalowany czujnik indukcyjny. Czujnik można względnie łatwo sprawdzić, wykonując pomiar rezystancji. Rezystancja musi wynosić 900 omów. W przeciwnym razie należy wymienić czujnik. Czujnik można zamówić w hurtowniach, podając numer artykułu Hella 6PU 009 146-631 (patrz rys.).

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.