Alfa Romeo 147 - Nieprawidłowe działanie hamulca ręcznego | HELLA PAGID

Alfa Romeo

Typ 147

Wszystkie modele

Odgłosy z hamulca tylnego koła

Zużycie z jednej strony

Nieprawidłowe działanie hamulca ręcznego

Przyczyną ww. nieprawidłowości może być opór lub zablokowanie linki hamulca ręcznego.

Przez uszkodzoną osłonę gumową (rysunek) lub uszkodzony pancerz do cięgna Bowdena może dostać się wilgoć i zanieczyszczenia. Z powodu korozji lub uszkodzeń wewnętrznych może dojść do zablokowania linki hamulca ręcznego. Dźwignia na zacisku hamulca nie powraca do położenia końcowego, co z kolei prowadzi do lekkiego docisku klocków hamulcowych do tarczy hamulcowej. Powstałe w ten sposób tarcie podczas jazdy powoduje nieprzyjemne odgłosy i jednocześnie ścieranie klocków i tarczy hamulcowej. W takim przypadku należy sprawdzić i w razie potrzeby wymienić linki hamulca ręcznego. Jeśli dojdzie do uszkodzenia klocków lub tarcz hamulcowych zaleca się ich wymianę.

Informacja

Usterka ta może występować również w innych modelach Alfa Romeo wyposażonych w taki sam układ hamulcowy.

Ważna zasada bezpieczeństwa
Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie po otrzymaniu od nas jednoznacznej zgody na piśmie i z podaniem źródła. Schematy, zdjęcia i opisy służą wyłącznie do objaśnienia i przedstawienia tekstu dokumentu, i nie mogą być używane jako podstawa montażu lub konstrukcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.