CSC-Tool Digital

Perfekcyjna kalibracja kamer

CSC-Tool Digital firmy Hella Gutmann pobiera przez własną aplikację i wyświetla za pomocą projektora krótkoogniskowego cyfrowe tablice kalibracyjne. Oszczędza to czas i miejsce w warsztacie.

Wszystko na wyciągnięcie ręki

✓ Cyfrowe tablice są dostępne szybciej niż tradycyjne
✓ Nowe modele pojazdów mogą być kalibrowane wcześniej
✓ Mniej przestrzeni w warsztacie wymaganej do przechowywania tablic
✓ Projekcja za pomocą rzutnika generuje znacznie mniej odbić w porównaniu z normalnym ekranem
✓ Możliwość łatwego wyboru tablicy pilotem oszczędza czas: na przykład w Hondzie do procesu kalibracji potrzebne są trzy różne tablice.

 

Karta produktu - CSC-Tool Digital

CSC-Tool goes digital…

CSC-Tool Digital to alternatywa od Hella Gutmann, która wcale nie jest mniej dokładna, ale za to zajmuje znacznie mniej miejsca: wielkoformatowe tablice kalibracyjne dla przednich kamer są udostępniane cyfrowo oraz wyświetlane w warsztacie na ekranie CSC-Tool za pomocą odpowiedniego projektora krótkoogniskowego.

 

Dla warsztatów oznacza to drugą, jeszcze ważniejszą zaletę: cyfrowe tablice są dostępne szybciej. Nowe modele pojazdów mogą być kalibrowane wcześniej. Cyfrowe tablice kalibracyjne można nabyć za pośrednictwem aplikacji CSC-Tool Digital, którą należy pobrać ze sklepu z aplikacjami Apple TV.

 

Użytkownik może wybrać między różnymi opcjami zakupu, na przykład ograniczonym czasowo użytkowaniem lub roczną płaską taryfą. Możliwy jest również zakup indywidualny. Transmisja cyfrowych tablic kalibracyjnych na projektor odbywa się za pomocą Apple TV, zintegrowanego w górnej krawędzi projektora. Wybór żądanej tablicy ma miejsce za pomocą pilota.

Ustawianie

Ustawienie cyfrowych tablic względem geometrycznej osi pojazdu (tylnej osi) odbywa się, jak zwykle, za pomocą uchwytu na koło SE z laserami liniowymi i lusterkami zintegrowanymi z CSC-Tool Digital. Regulacja wysokości i pomiar odległości odbywają się bardziej elegancko: wspierany przez aplikację pomiar odległości jest przeprowadzany przez nowy, specjalny uchwyt na koło w połączeniu z nowym dalmierzem laserowym, przymocowanym do belki regulacyjnej. Wartości rzeczywiste można odczytać bezpośrednio na ekranie. Dwie elektromechaniczne kolumny podnoszące umożliwiają regulację wysokości ekranu jednym kliknięciem.

Projekcja

Wielkoformatowe tablice kalibracyjne dla kamer przednich są dostarczane cyfrowo przez Hella Gutmann i rzutowane na powierzchnię projekcyjną CSC-Tool w warsztacie za pomocą odpowiedniego projektora krótkoogniskowego.

 

Umożliwia to zachowanie oryginalnych rozmiarów tablic kalibracyjnych, a tym samym pracę zgodnie ze specyfikacjami producentów.

Kalibracja

✓ Właściwy proces kalibracji odbywa się jak zawsze w połączeniu z urządzeniem diagnostycznym mega macs

 

✓ Wszystkie dalsze kalibracje, np. przedniego radaru, skanera laserowego (Lidar) i otaczających systemów, są przeprowadzane w sposób znany z CSC-Tool SE