ÖNE ÇIKAN ÜRÜNLER

Renault Zoe

Renault Zoe

Ampullerin değiştirilmesi

Ampullerin değiştirilmesi için aşağıdaki yöntemin izlenmesini öneriyoruz:

  • Aydınlatmayı ve kontağı kapatın.
  • Kontak anahtarını çıkarın ve güvenli bir yerde saklayın.
  • Aracı kaymaya karşı emniyete alın. El frenini çekin
Devamını okuyun
VW Golf Plus

VW Golf Plus

DSG şanzıman hatalı vites değiştiriyor

Yukarıda belirtilen araç tiplerinde DSG şanzımanında hatalı vites değiştirme davranışı meydana gelebilir. Burada arıza nedenini her zaman şanzıman çevre birimlerinde aramamak gerekir.

Devamını okuyun
Vuruntu sensörü

Vuruntu sensörü

Teknik ürün bilgileri

Vuruntu sensörü, motordaki yanma sürecini izler. Sensör sinyalleri, vuruntulu yanma işlemlerinin bastırılmasında ve böylece motor mekanik aksamının korunmasında motor kontrol ünitesine yardımcı olur. Bu sayfada, diğer şeylerin yanı sıra, arızalı bir vuruntu sensörünün kendisini nasıl gösterebildiği, hangi nedenlerin bu sensörün arızalanmasına yol açabileceği ve serviste nasıl kontrol edilebileceği hakkında sizi bilgilendiriyoruz.

Devamını okuyun
Nissan Qashqai (J10)

Nissan Qashqai (J10)

Sürüş esnasında ABS / ESP arıza lambası etkinleşiyor

Yukarıda belirtilen araç serilerinde ABS/ESP arıza lambası ara sıra yanabilir. Yeniden çalıştırmadan sonra, arıza lambası ilk başta tekrar söner, ancak kısa bir sürüş süresinden sonra tekrar yanar.

Devamını okuyun

Hella Gutmann’ın mega macs X'i ile en zorlu arıza teşhis polisiyelerini bile çözebilirsiniz!

Arıza teşhisi hiç çalışmıyor mu? We got that. mega macs X gibi esnek ve otomatik arıza teşhis çözümleriyle, kaldırma platformundaki en çetin cevizleri bile soğuk terler dökmeden veya kalbiniz çarpmadan kırabilirsiniz.

Şimdi keşfedin
BMW X3 F25

BMW X3 F25

DSC ikaz lambası ara sıra etkinleşiyor

Yukarıda belirtilen araç serilerinde DSC ikaz lambası ara sıra yanabilir. Buna ek olarak, gösterge panelinde çeşitli Check Control mesajları görüntülenebilir.

Devamını okuyun
Mini R57 Cooper S

Mini R57 Cooper S

Ara sıra ortaya çıkan aydınlatma arızası hata mesajı

Yukarıda belirtilen araç serilerinde, arka lambalardaki bir ampulün arızalandığını gösteren bir hata mesajı aniden belirebilir. Bu seri, kontak açıldıktan sonra ampullerin durumunu kontrol eden bir kendi kendine teşhis fonksiyonuna sahiptir.

Devamını okuyun
Adaptif Hız Sabitleyici (ACC)

Adaptif Hız Sabitleyici (ACC)

Teknik ürün bilgileri

Modern sürüş destek sistemlerinin gittikçe artan kullanımı, bağımsız araç servislerinin çalışmalarına yönelik talepleri de sürekli olarak değiştirmektedir. Radar tabanlı destek sistemleri buna bir örnektir: Yakın zamana kadar bu tür sistemlerin ayarlanması, daha ziyade ilgili marka servislerinin sorumluluğu altındaydı; bu arada artık uygun donanımlara sahip bağımsız araç servisleri de sorunsuz bir şekilde bu çalışmaları gerçekleştirebilmektedir.

Devamını okuyun
Volkswagen Golf VI

Volkswagen Golf VI

Güç kaybı, motor arıza lambası etkin

Yukarıda belirtilen araçlarda motor gücü azalabilir ve bunun sonucunda gösterge panelindeki motor arıza lambası yanar. Motor kontrol ünitesinin hata belleğine P2563 hata kodu kaydedilir.

Devamını okuyun

Elektrikli araçlar için HELLA elektronik ürünleri

We got that - elektromobilitenin geleceğini birlikte şekillendiriyoruz! Elektrikli araçlara yönelik geniş araç elektroniği yelpazemiz ve e-mobilite alanındaki uzmanlığımızla, bir sonraki elektrikli araç onarımınıza enerji dolu bir şekilde başlayabilmeniz için yanınızdayız! 

Şimdi keşfedin
Mercedes E 350 CABRIO

Mercedes E 350 CABRIO

Aktif Mesafe Asistanı’nın ara sıra arızalanması

Yukarıda belirtilen araç tipinde Aktif Mesafe Asistanı ara sıra arızalanabilir. Bu arıza belirtisi çoğunlukla ıslak koşullarda meydana gelir. C163AFA ve C163AFB, radar sensörü kirli veya arızalı kayıtları hata belleğine kaydedilmiş olabilir.

Devamını okuyun
BMW 2er Active Tourer

BMW 2er Active Tourer

Uğultu şeklinde sesler

Yukarıda belirtilen araçlarda, klima sistemi kapatıldığında motor bölmesinden uğultu sesleri gelebilir. Bunlar özellikle motor rölantide çalışırken meydana gelir.

Devamını okuyun
Daha fazla yükle
SERVİS DOSTU

SERVİS DOSTU

HELLA, serbest çalışan servislerin dostudur ve günlük işleri daha hızlı, daha kazançlı ve gelecek için güvenli bir hale getirir.

Devamını okuyun
Lounge

HELLA SERVİS LOUNGE

Servis olarak, başarılı olabilmek için otomotiv pazarındaki güncel gelişmelere ve yeniliklere her zaman ayak uydurmanız gerekir.

Lounge gidin
KAMPANYALAR VE PROMOSYONLAR

KAMPANYALAR VE PROMOSYONLAR

HELLA’nın güncel kampanya ve promosyonlarına genel bir bakışı burada bulabilirsiniz.

Kampanyalara gidin
HELLA ONLİNE KATALOG

HELLA ONLİNE KATALOG

Hızlı, net, etkili! Doğru HELLA ürününü bulun!

Online kataloğa gidin
Web seminerleri

HELLA web seminerleri

Bilgiyi evinize getirin! Web seminerlerimizde uzmanlar için uzmanlardan eğitimlerini deneyimlersiniz - evde bilgisayar başında, konforlu bir şekilde.

Web seminerlerine gidin