Mitsubishi Lancer - Świeci się kontrolka ładowania, silnik nie uruchamia się | HELLA

Mitsubishi Lancer

Rocznik: 2011

Silnik: 1,8 DI Diesel (4N13)

Rozładowany akumulator

Świeci się kontrolka ładowania,
silnik nie uruchamia się

 

W przypadku wyżej wymienionych pojazdów poluzowane koło pasowe alternatora może doprowadzić do awarii sieci pokładowej i uszkodzenia innych komponentów.

Ze względu na wadę produkcyjną koło pasowe alternatora może poluzować się podczas jazdy.

Zachodzi przy tym niebezpieczeństwo, że akumulator nie będzie się już ładował, a sąsiednie komponenty zostaną uszkodzone przez koło pasowe, które odpadło. Kontrolka ładowania zaczyna świecić się, a silnik może przestać pracować podczas jazdy.

Producent pojazdów już rozpoznał problem. Właściciele zostaną wezwani do serwisu, gdzie określone pojazdy zostaną sprawdzone, a w razie potrzeby nastąpi wymiana alternatora.

Należy jednak wyjść z założenia, że w użyciu są samochody, które z różnych względów nie zostały sprawdzone.

Należy zwrócić uwagę na tę informację podczas rozpatrywania reklamacji dotyczących akumulatora i świecącej się kontrolki ładowania.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.