Kalibracja kamery

Bezpieczeństwo ma najwyższy priorytet

Nowy wymiar kalibracji i regulacji systemów wspomagających kierowcę

Coraz więcej modeli pojazdów jest wyposażonych w nowoczesne systemy związane z bezpieczeństwem, takie jak kontrola odległości, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu czy asystent martwego pola. Niezależne warsztaty samochodowe, które chcą prawidłowo obsługiwać te pojazdy, potrzebują niezawodnego i przede wszystkim łatwego w obsłudze systemu obejmującego wszystkie ważniejsze marki pojazdów. W tym celu Hella Gutmann stworzyła narzędzie CSC-Tool, znacznie ulepszając je w wersji CSC-Tool SE.

 

Kolejnym udogodnieniem do kalibracji i obsługi systemów wspomagania kierowcy jest przenośne urządzenie do kalibracji, model CSC-Tool Mobile. Otwiera ono nowe możliwości dla mobilnych pomocy drogowych, zakładów szklarskich, dostawców usług dla flot i firm współpracujących z kilkoma warsztatami, którzy szukali urządzenia mobilnego o mniejszych wymiarach. Narzędzie CSC-Tool Mobile oferuje taką samą dokładność, jak stacjonarne urządzenie warsztatowe.

 

✓ Przemyślany system modułowy dla wszystkich ważniejszych marek
✓ Możliwość zastosowania także bez urządzenia do pomiaru geometrii podwozia
✓ Proste, szybkie i sprawdzone działanie

Kalibracja 360° Hella Gutmann dla systemów wspomagających kierowcę

Przemyślany system modułowy dla wszystkich ważniejszych marek

 

Liczne i stale rozwijane wyposażenie dodatkowe zapewnia możliwość kalibracji nie tylko konwencjonalnych przednich i tylnych kamer oraz systemów radarowych, ale także kalibracji złożonych komponentów, takich jak innowacyjny skaner laserowy „LiDAR” nowej gamy modeli Audi. Dla maksymalnego bezpieczeństwa Twoich klientów podczas każdej podróży.

Uzupełnienia CSC-Tool SE & CSC-Tool Mobile

Precyzyjne i proste

 

Nowe opcjonalne uchwyty na koła dla CSC-Tool są wyposażone zielone lasery liniowe i umożliwiają szybkie i dokładne ustawienie CSC-Tool SE przed pojazdem. Narzędzie można wyśrodkować i ustawić równolegle do tylnej osi w zaledwie kilku krokach.

 

Aby system kamer pojazdu mógł być skalibrowany zgodnie ze specyfikacjami producenta, CSC-Tool SE i CSC-Tool Mobile wymagają dedykowanych dla marki tablic kalibracyjnych. Tablice te są opcjonalnie dostępne pojedynczo lub jako indywidualne zestawy.

Kalibracja kamery otoczenia i kamery cofania

Wszystko w zasięgu wzroku

 

Zestawy Rear Cam Kit I + II w połączeniu z oprogramowaniem w urządzeniach serii mega macs umożliwiają precyzyjną kalibrację systemów kamer cofania i otoczenia. Kamery tych systemów muszą być dokładnie skalibrowane zgodnie z geometryczną osią jazdy i zgodnie ze specyfikacjami producenta. Zestawy stanowią wyłącznie uzupełnienie podstawowych narzędzi CSC-Tool i zawierają wieloczęściowy system tablic o konstrukcji ramowej (Rear Cam Kit I - Basic + Additional) oraz tablice optyczne do rozwijania (Rear Cam Kit II - Side).

Kalibracja przednich i tylnych czujników

Maksymalna elastyczność

 

Regulacja systemu radarowego jest obecnie konieczna w przypadku wielu prac przy pojeździe, np. naprawy powypadkowe, zmiany zbieżności lub pochylenia kół, instalacja elementów podwozia itp.

 

Radar Kit I EVO umożliwia kalibrację czujników radarowych na prawie każdej wysokości. W ten sposób radar zapewnia niezbędną elastyczność narzędziom CSC-Tool i CSC-Tool Mobile Różne kąty nachylenia nowej płytki regulacji kąta „WVP EVO”, wymagane do rejestracji pola pomiarowego radaru, można elegancko regulować za pomocą uchwytu krzyżowego.

 

Kolejnym elementem jest pomysłowy uchwyt systemowy, który umożliwia bezstopniowe przemieszczanie w pionie, np. do nowej tablicy do kalibracji skanera laserowego w nowych modelach Audi.

 

Radar Kit I EVO umożliwia kalibrację czujników radarowych na prawie każdej wysokości. W ten sposób radar zapewnia niezbędną elastyczność narzędziom CSC-Tool SE i CSC-Tool Mobile. Różne kąty nachylenia nowej tablicy radar kit I EVO, wymagane do rejestracji pola pomiarowego radaru, można w łatwy i szybki sposób regulować za pomocą uchwytu krzyżowego.

 

Reflektor radarowy CSC 4-06 uzupełnia portfolio i, w zależności od producenta, umożliwia regulację czujników radarowych, zamontowanych w przednich i tylnych „narożnikach” pojazdu. Czujniki te są wykorzystywane w systemach takich jak asystent zmiany pasa ruchu lub asystent martwego pola. Radar Kit III i reflektor radarowy CSC 4-06 są dopasowane do zawartego w ofercie zestawu Rear Cam Kit I.