Hella Gutmann: Cyber Security Management dostępne dla Renault i Kia

Jeszcze musisz się zarejestrować czy już diagnozujesz? Dostęp do zabezpieczonych pojazdów może być bardzo czasochłonny i uciążliwy. Powód: producenci stosują różne systemy ochrony danych swoich pojazdów przed atakami hakerów. Dlatego procedura rejestrowania się na portalach OE różni się w zależności od marki. Szczególnie pracownicy niezależnych warsztatów mogą powiedzieć coś o tym: do każdego portalu OE trzeba się logować osobno - nie wspominając o możliwości zagubienia hasła czy użycia niewłaściwych nazw użytkowników. Istnieje jednak praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu wielomarkowe diagnozowanie nie stanie się testem cierpliwości: Cyber Security Management dla urządzeń mega macs! Wystarczy uwierzytelnić się jednorazowo w Hella Gutmann i już można rozpocząć diagnozowanie różnych marek samochodów bez konieczności odwiedzania portali OE. Czy nie brzmi to przyjemnie dla Twoich uszu? A teraz przygotowaliśmy naprawdę coś specjalnego, co zabrzmi jeszcze lepiej: wraz z wersją oprogramowania 66 funkcja Cyber-Security-Management jest kompatybilna również z nowszymi modelami Renault i Kia - co oznacza, że to uniwersalne rozwiązanie współpracuje już łącznie z dwunastoma markami.

Dla posiadaczy mega macs X powyżej konfiguracji X2 lub innego urządzenia mega macs z licencją Update Plus nasz Cyber Security Management jest bezpłatny. W nowszych modelach pojazdów Renault, Dacia i Kia bramka CAN odblokowuje się automatycznie w razie potrzeby, co ma już miejsce w przypadku marek Fiat, Chrysler, Jeep, Mercedes-Benz, Audi, Cupra, Seat, Skoda i VW. W samochodach Renault i Kia funkcje takie jak odczyt i kasowanie kodów usterek oraz podgląd parametrów są możliwe bez Cyber Security Management, a więc również w trybie offline. Inne funkcje, takie jak testowanie siłowników, mogą być wykonywane w modelach Renault z bramką CAN również bez połączenia z Internetem. Z kolei do prac takich jak kalibracja kamer czy kodowanie wtryskiwaczy bramka CAN jest automatycznie odblokowywana przez Cyber Security Management w mega macs. Wymaga to połączenia online z serwerem danych firmy Hella Gutmann.       

Dla tych, którzy często diagnozują pojazdy marki Fiat Chrysler, mamy jeszcze jedną informację: zmienia się certyfikat Cyber-Security-Management, co wpływa na odblokowanie Security Gateway. Dobra wiadomość: nowe rozwiązanie producenta zostało już zaimplementowane w aktualnie dostępnej wersji 66 oprogramowania mega macs. Aby można było pracować jak zwykle z pojazdami Fiat, Alfa Romeo, Jeep i Chrysler, zalecamy jak najszybsze przejście na wersję oprogramowania 66 - oczywiście nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Te modele Renault i Kia są obsługiwane przez update oprogramowania 66:

Renault Talisman facelifting (rok produkcji 2020), Zoe facelifting i Clio V od roku produkcji 2019, Captur II, Twingo III facelifting i Megane IV facelifting od roku produkcji 2020, Twingo ZE, Arkana, Dacia Spring (rok produkcji 2021) i Kia Ceed / proCeed od roku 2019 oraz rzadkiej spotykany Stinger od roku 2018. Liczba modeli pojazdów będzie się zwiększać w miarę dodawania nowych.