Lexus GS 300 - Awaria pompy paliwa | HELLA

Lexus

GS 300

Daty produkcji: 09/2004 – 02/2006

Awaria pompy paliwa

Jeżeli w powyższym pojeździe (okres produkcji: 28.09.2004 – 28.02.2006) klient zgłasza, że silnik gaśnie i nie daje się już uruchomić, przyczyną może być awaria pompy paliwa.

Otwarcie korka wlewu paliwa powoduje zmianę ciśnienia w zbiorniku. Wewnętrzne przyłącze elektryczne pompy paliwowej zostaje przez to wprawione w ruch. Materiał kabla nie jest na tyle elastyczny, aby trwale skompensować te ruchy, co ostatecznie prowadzi do pęknięcia przewodu i awarii pompy paliwa.

Producent pojazdu pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu, a właściciele odpowiednich pojazdów zostali już powiadomieni. Należy się jednak liczyć z tym, że z różnych powodów nie wszystkie pojazdy zostały sprawdzone lub naprawione.

W warsztacie specjalistycznym przyłącze elektryczne zostaje wymienione na zmodyfikowaną i ulepszoną wersję.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel. Przedruk, przekazywanie, powielanie, przetwarzanie w jakiejkolwiek formie i podawanie treści niniejszej dokumentacji do wiadomości osób trzecich, także we fragmentach, jest dozwolone wyłącznie za naszą jednoznaczną pisemną zgodą i z podaniem źródła. Schematyczne prezentacje, zdjęcia i opisy służą jedynie do objaśnienia i uzupełnienia tekstu dokumentu i nie mogą stanowić podstawy do wykonania montażu lub budowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.