Kısa hüzmeli far ve Xenon ampulün değiştirilmesi

Kısa hüzmeli farın değiştirilmesi ve araç farlarındaki Xenon ampulün değiştirilmesi konusunda değerli bilgileri ve faydalı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Motorlu araçlardaki ampuller doğal bir yaşlanma sürecine tabidir. Buna olumsuz çalışma koşulları eklenirse, erken bir aşamada bozulurlar. Çoğu durumda ampul değişimi birkaç basit adımda gerçekleştirilir. Bununla birlikte, araç modeline bağlı olarak daha fazla iş yükü gereklidir. Bu sayfada, ampul değişimi sırasındaki zorlukların üstesinden nasıl gelinebileceği hakkında değerli bilgiler bulabilirsiniz.

Önemli güvenlik uyarısı
Çalışmalarında araç servislerine profesyonel destek sağlamak için, aşağıdaki teknik bilgiler ve uygulamaya yönelik ipuçları HELLA tarafından hazırlanmıştır. Bu web sitesinde sağlanan bilgiler, yalnızca uygun şekilde eğitilmiş uzman personel tarafından kullanılmalıdır.

AMPULÜN DEĞİŞTİRİLMESİ: TEMEL BİLGİLER

Ampul değişimi sırasındaki zorlukların üstesinden gelme

Günümüz otomobilleri giderek daha karmaşık hale geliyor. Gittikçe daha fazla bileşenin araçlarda kendisine yer bulması gerekiyor. Aşırı durumlarda bu genellikle motor bölmesindeki bileşenler arasında el genişliği kadar bile boşluk kalmamasına neden olur.

 

Bu durum, özellikle far içindeki bir ampulün değiştirilmesi gerektiğinde can sıkıcıdır. Uzun bir süre sonunda nihayet far kapağı bulunduğunda, genellikle oraya giden yolu açmak için birçok “vidanın sökülmesi” gerekmektedir.

 

Ampule ulaşmak için öncelikle tüm farın sökülmesi gerektiğinden, bazı araçlarda gereken süre önemli ölçüde fazladır. Sivri kenarlar ve keskin çapaklarla yaşanan acı verici deneyimler de günlük yaşamın bir parçasıdır. Ampul değiştirme kılavuzu, bu zorlukların üstesinden başarıyla gelinmesine yardımcı olmaktadır.

KISA HÜZMELİ FAR DEĞİŞTİRME KILAVUZU: İNDİR

Bu kılavuzda, daha yüksek bir iş yükü olan araçlar listelenmiştir. Kılavuz, anlaşılması kolay iş adımları ve ayrıntılı fotoğraflarla, ampul değişimini kolaylaştırmaya ve daha etkili hale getirmeye katkıda bulunmaktadır. Ampul değişiminin basit bir konu haline gelmesi için.

 

Bölüm 1 Bölüm 2
Audi A3 2.0 TDI PD Audi A1
Audi A6 2.4, Xenon farlı Audi A4 1,9 TDI, Xenon farlı
BMW 3 Serisi (E91, E92) 330d, Xenon farlı Audi A4 (8K5 / 8K2), Bi-Xenon farlı
BMW 5 Serisi (E60), Xenon farlı Audi A6 (4F) 2,4 Litre
BMW X3 (E83) 2.0L Dizel Ford S-Max
BMW Z4 (E85) 2,2L Benzinli, Xenon farlı Land Rover Range Rover Sport, Xenon farlı
Citroën C1 Peugeot 107 Opel Corsa D 1,4
Ford Fiesta 1.4i Skoda Octavia 2.0 FSI, Bi-Xenon farlı
Ford Focus II 1.6i Skoda Roomster 1,9 TDI, Bi-Xenon farlı
Honda Jazz Toyota Auris Hybrid
Mercedes-Benz A Serisi  
Opel Signum / Vectra V6 CDTI, Xenon farlı  
Opel Zafira II 1.6i  
Renault Espace IV  
Renault Laguna (K74) 2.2 dci, Xenon farlı  
Renault Modus  
VW Beetle 1.9 TDI PD  
VW Passat (B5) 1.9 TDI  
VW Polo (9N) 1.4 TDI  

AMPUL KONFİGÜRATÖRÜ - BİNEK OTOMOBİL: PARÇA TANIMLAMA

Ampul mü arızalı?

Ampul Konfigüratörü ile uygun ampulü son derece kolay ve hızlı bir şekilde bulursunuz. Hangi ampullerin aracınızla uyumlu olduğunu öğrenmek için, araç markanızı, araç sınıfını ve üretim yılını seçin.

 

Ampul Konfigüratörü için buraya tıklayın.