Radar sensörü

HELLA, on yılı aşkın bir süredir, 24 GHz dar bant alanında radar sensörleri üretmektedir. HELLA, henüz 2005 yılında 24 GHz radar sensörlerinin ilk neslini seri kullanıma sunmuştur. Sensörler, günümüzde yerleşik hale gelmiş kör nokta algılaması, şerit değiştirme asistanı ve geri viteste parktan çıkış desteği gibi standart işlevler için uygundur. 

 

Radar sensörü, aracın arkasında 70 metreye kadar bir alandaki nesnelerin hız, açı ve mesafe bilgilerini algılamakta ve değerlendirmektedir. İlk nesilden beri LFMSK (Linear Frequency Modulation Shift Keying [Lineer Frekans Modülasyonu Geçiş Anahtarlaması] Yöntemi) kullanılmaktadır.

 

Bu yöntem yardımıyla, birden fazla hedefin mesafesi ve bağıl hızı, frekansı zamansal olarak değişen sadece tek bir sinyalle (Chirp [İnce ses]) algılanabilir ve belirlenebilir.

 

Üçüncü nesil radarda geliştirilmiş bir FM modeli kullanılmakta olup, burada modülasyon bant genişliği maks. 200 MHz ile sınırlıdır. Sistem, 24,05 ile 24,25 GHz arasındaki bir frekans bandında, ortalama 13 dBm'lik (EIRP) bir iletim gücü ile çalışmaktadır. Buradan elde edilen 0,75 m'lik uzamsal çözünürlük, gerçekleştirilen araç arkası işlevleri için uygundur.

 

Buradaki Monopulse Yöntemi (tek darbe yöntemi), açıyı belirlemek için kullanılır. Sistem, spesifik sinyal işleme yaklaşımları temelinde, çeşitli alım kolları üzerinden radar yansımalarının faz karşılaştırmasını gerçekleştirir.

 

Dördüncü nesil radar sensörlerinde, bir diğer güvenlik işlevi olan iniş asistanı entegre edilmiştir. Bu işlevle, yandan geçen araçlar gibi tehlikeli durumlar, araçtan inmeden önce erken bir evrede algılanmakta ve araçtaki yolcular uyarılmaktadır.

Neden HELLA?

 • Küçük montaj boyutları ve 24 GHz teknolojisinin iyi aktarım özellikleri sayesinde, bu sensörler tamponun arkasına gizli bir şekilde monte veya entegre edilebilmektedir
 • Frekans modülasyonu ve anten boyutu mükemmel eşleştirilmiştir
 • Ürünlerin geliştirilmiş seri üretimi, işlevler ve montaj
 • Diğer radar teknolojilerine kıyasla, optimum fiyat/performans oranı

RADAR SENSÖRLERİMİZ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER

Üniversal parçalar - Araçtan bağımsız yedek parçalar

Üniversal parçalar - Araçtan bağımsız yedek parçalar

Üniversal parçalar kataloğu ile özellikle aydınlatma ve elektrik/elektronik alanlarındaki araçtan bağımsız ürünler için arama yapabilirsiniz.

Şu hedef gruplar odak noktasındadır:

 • Kamyon,
 • Römork,
 • Tarım/iş makineleri ve
 • Otobüs/Karavan.
Üniversal parçalar kataloğu

Araca özgü yedek parçalar

Bulması kolay, online kataloğumuzun konseptidir. Bu nedenle, örneğin kapsamlı üretici listemizi, tip tanımını veya motor kodunu kullanarak, ilgili aracı girebilirsiniz.

Ve ek bilgiler için, ürünlerimizle ilgili örneğin şunlar gibi tüm önemli bilgileri de:

 • Ürün bilgileri,
 • Montaj kılavuzları,
 • Güvenlik bilgi formları veya
 • OE numaraları

birlikte sağlıyoruz.

Araca özgü yedek parçalar

Hella Katalog Uygulaması

Hella Katalog Uygulaması

Katalog uygulamamızla binek otomobil ve ticari araçlar için HELLA ürünlerini kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Sezgisel kullanıcı yönlendirme, sadece birkaç adımda, çok basit ve karmaşık olmayan bir şekilde sizi doğru sonuca yönlendirir: Hızlı bir şekilde araç tipi, markası ve model versiyonu seçilir ve size uygun HELLA ürünleri görüntülenir. Sonuç, yapı grupları ve ürün alanlarına göre anlaşılır bir şekilde sıralanmış olarak görüntülenir ve daha ayrıntılı bilgilerin, çizimlerin, teknik verilerin görüntülenmesine ve ürün karşılaştırmasına olanak sağlar.

Ayrıca bu da ilginizi çekebilir