Lastik basınç sensörü

Lastik basıncı, sürüş sırasında önemli bir güvenlik faktörüdür. En sık karşılaşılan lastik hasarları, araç sürücüleri tarafından çok geç fark edilen aşırı basınç kaybından kaynaklanabilir. 

 

Aşırı düşük bir lastik basıncı, yakıt tüketiminin artmasına ve kötü bir sürüş davranışına neden olur. Aynı zamanda lastik sıcaklığındaki artış ve daha fazla aşınma da bununla ilişkilidir. Düşük lastik basıncının bir sonucu olarak, lastik aniden patlayabilir. Bu, araç içerisindeki tüm yolcular için büyük bir güvenlik riski oluşturur. Bu nedenle, lastik basıncı izleme sistemleri (TMPS), Kasım 2014’ten bu yana AB'deki tüm yeni araçlar için zorunlu hale getirilmiştir. 

 

HELLA, pille çalışan lastik basıncı izleme sensörleri ile güvenilir ve yüksek kaliteli bir güvenlik ürünü sunmaktadır. Bu sensörler doğrudan aracın ilgili tekerlek jantına takılmıştır ve sıcaklığın yanı sıra lastik basıncını ölçerler. Lastik basıncının ölçülen değeri, radyo sinyali aracılığıyla lastik basıncı izleme ünitesine iletilir. Bu ünite, kayıtlı bir basınç kaybı durumunda ekran ünitesi aracılığıyla görsel / sesli bir uyarı mesajı verir.

 

Mevcut araca özgü lastik basıncı izleme sensörlerine ek olarak, HELLA artık çeşitli versiyonlarda aşağıdaki üniversal sensörleri sunmaktadır. Çok sayıda uygulama için uygundur. Önemli: Üniversal sensörler için, protokolün bir araç ile sensör üzerine aktarılması gereklidir.

Neden HELLA?

 • Motorlu araçlara monte edilen lastik basınç izleme sistemi
 • Sorun oluştuğunda, bir veya daha fazla lastiğin basınç kaybının otomatik ve doğrudan gösterilmesi
 • Lastik basınç izleme sistemleri, Kasım 2014’ten bu yana AB'deki tüm yeni araçlar için zorunlu hale getirilmiştir
 • Sürüş güvenliğinin artması 
 • Sensör tipine göre diğer avantajlar: 
  ​- Araca özgü TPMS: Ön programlama sayesinde kolay bir kuruluma olanak sağlarlar
  - Üniversal TPMS: Sadece bir sensör tipi ile çok sayıda uygulama kapsanır. Şimdi çok çeşitli versiyon ve renklerde temin edilebilir

LASTİK BASINÇ SENSÖRLERİMİZ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER

Üniversal parçalar - Araçtan bağımsız yedek parçalar

Üniversal parçalar - Araçtan bağımsız yedek parçalar

Üniversal parçalar kataloğu ile özellikle aydınlatma ve elektrik/elektronik alanlarındaki araçtan bağımsız ürünler için arama yapabilirsiniz.

Şu hedef gruplar odak noktasındadır:

 • Kamyon,
 • Römork,
 • Tarım/iş makineleri ve
 • Otobüs/Karavan.
Üniversal parçalar kataloğu

Araca özgü yedek parçalar

Bulması kolay, online kataloğumuzun konseptidir. Bu nedenle, örneğin kapsamlı üretici listemizi, tip tanımını veya motor kodunu kullanarak, ilgili aracı girebilirsiniz.

Ve ek bilgiler için, ürünlerimizle ilgili örneğin şunlar gibi tüm önemli bilgileri de:

 • Ürün bilgileri,
 • Montaj kılavuzları,
 • Güvenlik bilgi formları veya
 • OE numaraları

birlikte sağlıyoruz.

Araca özgü yedek parçalar

Hella Katalog Uygulaması

Hella Katalog Uygulaması

Katalog uygulamamızla binek otomobil ve ticari araçlar için HELLA ürünlerini kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Sezgisel kullanıcı yönlendirme, sadece birkaç adımda, çok basit ve karmaşık olmayan bir şekilde sizi doğru sonuca yönlendirir: Hızlı bir şekilde araç tipi, markası ve model versiyonu seçilir ve size uygun HELLA ürünleri görüntülenir. Sonuç, yapı grupları ve ürün alanlarına göre anlaşılır bir şekilde sıralanmış olarak görüntülenir ve daha ayrıntılı bilgilerin, çizimlerin, teknik verilerin görüntülenmesine ve ürün karşılaştırmasına olanak sağlar.