ADAS (İleri Sürücü Destek Sistemleri) kalibrasyonu

Tüm modern destek sistemleri için üretici seviyesinde profesyonel ve güvenli kamera ve radar kalibrasyonu. Yüksek marka hacmine sahip araç servisleri için idealdir.

Hella Gutmann’dan ADAS kalibrasyonu

Sürücü destek sistemleri asistanı

Gittikçe daha fazla araç modeli, mesafe kontrolü, şeritte kalma asistanı veya kör nokta asistanı gibi güvenlikle ilgili modern sistemlerle sunulmaktadır. Bu araçların kârlı bir şekilde bakım ve onarımını yapmak isteyen bağımsız servislerin güvenilir ve her şeyden önce ilgili tüm üretici markalarını kapsayan esnek bir sisteme ihtiyacı vardır. Hella Gutmann bu sistemi baz cihaz CSC Tool ile oluşturmuş ve yeni CSC Tool SE’nin yanı sıra taşınabilir kalibrasyon çözümü CSC Tool Mobile ile önemli ölçüde geliştirmiştir.

Sürekli olarak eklenen çok sayıda geliştirme, sadece ön, arka ve çevredeki ortak kamera ve radar sistemlerinin değil, aynı zamanda yeni Audi model serisindeki yenilikçi lazer tarayıcı gibi karmaşık bileşenlerin kalibrasyonunun da mümkün olmasını sağlar.

ADAS kalibrasyonu ile ilgili indirmeler

CSC Tool SE ve CSC Tool Mobile eklentileri

CSC Tool SE ve CSC Tool Mobile eklentileri

CSC Tool için yeni opsiyonel tekerlek sensörleri, yeşil çizgi lazerler ile donatılmıştır ve CSC Tool SE’nin aracın önünde hızlı ve doğru bir şekilde konumlandırılmasını sağlar. Alet birkaç çalışma adımında ortalanabilir ve arka aksa paralel olarak hizalanabilir.

Bir aracın kamera sisteminin üreticinin spesifikasyonlarına göre kalibre edilebilmesi için, CSC Tool SE ve CSC Tool Mobile markaya özgü kalibrasyon panoları gerektirir. Bu hedefler opsiyonel olarak tek tek veya ayrı setler halinde mevcuttur.

Çevresel görüş ve geri görüş kamerasının kalibrasyonu

Çevresel görüş ve geri görüş kamerasının kalibrasyonu

Arka Kamera Kitleri I + II, mega macs yazılımı ile birlikte geri görüş ve çevresel görüş kamera sistemlerinin hassas kalibrasyonuna olanak sağlar. Bu kameralar da üreticinin spesifikasyonlarına göre aracın geometrik sürüş aksı (arka aks) ile tam olarak hizalanmalıdır. Kitler, sadece baz CSC Tool cihazlarını tamamlayıcı olarak kullanılmalıdır ve çerçeve yapısında çok parçalı bir hedef sistemi (Rear Cam Kit I – Basic + Addition) ve ayrıca genişletilebilir optik hedefler (Rear Cam Kit II – Side) içerirler.

Ön ve arka sensörlerin kalibrasyonu

Ön ve arka sensörlerin kalibrasyonu

Radar Kit I EVO, hemen hemen her yükseklikteki radar sensörlerinin ve lazer tarayıcıların kalibrasyonuna olanak sağlar. Radar ölçüm alanının tanıtılması için gerekli olan, yeni “WVP EVO” açı ayarlama plakasının farklı eğim açıları, bir yıldız topuz çevrilerek ayarlanabilir.

Bir diğer önemli bileşen, yeni nesil Audi modellerinde lazer tarayıcıların kalibrasyonu için açı ayarlama plakasının ve yeni hedefin dikey olarak kademesiz yer değiştirmesini sağlayan sistem tutucusudur.

Mercedes markasına ait radar sensörlerinin (ayna sistemi bulunmayan radar sensörleri) ayarlanmasında Radar Kiti II kullanılırken, Honda, Lexus, Mazda ve Toyota gibi diğer üreticilerin ön ve arka radar sensörlerinin ayarlanmasında Radar Kit III’ün radar reflektörleri kullanılmaktadır.

Radar reflektörü CSC 4-06, portföyü tamamlar ve üreticiye bağlı olarak aracın ön ve arka tarafındaki köşe alanına monte edilen radar sensörlerinin ayarlanmasını sağlar. Bu sensörler, örneğin şerit değiştirme asistanı veya kör nokta asistanı gibi sistemlerde kullanılır. Radar Kit III ve radar reflektörü CSC 4-06, halihazırda portföye dahil olan Rear Cam Kit I ile uyumludur.

Hella Gutmann - Telefon veya e-posta yoluyla iletişim

Her zaman yanınızda.

+90 (212) 314 20 00