HAVA KÜTLE SENSÖRÜ: FARKI HELLA YARATIR

Araca özel HELLA hava kütle sensörleri
 

Hava kütle sensörü, motorun performansını ve verimliliğini optimize etmede önemli bir katkı sağlayan herhangi bir İçten Yanmalı Motor (İYM) yönetiminin kritik bir bileşenidir. Hava kütle sensörü arızalıysa veya yanlış değerler veriyorsa bu, bir dizi ciddi soruna yol açabilir. Bu nedenle arızalı bir hava kütle sensörü atölyeler tarafından erken bir aşamada tanınmalı ve değiştirilmelidir. HELLA hava kütle sensörü ile atölyeler iyi bir seçim yapar.
 

 • OE teknik bilgisi:Bağımsız satış sonrası piyasasına sürekli olarak aktarılan elektronik konusundaki OE uzmanlığı
   
 • Güvenilir ve optimize edilmiş performans:Hava kütle sensörlerimiz, müşterilerinizi memnun eden ve günlük atölye yaşamınızı kolaylaştıran optimum performansı sağlar.
   
 • Optimum uyum:Tam uyum sağlayacak şekilde üretilmiş hava kütle sensörleri sayesinde hızlı ve verimli kurulumdan yararlanın
   
 • Geniş ürün yelpazesi:Atölyeler birçok uygulama için doğru ürünü bulacaktır

Hava kütle sensörü nasıl çalışır?

Hava kütle sensörü, hava filtresi muhafazası ile giriş manifoldu arasında bulunur. Hava/yakıt karışımının gerçek zamanlı ayarlanması için çok önemli olan motorun giriş havası akışını ölçer. Aynı zamanda EGR sisteminin işlevselliği için bir kontrol ağ geçidi görevi de görür. Bu nedenle modern yanmalı motorlarda belirleyici bir rol oynar ve motorun optimum performansına ve verimliliğine önemli bir katkıda bulunur.

Hava kütle sensörü nasıl çalışır?

Hava kütle sensörünün ne zaman değiştirilmesi gerekir?

Hava kütle sensörünün ne zaman değiştirilmesi gerekir?

Sensör okuma kafası tarafından iletilen yanlış hava akışı ve sıcaklık değerleri değiştirme nedenlerinden biri olabilir. Diğer etkilerin yanı sıra, bu durum güç kaybına, yakıt tüketiminin artmasına, kötü sürüş deneyimine ve emisyonların artmasına neden olabilir.
 

Arızalı bir hava kütle sensörü ile sürüş, partikül filtresi, EGR valfi, egzoz sensörleri gibi diğer ilgili emisyon ve motor yönetimi bileşenlerinin güvenilirliği üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olan yanlış bir enjeksiyon yönetimi sürecine yol açabilir.
 

Bu nedenle, arızalı bir hava kütle sensörünü erken bir aşamada tanımak ve spesifik bir uygulamaya en uygun ürünle değiştirmek çok önemlidir.
 

Güvenilir uzun vadeli bir sonuç için kirli bir hava akış sensörünün temizlenmemesi ve değiştirilmesi önerilir.

HELLA'nın sundukları

Atölyeler, bağımsız satış sonrası piyasasında hava kütle sensörleri alanındaki liderlerden biri olan HELLA'nın kalitesine güvenebilir. Ürünlerimiz, ideal uyumları sayesinde günlük atölye yaşamınızı kolaylaştırırken aynı zamanda gerçek zamanlı olarak optimize edilmiş performans ve yüksek akış ölçüm doğruluğu da sağlayabilir.
 

İster entegre sensörlü tam montajlı bir hava akış sensörü, ister sadece aracın orijinal muhafazasına uyum sağlayan aracın orijinal konutuna uygun basit bir sensör değiştirme çözümü arayın, araca özel geniş hava akış sensörleri yelpazemizle doğru ürünü bulacağınızdan eminiz.

HELLA'nın sundukları

Takip eden pahalı onarımlardan müşterilerinizi kurtarın ve HELLA hava kütle sensörlerine güvenin!

HELLA hava kütle sensörleri ile güvenilir kaliteden, hassas uyumdan ve geniş yüksek performanslı ürün yelpazesinden faydalanabilirsiniz.

YAKIT BESLEME ÜNİTELERİMİZ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER

Üniversal parçalar - araca özel olmayan yedek parçalar

Üniversal parçalar - araca özel olmayan yedek parçalar

Evrensel parça kataloğu, özellikle araca özel olmayan ürünleri Aydınlatma ve Elektrik/Elektronik alanlarından aramanızı sağlar.

Aşağıdaki hedef gruplara odaklanılmaktadır:

 • Kamyonlar,
 • Römorklar,
 • Tarım araçları/iş makineleri ve
 • Otobüsler/karavanlar.
Üniversal parça kataloğu

Araca özel yedek parçalar

Çevrim içi kataloğumuz, parçaları bulmayı kolaylaştırır. Bu, örneğin kapsamlı üretici listemizi, tip tanımını veya motor kodunu kullanarak ilgili araca girebileceğiniz anlamına gelir.

İlave olarak, aşağıdakiler gibi tüm önemli ürün bilgilerini de sağlıyoruz:

 • Parça Numaraları,
 • Kurulum talimatları,
 • Güvenlik bilgi sayfaları ve
 • OE numaraları

Hepsi bir arada.

Araca özel yedek parçalar