KORNALAR, HAVALI KORNALAR VE GERİ VİTES İKAZ ALARMLARI

Sesi güçlü, etkisi heybetli

 

HELLA, daima katı ECE ve orijinal ekipman spesifikasyonlarına uygun olarak, 120 yılı aşkın bir süredir binek otomobiller, kamyonlar ve diğer ticari araçların yanı sıra motosikletler ve scooterlar için, hassas Alman mühendisliği kalitesinde yüksek kaliteli akustik cihazlar üretmektedir. Geniş ürün yelpazesi, 108 dB(A) ila 118 dB(A) ses şiddeti aralığında kornaları, havalı kornaları ve geri vites ikaz alarmlarını içermektedir: Delici ve uzun menzilli alarm sesleri, trafik güvenliğine önemli ölçüde katkıda bulunur. Bunların kullanılması sayesinde, tehlikeli bir duruma diğer yol kullanıcılarının dikkati erken aşamada çekilebilir ve böylece uyarılabilir.

 

Alışkın olduğunuz avantajlardan yararlanın: Ürün yelpazesinin genişliği ve derinliği, çeşitli ürünlerin kolayca tanımlanması ile pazar odaklı araç kapsamını garanti etmektedir.

 

Ürün broşürünü şimdi indirin 

Neden HELLA?

 • Geniş ürün yelpazesi ve derinliği
 • Yüksek bulunurluk oranı
 • “Fit & Forget” (Tak ve Unut) Çözümü
 • Dünya çapında önde gelen markalardan biri
 • Hızlı montaj (araca özgü konnektör bağlantılı trompet kornalar mevcuttur)
 • Short Codes (Kısa Kodlar) sayesinde basit tanımlama
 • Pazar odaklı fiyat belirlemesi sayesinde yüksek getiri
 • Ürün yükseltmelerine ve inovasyonlara erişim

HELLA ÜRÜN YELPAZESİ - SES ÖZELLİKLERİ VE HAYVAN SİMGELERİNE GÖRE GENEL BAKIŞ (KAPLAN, ASLAN VE FİL)

HELLA’nın korna ve havalı kornaları, seslerine ve özelliklerine bağlı olarak bu üç hayvandan birine atanır: Bu nedenle, aslan simgeli kornalar özellikle iyi algılanan bir sinyal üretir. Blaster performansına sahip büyük formatlı kornalar, böylece duyulmayan hiçbir şey bırakmazlar. Fil simgeli havalı kornalarımız, uyumlu bir ses dizisini temsil etmektedir - güçlü, sağlam ve ses bakımından güçlü. Grubun üçüncüsü küçük formatlı kornalarımızdır. Bir kaplan gibi ahenkli, ses bakımından güçlü ve hepsinden önemlisi:  etkili. Bu bağlamda:

 

BÜYÜK ŞEHİR KARMAŞASINDA GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE YOLLARDA. DUYULMAMASI OLANAKSIZ - SES ve PERFORMANS!

 

Bu sayede, her türlü gereksinim için uygun sinyal kornasını veya araca uygun havalı kornayı ürün programımızda bulunduruyoruz. Ürün gamının renk kodlaması, korna ve havalı kornaların hangi araç ve hangi uygulama için uygun olduğunu bir bakışta gösterir.

HELLA KORNALAR, HAVALI KORNALAR VE GERİ VİTES İKAZ ALARMLARINA GENEL BAKIŞ: RENK KATEGORİLERİ

Sarı - HELLA Standard: Binek otomobiller için en çok satan kategori - tamamen siyah tasarımlı ve üniversal olarak uygulanabilir. Fiyat/performans oranı, adil bir fiyat karşılığında iyi bir ses performansı sağlar. HELLA Standard kategorisi, kaplan ve fil serisinin sinyal kornalarını içerir.
Kırmızı - HELLA Performance: Adından da anlaşılacağı gibi, bu kategoride yüksek performanslı ürünler söz konusudur. Binek otomobiller için birinci sınıf sesi modern tasarımla birleştirirler - açık söylemek gerekirse: Sinyal kornalarının kralı ve bu nedenle gerçek bir aslan.
Mavi - HELLA Style: Style kategorisi, üstün ses kalitesi ve gelişmiş performans ile araç modifikasyonu için idealdir. Renkli kaplamalı düz ve trompet kornalar, hem kaplan hem de fil model tipleridir.
Gri - HELLA OE Connect: Araca özgü trompet kornaların takılması kolaydır ve OEM’ler ile aynı OE konnektör bağlantısı tasarımına sahiptir. Buna ek olarak, HELLA OE Connect trompet kornalar, TecDoc’ta araç bağlantılarıyla birlikte mevcuttur.
Yeşil - HELLA eLONG-Life: Fil ürün ailesinden yeşil kategori HELLA eLONG-Life, elektronik tasarımı ve ultra uzun kullanım ömrü ile ürün programında yenidir. Ücretsiz 3 yıllık garanti dahildir.
Koyu gri - HELLA Heavy Duty: Uzun kullanım ömrü ve güvenilir işlevselliği ile kaplan ve fil serisi bu düz ve trompet kornalar otobüsler, kamyonlar ve diğer ticari araçlar için uygundur. Hem 12 V hem de 24 V için mevcut olup, OEM işinden gelen kanıtlanmış HELLA kalitesi ile etkileyicidirler.
Sarı - HELLA pnömatik havalı kornalar ve geri vites ikaz alarmları: Kamyonlar ve diğer ticari araçlar için farklı teknolojileri temel alan, yüksek kullanım ömrüne ve güvenilirliğe sahip pnömatik havalı kornalar, geri vites ikaz alarmları ve pnömatik kornalar, bu kategoride yer almaktadır.

 

KORNA VE HAVALI KORNALARIMIZ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER

Üniversal parçalar - Araçtan bağımsız yedek parçalar

Üniversal parçalar - Araçtan bağımsız yedek parçalar

Üniversal parçalar kataloğu ile özellikle aydınlatma ve elektrik/elektronik alanlarındaki araçtan bağımsız ürünler için arama yapabilirsiniz.

Şu hedef gruplar odak noktasındadır:

 • Kamyon,
 • Römork,
 • Tarım/iş makineleri ve
 • Otobüs/Karavan.
Üniversal parçalar kataloğu

Araca özgü yedek parçalar

Bulması kolay, online kataloğumuzun konseptidir. Bu nedenle, örneğin kapsamlı üretici listemizi, tip tanımını veya motor kodunu kullanarak, ilgili aracı girebilirsiniz.

Ve ek bilgiler için, ürünlerimizle ilgili örneğin şunlar gibi tüm önemli bilgileri de:

 • Ürün bilgileri,
 • Montaj kılavuzları,
 • Güvenlik bilgi formları veya
 • OE numaraları

birlikte sağlıyoruz.

Araca özgü yedek parçalar

Bir montaj kılavuzu mu arıyorsunuz?

Montaj talimatları

HELLA ürünü için uygun montaj kılavuzunu burada bulabilirsiniz.

Bunu yapmak için HELLA ürününe ait ürün numarasını arama alanına girin, örneğin “1F0 010 186-001” gibi. Veya sadece “Luminator X Halogen” gibi belirli bir ürün adını arayın.

Kornalar ve havalı kornalar aracı

Kornalar ve havalı kornalar aracı

Bu araç ile tüm HELLA kornaları ve havalı kornalarını deneme amaçlı dinleyebilirsiniz.

Kornalar ve havalı kornalar