Gaz pedalı sensörü

Modern araçlarda gaz pedalı artık gaz teli veya gaz çubuğu aracılığıyla mekanik olarak çalışmamaktadır. Bunun yerine bir sensör pedalın konumunu ölçer ve bu verileri gaz kelebeği elemanlarının (benzinli motor) ayarlanması için motor kontrol ünitesine (MCU) veya enjeksiyon sistemine (dizel motor) aktarır. Buradaki avantaj: Bu parametreler, kavrama ve güç aktarma organlarını korumak ve CO2 salımını azaltmak için kullanılabilir. 

 

HELLA, gaz pedalı vericilerinde iki farklı konum ölçüm teknolojisi arasında ayrım yapmaktadır. HELLA’nın yüksek doğruluk derecesine sahip, sağlam ve kompakt, gelişmiş tescilli konumlandırma teknolojisi olan temassız endüktif konum sensörlerine (CIPOS®) ek olarak, HELLA geleneksel potansiyometre teknolojisini de sunmaktadır.

 

APS teknolojisinden bağımsız olarak sensör; pedal, pedal kuvvetinin gelişimi ve sensörün modüle edilmiş bir konsepte entegre edildiği şekilde geliştirilmiştir. Bu sayede, pedalın konsepti ve temas hissi bireysel müşteri gereksinimlerine uyarlanabilmektedir. HELLA’nın gaz pedalı vericilerinde asılı veya zemine montaj versiyonları mevcuttur.

 

HELLA, gaz pedalı vericileri alanında pazar lideridir ve OE sektöründe uzun yıllara dayanan uygulama deneyimine sahiptir. Gaz pedalı vericileri ürün yelpazemiz, birçok araç bağlantısına sahip çok sayıda varyant ve buna bağlı olarak ürün başına yüksek araç kapsamını içermektedir. Başlıca uygulamalar, BMW, Dacia, Ford, Mercedes-Benz, Mini, Opel, Renault ve VW Grubu araçlarıdır.

Neden HELLA?

 • Gaz pedalı konum sensörleri alanında pazar ve teknoloji lideri
 • HELLA CIPOS teknolojisi ile hassas konum ölçümü
 • 1996 yılından bu yana üretim tecrübesi sayesinde, kapsamlı uygulama uzmanlığı
 • Yüksek kaliteyi sağlamak için kapsamlı kalite kontrolleri 
 • Halihazırda monte edilen 175.000.000'dan fazla gaz pedalı sensörü 

GAZ PEDALI SENSÖRLERİMİZ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER

Üniversal parçalar - Araçtan bağımsız yedek parçalar

Üniversal parçalar - Araçtan bağımsız yedek parçalar

Üniversal parçalar kataloğu ile özellikle aydınlatma ve elektrik/elektronik alanlarındaki araçtan bağımsız ürünler için arama yapabilirsiniz.

Şu hedef gruplar odak noktasındadır:

 • Kamyon,
 • Römork,
 • Tarım/iş makineleri ve
 • Otobüs/Karavan.
Üniversal parçalar kataloğu

Araca özgü yedek parçalar

Bulması kolay, online kataloğumuzun konseptidir. Bu nedenle, örneğin kapsamlı üretici listemizi, tip tanımını veya motor kodunu kullanarak, ilgili aracı girebilirsiniz.

Ve ek bilgiler için, ürünlerimizle ilgili örneğin şunlar gibi tüm önemli bilgileri de:

 • Ürün bilgileri,
 • Montaj kılavuzları,
 • Güvenlik bilgi formları veya
 • OE numaraları

birlikte sağlıyoruz.

Araca özgü yedek parçalar

Hella Katalog Uygulaması

Hella Katalog Uygulaması

Katalog uygulamamızla binek otomobil ve ticari araçlar için HELLA ürünlerini kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Sezgisel kullanıcı yönlendirme, sadece birkaç adımda, çok basit ve karmaşık olmayan bir şekilde sizi doğru sonuca yönlendirir: Hızlı bir şekilde araç tipi, markası ve model versiyonu seçilir ve size uygun HELLA ürünleri görüntülenir. Sonuç, yapı grupları ve ürün alanlarına göre anlaşılır bir şekilde sıralanmış olarak görüntülenir ve daha ayrıntılı bilgilerin, çizimlerin, teknik verilerin görüntülenmesine ve ürün karşılaştırmasına olanak sağlar.

Ayrıca bu da ilginizi çekebilir