Tekerlek açısı ölçümü

İlave kit, CSC Tool SE'nin hizmet kapsamını tekerlek açısı ölçümü için farklı seçenekleri içerecek şekilde genişletir.

Tekerlek açısı ölçümü - Hella Gutmann’dan Wheel Alignment Kit - Ürün görseli

Wheel Alignment Kit (Ön ve Arka Düzen Ayarlama Kiti) ile her şey yolunda

Hella Gutmann, daha ileri bir genişleme aşaması olarak, CSC Tool SE ile bağlantılı olarak Wheel Alignment Kit ile çeşitli tekerlek açısı ölçüm seçenekleri sunar. Bu genişleme ile iz, kamber, direksiyon açısı, kaster, yayılma, direksiyon simidi orta konumu ve aks eğiminin hızlı bir şekilde ölçülmesi mümkündür. Tesviye edilmiş bir servis zemini veya kaldırma platformu gerekli değildir.

CSC Tool SE ile kombinasyon

Özellikle yüksek veya düşük konumdaki radar sensörlerinin ve lazer tarayıcının kalibrasyonları gibi daha geniş bir uygulama yelpazesi için pratik deneyim, müşteri gereksinimleri ve yeni gereksinimler, CSC Tool SE’nin tasarımına dahil edilmiştir. Ayrıca, yansıtma aynaları da koruma için yatay ayar kirişine entegre edilmiş ve daha hassas bir şekilde önceden ayarlanmıştır. Bu teknik değişiklik, CSC Tool SE’nin kalibrasyonlardan önce arka aks izini kontrol etmek için Wheel Alignment Kit ile etkileşimi için bir ön koşuldur.

Tekerlek sensörü kontrolü ile yapılan kontrole kıyasla, araç servisi yeni ekipmanla sonucu daha hızlı alır. Araç, CSC Tool SE’nin önüne konumlandırılmışsa, tekerlek sensörleri lazer başlıkları ve soketli ölçeklerle arka aks tekerleklerine yerleştirilir. Dikey yeşil lazer çizgilerinin -bir Hella Gutmann özelliği- CSC Tool SE’nin aynalarından yansıması ve bunların ilgili soketli ölçekler üzerindeki etkisi, önemli gerçekleri sağlar. Hella Gutmann, üreticiye özgü tolere edilen sol-sağ sapmaları online olarak kullanıma sunmaktadır.

Wheel Alignment Kit (Ön ve arka düzen ayarlama kiti) - Tekerlek açısı ölçümü ve şasi ayarı

Ek faydalar sayesinde hızlı amortisman

Wheel Alignment Kit, araç servislerinin hizmet yelpazesini “tekerlek açısı ölçümü” ve “şasi ayarını” içerecek şekilde genişletmesine ve ilave cirolar üretmesine olanak tanır.

Kit, Koch firması tarafından patenti alınmış, denenmiş bir yöntemi temel almaktadır ve iz, direksiyon açısı, kamber, kaster, yayılma, aks açısı ve içe dönüklük eğrisinin belirlenmesini sağlar. Tüm ölçümler çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Hatta iz ve kamber açısı, kurulum süresi de dahil olmak üzere, on dakikadan kısa bir süre içerisinde yapılabilmektedir. Salt ölçüm işlemi için tesviye edilmiş bir servis zemini veya kaldırma platformu gerekli değildir.

Tekerlek açısı ölçümü - Wheel Alignment Kit - Bir bakışta diğer avantajlar

Diğer avantajlar

  • Tüm araç tipleri tek bir sistemle hızlı ve güvenilir bir şekilde ölçülebilir
  • Kurulum süresi dahil, 10 dakika içinde tüm tekerlek açısı ölçümleri
  • Kamber, kaster ve yayılma ölçümü için eğim ölçer
  • Tüm tekerleklere çok kolay montaj
  • Standart tekerlek sensörleri ile 22 inçe kadar jant boyutları, 24 inçe kadar opsiyonel adaptörler temin edilebilir
  • 360° döndürülebilir çizgi lazer modülü
  • Jant eksantrikliği dengelemesi mümkün
  • Çok iyi fiyat/performans oranı, hızlı bir amortismanı garanti eder
Hella Gutmann - Telefon veya e-posta yoluyla iletişim

Her zaman yanınızda.

+90 (212) 314 20 00