Mercedes-Benz Actros jako pojazd ssący
BACK
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_1
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_2
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_3
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_4
04_SUPERTRUCK_Arei_1168_5

Mercedes-Benz Actros jako pojazd ssący

03/04/2019

Gdy Sascha Schmitz znowu podważa pokrywę studzienki kanalizacyjnej lub otwiera szyb, wymaga to od niego potężnej dozy tolerancji. Płukanie, czyszczenie i odsysanie kanałów i szybów jest jednym z codziennych zadań tego zawodowego kierowcy z Aachen. Fiołkami pachnie tu raczej rzadko.

Sascha Schmitz pracuje w firmie Arei Kanal-Service GmbH z Düren od 2011 roku. Przez wszystkie te lata zgromadził wiele doświadczeń i wiedzy specjalistycznej. Ma to również wpływ na wyposażenie jego narzędzia pracy. Pojazd ssąco-płuczący oparty jest na modelu Mercedes-Benz Actros 2551 o mocy ponad 500 KM i dużej szoferce GigaSpace. W ciągu ostatnich dwóch i pół roku Schmitz przejechał nim 220 000kilometrów.

Zaawansowany pojazd specjalny
Pojazd specjalny o tak zaawansowanej konstrukcji kosztuje prawie 400 000 euro, ale jego przewidywana żywotność eksploatacyjna wynosi od 15 do 20 lat. Podczas przebudowy trzyosiowy Actros stał przez prawie dwa miesiące w firmie Müller Umwelttechnik GmbH & Co KG w Schieder-Schwalenberg. Specjaliści z Nadrenii Północnej-Westfalii zainstalowali w nim zdalnie sterowane pompy próżniowe i wysokociśnieniowe pompy płuczące. Schmitz może również sterować wszystkimi funkcjami hydraulicznymi Actrosa, takimi jak otwieranie i zamykanie tylnej pokrywy, obracanie bębna i przesuwanie tłoka spustowego przy użyciu pilota. Tylko pokrywa skrzynki na wąż po stronie kierowcy jest otwierana i zamykana przez pneumatyczny siłownik. Ma to decydujące zalety w ramach zwalczania niemiło pachnących substancji.

Perfekcja - także w oświetleniu
Wiele zamówień wykonuje w czasie pozbawionym światła dziennego, gdy ruch w firmach, zakładach i gminach jest mniejszy. Czasami musi manewrować w bardzo wąskich i kiepsko oświetlonych zakamarkach. Dlatego właśnie Schmitz stawia oświetleniu takie same wysokie wymagania jak wszystkim innym elementom swojego pojazdu. W tej kwestii polega na marce HELLA. "Odpowiednie oświetlenie otoczenia jest w mojej pracy niezbędne", tak specjalista komentuje perfekcyjny osprzęt i dodatkowe oświetlenie. Ale dbałość o szczegóły spowodowała, że pojazd ma tę czy inną lampkę, która być może służy głównie celom "kosmetycznym" albo przynajmniej poprawia ogólną widoczność pojazdu. Słowem kluczowym jest tu "perfekcja": wszystkie szafki na urządzenia są wyposażone w jasne diody LED połączone z czujnikami ruchu. To jest coś.

Szeroka gama obrotowych lamp identyfikacyjnych, reflektorów roboczych, oświetlenia wewnętrznego, szafek na sprzęt, tylnych i bocznych świateł obrysowych można w dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży dostać praktycznie wszędzie", mówi Schmitz

Actros to prawdopodobnie unikat w skali europejskiej dzięki połączeniu zawansowanego techniczne osprzętu z eleganckim wyposażeniem. Właściwie nie różni od wygodnego kampera. Mikrofalówka, odtwarzacz Blu-ray, lodówka, bieżąca ciepła woda i mobilny zewnętrzny prysznic zapewniają w nim przyjemną atmosferę. Na pokładzie ma nawet ogrzewaną szafę. W razie potrzeby jest ona ogrzewana ciepłym powietrzem przez ogrzewanie postojowe.

Zupełnie różni klienci
Do klientów Schmitza należą firmy zarówno osoby prywatne, jak i gminy i wspólnoty. Nasz specjalista pokonuje większe odległości, niż mogłoby się zdawać. Przejeżdżając przez zachodnie landy Nadrenię Północną-Westfalię, Dolną Saksonię, Nadrenię-Palatynat i Saarę, każdy może kiedyś zauważyć, jak ten 36-letni Nadreńczyk otwiera pokrywy i szyby, imponując widokiem swojego skarbu
.