Rozkład świateł
HELLA Truck
Rozkład świateł

Technologia oświetleniowa objaśniona w zrozumiały sposób. Przez HELLA.

W tym miejscu chcemy wyjaśnić Ci pokrótce, co to są rozkłady natężenia oświetlenia.

04/06/2016
Więcej na temat rozdziału światła reflektorów dodatkowych.

Rozkład światła do rozłożenie natężenia oświetlenia w przestrzeni. Ilustrują to doskonale krzywe izoluksów, które przedstawiają porównanie rozkładów natężenia oświetlenia. Na wykresach izoluksów kolor czerwono-pomarańczowy oznacza zakres najwyższej intensywności oświetlenia, która maleje przez spektrum koloru żółtego, zielonego i niebieskiego wraz ze zwiększaniem się odległości od źródła światła. Różne zastosowania wymagają także różnych świateł — światła przeciwmgłowe świecą szeroko, lecz niezbyt daleko, aby w maksymalnym stopniu wyeliminować rozpraszanie światła wywoływane przez mgłę. Reflektory świateł drogowych świecą daleko. Doskonałą możliwość bezpośredniego porównania rozkładu światła różnych reflektorów oferuje innowacyjna aplikacja ELIVER firmy HELLA.

04/06/2016

Luks to jednostka natężenia światła, określająca strumień świetlny padający na określoną powierzchnię z elementu świetlnego. Weźmy obrazowy przykład z codziennego życia: miejsce pracy biurowej powinno być oświetlone światłem o natężeniu co najmniej 500 luksów, a przy oświetleniu o natężeniu 1 luksa człowiek może jeszcze bez problemu czytać gazetę. Wartości pod osią luksów informują, w których punktach wykresów rozkładu oświetlenia osiągane jest odpowiednie natężenie.

04/06/2016

Liczba referencyjna (ref.) jest wartością, która odnosi się do świateł drogowych. Zgodnie z normą ECE obowiązującą od 2009 roku suma liczb referencyjnych wszystkich zamontowanych w pojeździe reflektorów nie może przekroczyć górnej granicy 100 na pojazd. Liczone są przy tym obie wartości seryjnych świateł drogowych (lewy i prawy reflektor główny) oraz wartości dodatkowych zamontowanych reflektorów świateł drogowych. Liczba referencyjna reflektorów świateł drogowych HELLA jest podana w katalogu oraz na symbolu homologacji umieszczonym na reflektorze. Zalecamy wpisanie liczb referencyjnych swoich reflektorów dodatkowych do paszportu liczby referencyjnej HELLA. Szczegółowe informacje można znaleźć również w naszej broszurze informacyjnej.

04/06/2016

Produkty Hella wyróżniają się nieuznającą żadnych kompromisów jakością. Codziennie pracujemy nad udoskonaleniem i zwiększeniem bezpieczeństwa naszych produktów w dziedzinie oświetlenia. Efektem naszego nieustannego dążenia do innowacyjności jest wiodąca pozycja w wielu dziedzinach wyposażenia i oświetlenia pojazdów, przy czym często przyjmujemy rolę pioniera, zwłaszcza w dziedzinie technologii LED. Zapraszamy do naszej sekcji produktów, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat naszych innowacyjnych rozwiązań LED. Zachęcamy również do skorzystania z naszej aplikacji ELIVER, która umożliwia porównanie technologii LED z innymi rodzajami oświetlenia.

04/06/2016

My nie tylko mówimy o jakości — my wcielamy ją w życie. Próbując ją wciąż na nowo ulepszać za pomocą naszego doskonałego systemu zarządzania jakością. Kontrolując ją w każdej serii i każdym produkcie według najsurowszych i najbardziej wyśrubowanych kryteriów, które przewyższają często ustawowe wymagania. Nasz cel osiągamy poprzez stosowanie najnowocześniejszych technologii i zaawansowanych metod testów i badań oraz wierność naszej zasadzie, aby zawsze lepszym od innych. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest kanał świetlny w naszym zakładzie głównym w Lippstadt, jedyny taki obiekt w całej Europie. Służy on do testowania na żywo rozkładów natężenia oświetlenia oraz naszych wysokich kryteriów jakości HELLA.

04/06/2016
  • Print
Plakat ilustrujący rozkład światła
Picture

Odkryj gamę reflektorów LED na pierwszy rzut oka

KATALOG CZĘŚCI UNIWERSALNYCH
Katalog części uniwersalnych
Katalog części uniwersalnych — wystarczy jedno kliknięcie, by znaleźć odpowiedni produkt marki HELLA.