Download

Volvo V 70 - Kortsluiting elektrische bijverwarmer | HELLA

Volvo

V 70

Bouwjaar: 2008 - 2009

Auto's met aircosysteem en elektrische bijverwarmer

Bij bovengenoemde auto's kan kortsluiting van de elektrische bijverwarmer worden veroorzaakt door een verstopte condenswaterafvoerslang.

De werking van de elektrische (PTC-) bijverwarmer wordt in dit geval gestoord door een verstopt condenswaterafvoerkanaal.

Doordat het condenswater niet naar buiten wordt afgevoerd, ontstaat het risico op kortsluiting in de elektrische verwarming. In het uiterste geval kan hierdoor een kabelbrand ontstaan.

Het probleem is al bekend bij de autofabrikant, die een terugroepactie is gestart. Hierbij worden de auto's gecontroleerd en wordt de betreffende afvoerslang/afvoerklep evt. vervangen.

Het is aannemelijk, dat om verschillende redenen niet alle auto's gecontroleerd resp. hersteld zijn.

Meer technische informatie

Reparatietips
Mini F56 - Binnendringend water in het interieur van de auto
Bij de Mini F56 kan zich water verzamelen in de voetenruimte van de bestuurder of passagier. De oplossing vindt u hier.
Leestijd: 2 minuten
Reparatietips
Opel Astra H otor oververhit defecte thermostaat
Leestijd: 1 minuut
Reparatietips
OPEL Astra J Koelvloeistofverlies
Leestijd: 1 minuut
Reparatietips
Opel Astra J Koelvloeistofverlies
Leestijd: 1 minuut
Reparatietips
Lexus GS300/GS350 - Condensafvoer | HELLA
Leestijd: 1 minuut
Reparatietips
Mazda 3 (BK) - Waterinsijpeling in het interieur van de auto | HELLA
Leestijd: 1 minuut
Reparatietips
VW T6 - Motor bereikt bedrijfstemperatuur niet
Bij de VW T6l kan het gebeuren dat de motortemperatuurweergave stopt bij ongeveer 70°C. Er worden geen fouten opgeslagen in de motorbesturing. De oplossing vindt u hier
Leestijd: 1 minuut
Reparatietips
Nissan Navara (D40) - Voortdurend koelvloeistofverlies
Als bij de Nissan Navara een voortdurend verlies van koelvloeistof wordt vastgesteld, kan dit worden veroorzaakt door scheuren in de cilinderkop. Wat moet ik doen?
Leestijd: 1 minuut
Reparatietips
BMW 1-serie - Geluiden bij airconditioning
Als bij de BMW 1-serie bij uitgeschakelde airconditioning een ondefinieerbaar zoemend geluid te horen is, wordt dit mogelijk veroorzaakt door de aircocompressor
Leestijd: 1 minuut
Reparatietips
Renault Scenic - Vervanging van het interieurfilter
Het vervangen van het interieurfilter is een vrij ingewikkelde procedure. Het filter bevindt zich aan de linkerkant van de voetenruimte van de passagier. Hier zijn enkele tips voor het vervangen!
Leestijd: 1 minuut

Hoe nuttig is dit artikel voor jou?

Helemaal niet nuttig
5
4
3
2
1
Zeer nuttig
Success

Wrong Captcha

Wrong Captcha

Error

Something went wrong

Geweldig! Nog één stap

Abonnement succesvol

Ga naar je inbox en bevestig je e-mailadres, zodat je onze updates niet mist!

Verheug u op gloednieuwe technische video's, autoreparatieadvies, trainingen, handige diagnosetips, marketingcampagnes en nog veel meer... elke twee weken rechtstreeks in uw inbox!