Mercedes E 350 Cabrio - Actieve afstandsassistent
| Gegevensblad | |
| Fabrikant | Mercedes |
| Voertuigmodel | E 350 CABRIO (A207) |
| Motor | 3.5i V6 24V CGI |
| Bouwjaar | 2012 |
| Symptoom | Sporadische storing van de actieve afstandsassistent |
Sporadische storing van de actieve afstandsassistent
Bij het bovengenoemde voertuigtype kan de actieve afstandsassistent sporadisch uitvallen. Dit defect treedt voornamelijk op onder natte omstandigheden. In het foutgeheugen kunnen de foutcodes C163AFA en C163AFB ‘Radarsensor vervuild of defect’ zijn opgeslagen.
In dit geval moet speciale aandacht worden besteed aan de afdekschijf (radome) van de voorste radarsensor. De afdekschijf (embleem) is in de voorgrille aangebracht en bestaat uit verschillende lagen kunststof die aan elkaar zijn gelast. Door scheuren of defecten die bijvoorbeeld zijn veroorzaakt door steenslag kan water binnendringen, waardoor de radarstralen van de sensor worden gedempt. Dit resulteert in een foutmelding en het uitvallen van het systeem.
Om het gedrag te reproduceren, kunt u bijvoorbeeld als volgt te werk gaan: Verwijder de afdekschijf (embleem) en leg deze ongeveer 6 uur in zeepsop. Plaats vervolgens het onderdeel terug en voer een proefrit uit.
Als de klacht zich tijdens de proefrit voordoet, moet de afdekschijf (embleem) worden vervangen. Hierna het storingsgeheugen wissen en aansluitend een proefrit uitvoeren.