Zdalny serwis dla warsztatów: Nowa oferta HELLA Gutmann

Podczas montażu nowego reflektora pojawia się kod błędu – ale teraz zamiast szukać przyczyny samodzielnie czy nawet jechać do najbliższego autoryzowanego salonu, możesz po prostu poprosić eksperta o pomoc. Brzmi zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe? Umożliwia to nasz zdalny serwis dla warsztatów. Pokażemy Ci, jak działają zdalnie cyfrowe usługi specjalne i jakie narzędzia są do tego potrzebne.

Jak działa zdalny serwis HELLA Gutmann?

Brak danych lub uprawnień dostępu? Pojazd jest nowy i nie jest jeszcze zwarty w standardowym oprogramowaniu urządzenia diagnostycznego? Nie jest dostępna odpowiednia tablica kalibracyjna? Oparte na oprogramowaniu, złożone systemy pojazdów mogą stanowić wyzwanie w codziennej pracy w warsztacie. Dobra wiadomość: Istnieje praktyczne rozwiązanie – zdalny serwis HELLA Gutmann dla warsztatów! W przeciwieństwie do czysto doradczej pomocy świadczonej przez Infolinię Techniczną, Remote Center HELLA Gutmann może na życzenie wykonać konkretne prace w pojeździe klienta. Eksperci HELLA Gutmann mogą na przykład przeprowadzić dla Ciebie zdalnie kodowanie, aktywację oprogramowania i kalibrację – w ponad 70 markach pojazdów. A przy okazji: Wiele z naszych rozwiązań oświetleniowych HELLA, takich jak reflektor Matrix LED, jest również kompatybilnych ze zdalnym serwisem.

Jedyne, co musisz mieć, to stabilny Internet i urządzenie macsRemote

Zdalny serwis HELLA Gutmann dla warsztatów jest otwarty dla wszystkich warsztatów – niezależnie od tego, czy używają urządzenia diagnostycznego z serii mega macs. Jedynym wymogiem jest urządzenie macsRemote ze stabilnym połączeniem internetowym (WLAN lub LAN). Wtedy zdalny ekspert może przeprowadzić niezbędne czynności cyfrowe w pojeździe klienta. Aby to zrobić, po prostu łączy się zdalnie z pojazdem i wykonuje pracę. Korzystanie z serwisu macsRemote wymaga zawierania żadnej umowy. Każdy, kto zakupił urządzenie macsRemote i zarejestrował się bezpłatnie na stronie https://macsremote.obd.help, może natychmiast skorzystać z pierwszej zdalnej pomocy.

Wiele rozwiązań oświetleniowych HELLA jest kompatybilnych ze zdalnym serwisem HELLA Gutmann.

Wiele rozwiązań oświetleniowych HELLA jest kompatybilnych ze zdalnym serwisem HELLA Gutmann.

Instrukcja: Zamówienie zdalnego serwisu

Załóżmy, że klient musi wymienić po stłuczce reflektor HELLA Matrix LED. Pojawia się problem: Nowo zainstalowany reflektor nie działa. Zamiast tego pojawia się kod błędu „Moduł zasilania prawego reflektora nie działa”. I właśnie tutaj do gry wkracza serwis macsRemote dla warsztatów. Oto co musi zrobić klient:

1. Podłączyć urządzenie macsRemote do gniazda OBD pojazdu i zalogować się za pomocą tabletu, notebooka lub komputera, wprowadzając identyfikator użytkownika. Pojazd identyfikuje się samodzielnie za pomocą numeru VIN.
2. W listy możliwych działań wybrać „Kodowanie reflektora”. Zostanie wyświetlona cena.
3. Kliknąć, aby zamówić usługę i poczekać na rozpoczęcie czatu.
4. Zgłosi się zdalny ekspert, zapyta o problem i przeprowadzi zdalnie kodowanie reflektora LED HELLA Matrix.
5. Następnie pracownik warsztatu musi jedynie ustawić reflektor i ewentualnie skasować pamięć błędów – gotowe.