Priekiniai žibintai
 

Šviesos šaltiniai

Prasto matomumo sąlygomis penkiasdešimt procentų visų vairuotojų jaučia įtampą.[1] Įtampa mažėja, jei kelias yra apšviestas; geriausia naktinio matymo sistema yra geras apšvietimas. Nuo pat automobilių išradimo dienos HELLA nustatinėja inovacijų gaires bei žvelgia į apšvietimo produktų ir sistemų ateitį. Mes siekiame padidinti patogumą vairuojant ir užtikrinti saugumą bei pasiūlyti patrauktų HELLA apšvietimo produktų dizainą, kad gamintojai galėtų kurti norimo dizaino transporto priemones bei pritaikyti norimų padėčių strategijas. Sužinokite daugiau apie mūsų apšvietimo produktų asortimentą ir atskirus produktų segmentus.

[1] „Frost & Sullivan“

09/13/2019

Halogenas

 
09/13/2019

Ksenonas

 
09/13/2019

LED

 
09/13/2019
 
09/15/2010

Apšvietimo sistemos

Viena pirmųjų pagal šviesą veikianti pagalbinė sistema buvo dinaminių posūkių apšvietimo funkcija, pristatyta 2003 m. Šioje sistemoje šviesos moduliai sukasi pagal posūkio kampą, vingyje beveik padvigubindami matymo diapazoną.

Vienas dinaminių posūkių apšvietimo sistemos patobulinimų yra adaptyvioji priekinio apšvietimo sistema (AFS). Ši sistema, apšviesdama kelią, naudoja tiek posūkio kampo, tiek transporto priemonės greičio parametrus. Remiantis šia vidine informacija, „VarioX“ modulyje esantis cilindras naudojamas įvairių tipų šviesos išsklaidymui, įskaitant apšvietimą mieste, už miesto, nepalankiomis oro sąlygomis ir greitkelyje.

Adaptyviosios apšvietimo sistemos (aCOL) plėtra žengia dar toliau. Šviesai paskleisti ši funkcija taip pat naudoja iš transporto priemonės aplinkos surinktus duomenis. Kamera aptinka artėjančias ir priešais esančias transporto priemones, o pakopinis variklis per keletą milisekundžių į reikiamą padėtį perjungia „VarioX“ modulio cilindrą. Tai reiškia, kad šviesos kūgis visada užsibaigia priešais artėjančią transporto priemonę arba iškart už priekyje esančio automobilio.

Neakinančios tolimosios šviesos vairuotojams leidžia važiuoti su visada įjungtomis tolimosiomis šviesomis. Kamerai kelyje aptikus kitas transporto priemones, tolimųjų šviesų spindulys pakoreguojamas, kad maskuotų tam tikras sritis.

Plačiau nei bet kada apšviečiančios LED lemputės ateityje atliks ir priešingą funkciją. Tikslinio apšvietimo funkcijos leis apšviesti tam tikro tipo objektus, pavyzdžiui, kelio pakraštyje žaidžiančius vaikus. Tai atkreips vairuotojo dėmesį į galimus pavojus ir leis greičiau sureaguoti. 

09/13/2019

Adaptyvioji priekinio apšvietimo sistema (AFS)

 
09/13/2019

Adaptyvioji apšvietimo reguliavimo sistema

 
09/13/2019

Vertikalioji apšvietimo reguliavimo sistema

 
09/13/2019

LED matricinės šviesos

Matricinių LED priekinių žibintų esmė – nemechaninės neakinančios tolimosios šviesos. Taip vairuotojas gali keliauti nuolat įjungęs tolimąsias šviesas, neakindamas artėjančių ar priešais esančių transporto priemonių. Kamera aptinka artėjančias ir priekyje esančias transporto priemones, o tada, išjungdama arba pritemdydama atskiras LED lemputes, šias transporto priemones realiuoju laiku pašalina iš tolimųjų šviesų sklidimo zonos. Panaudojus matricos technologiją pirmą kartą istorijoje galima vienu metu atverti kelis tunelius. Vienas šio atvejo pavyzdys yra scenarijus, kuriame iš priekio artėja viena paskui kitą važiuojančios kelios transporto priemonės. Jos „užmaskuojamos“, todėl tolimosios šviesos ir toliau gali visu ryškumu apšviesti vietas tarp transporto priemonių bei į dešinę ir kairę pusę nuo jų. Jei vairuotojo matymo lauke transporto priemonių nebelieka, sistema vėl įjungia įprastas tolimąsias šviesas. Ši sistema ne tik maskuoja kitas transporto priemones, bet ir pagal vairavimo situaciją pritaiko matricinių tolimųjų šviesų kūgį, pavyzdžiui, sukantis posūkiuose, kai reikia dinaminių posūkių apšvietimo funkcijos. Tokiu atveju šviesos kūgio intensyvumas šonuose skiriasi arba jį galima sutelkti į kelio vidurį. Dėl to nakties metu gerokai pagerėja vairuotojo matomumas bei sumažėja artėjančių transporto priemonių akinimo rizika.

 

Techniniu požiūriu to pavyko pasiekti tolimąsias šviesas išskaidžius į penkis reflektorius, kurių kiekvienas turi lustą su 5 LED. Pirmą kartą istorijoje apšvietimo ekspertė HELLA sėkmingai atskirai panaudojo visas 5 segmentų lusto LED lemputes, todėl priekiniame žibinte iš viso visu arba daliniu galingumu galima naudoti 25 LED.

 
09/13/2019
 
09/15/2010
  • icon_druck
  • Youtube
  • linkedin-logo
 
 
 
Matricinis LED priekinis žibintas su dinaminiu lazerio tašku Innovative functions such as glare-free high beam, dynamic dipped beam, segmented cornering light and laser beam provide more safety.
Vaizdo įrašas
Matricinis LED priekinis žibintas su dinaminiu lazerio tašku

HELLA pristato dinaminį matricinį LED priekinį žibintą su nuotoliniu lazeriniu apšvietimu.

Paleisti vaizdo įrašą
 
Matricinio HD apšvietimo sistema
Matrix_LED_system

Pirmoji didelio ryškumo skaitmeninė apšvietimo sistema iš HELLA.

Įjunkite vaizdo įrašą
 
MATRICINĖ LED SISTEMA
Elektroniniu būdu valdoma matricinė LED sistema vairuotojui suteikia galimybę važiuoti visada įjungus tolimąsias šviesas ir neakinti kitų transporto priemonių vairuotojų.
Įjunkite vaizdo įrašą
 
LED – ATEITIES ŠVIESOS ŠALTINIS
LED – ATEITIES ŠVIESOS ŠALTINIS

Paspauskite čia, kad peržiūrėtumėte vaizdo įrašą apie LED – ateities šviesos šaltinį

Įjunkite vaizdo įrašą
 
KSENONINIŲ PRIEKINIŲ ŽIBINTŲ PRIVALUMAI
KSENONINIŲ PRIEKINIŲ ŽIBINTŲ PRIVALUMAI
Peržiūrėkite šį vaizdo įrašą, kad daugiau sužinotumėte apie ksenoninių priekinių žibintų privalumus.
Įjunkite vaizdo įrašą
 
ADAPTYVIOJI PRIEKINIO APŠVIETIMO SISTEMA
ADAPTYVIOJI PRIEKINIO APŠVIETIMO SISTEMA

Sužinokite daugiau apie AFS sistemą.

Įjunkite vaizdo įrašą
 
ADAPTYVIOJI APŠVIETIMO REGULIAVIMO SISTEMA
ADAPTYVIOJI APŠVIETIMO REGULIAVIMO SISTEMA
Paspauskite čia, kad peržiūrėtumėte vaizdo įrašą apie adaptyviąją apšvietimo reguliavimo sistemą.
Įjunkite vaizdo įrašą
 
NEAKINANČIOS TOLIMOSIOS ŠVIESOS
Paspauskite čia, kad daugiau sužinotumėte apie neakinančias tolimąsias šviesas.
Įjunkite vaizdo įrašą
 
TYRIMAS APIE NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ PREVENCIJĄ 1
Apie nelaimingų atsitikimų prevenciją naudojant ksenoninius priekinius žibintus sužinokite GIDAS nufilmuotoje medžiagoje.
Įjunkite vaizdo įrašą
 
TYRIMAS APIE NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ PREVENCIJĄ 2
Apie nelaimingų atsitikimų prevenciją naudojant ksenoninius priekinius žibintus sužinokite GIDAS nufilmuotoje medžiagoje.
Įjunkite vaizdo įrašą