Tek fonksiyonlu lamba
Kamyon
Tek fonksiyonlu lamba

HELLA tek fonksiyonlu lambalar: Tek fonksiyon. Çok sayıda avantaj.

Tek fonksiyonlu lambalar, özellikle ticari araç alanında araç aydınlatmasının önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu lambalar örneğin iyileştirilmiş araç algılama özelliği ile güvenliğin arttırılmasına katkıda bulunur veya örneğin iç aydınlatmalarda kullanım konforunu önemli ölçüde arttırır.
HELLA, tek fonksiyonlu lambalar alanında da geniş ve kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyarlanmış olan bir ürün yelpazesi sunmaktadır ve bu yelpazede başka ürünlerin yanı sıra yan işaret lambaları, gabari lambaları, iç aydınlatmalar ve plaka lambaları yer almaktadır. Tüm ürünlere yönelik bir genel bakışı Üniversal parça kataloğumuzda bulabilirsiniz.

04/15/2016

  • HELLA'nın LED yan işaret lambaları, verimli bir LED teknolojisi ve hassas bir optik sunmaktadır.

Kamyon ve römorklar için olan işaret lambaları, trafikte güvenliğe önemli bir katkıda bulunmaktadır. Çünkü, ancak yan işaret lambaları, pozisyon lambaları ve gabari lambaları sayesinde karanlıkta ve kötü ışık koşullarında da aracın tamamını iyi bir şekilde görmek mümkündür. HELLA'nın işaret lambaları, uzun bir kullanım ömrü, yüksek aydınlatma gücü, hızlı ve kolay bir montaj imkanı sunmaktadır.

Ürün örneği: LED yan işaret, pozisyon ve gabari lambası.
HELLA LED işaret lambaları, verimli LED teknolojisinin ve hassas optiğin kombine edilmesi sayesinde, yasal olarak öngörülen ışık dağılımını ampullü lambalara kıyasla % 80 daha düşük güç tüketimi ile sağlamakta ve bu sayede güvenliğin arttırılmasına enerji tasarruflu bir şekilde, önemli katkıda bulunmaktadır. Yatak ve dikey montaj için versiyonların yanı sıra 12 V ve 24 V modeller sunulmaktadır.

04/15/2016
  • HELLA'nın LED yan işaret lambaları, verimli bir LED teknolojisi ve hassas bir optik sunmaktadır.

Araç aydınlatması denildiğinde, çoğu zaman akla ilk gelen iç aydınlatmalar değildir. Burada iç aydınlatmalar haksızlığa uğramaktadır, çünkü bu lambalar konforu arttırmanın yanı sıra güvenliğin de daha iyi olmasını sağlamaktadır. Örneğin uygun iç aydınlatmalar yardımıyla haritalar ve diğer belgeler çoğu zaman daha iyi bir şekilde okunabilmektedir.
HELLA ürün programı çok sayıda farklı iç aydınlatmayı kapsamakta ve her durum için en uygun ürünü sunmaktadır.
Böylece, yalnızca sabit montaja veya eklemeye yönelik lambalar değil, aynı zamanda çakmak yuvası üzerinden çalıştırılabilen ve uygulama amacına bağlı olarak, örneğin çeşitli uzunlukta esnek kuğu boyunlarına sahip çok sayıda iç aydınlatma mevcuttur.
Ampul alanında da halojen ampullerden LED'lere uzanan geniş bir ürün yelpazesi sunmaktayız. Üniversal parça kataloğumuzda ürün programımızın çeşitliliğini kendi gözlerinizle görün.

04/15/2016
  • Kamyon LED iç aydınlatma

Plaka lambaları, karanlık gibi zorlu görüş koşullarında da plakanın iyi bir şekilde görülmesini sağlar ve yasal açıdan zorunludur.
Plakanın iyi bir şekilde okunabilmesinin yanı sıra aydınlatmanın arkadan gelen araçları rahatsız etmemesi önemlidir, yani aydınlatma gözleri kamaştırmamalıdır.
HELLA'nın plaka lambaları, tüm yasal zorunlulukları yerine getirir ve plakanın en iyi şekilde görülmesini sağlar.

Ürün örneği: LED plaka lambası
HELLA'nın son derece düz LED plaka lambası, 4 adet Power LED ve bir hassas optik sayesinde, oldukça düşük bir enerji tüketimiyle güçlü bir ışık verimi sunar. Plaka lambası, hem plakanın üzerine montaj varyasyonu olarak hem de plakanın yanına ekleme varyasyonu olarak sunulur. Ekleme varyasyonunda ışık veriminin en uygun seviyede olması sayesinde bir plaka için sadece bir lamba gereklidir; içe montaj varyasyonunda iki lamba gereklidir. Üste montaj varyasyonu özellikle römork uygulamaları için uygundur.
Koruma sınıfı IP 6K9K sayesinde yüksek bir toz ve su geçirmezliği sağlanır. Kendisini kanıtlamış olan ampullü LED plaka lambası, sorunsuz bir şekilde LED içe montaj varyasyonu ile değiştirilebilir ve böylece hızlı bir şekilde enerji bakımından verimli bir yükseltme yapmak mümkün olur.

04/15/2016
  • Kamyon LED plaka lambası
  • Print