Lampa wielofunkcyjna
Header
Lampa wielofunkcyjna

Lampy wielofunkcyjne HELLA: prawdziwa wszechstronność.

Lampy wielofunkcyjne, jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie różne funkcje oświetlenia, na przykład tylne światło pozycyjne, światła stop, kierunkowskazy, tylne światło przeciwmgłowe i światło cofania.
Możliwości kombinacji jest bardzo wiele, od lamp z dwoma funkcjami, po lampy z trzema i więcej funkcjami, również w technologii hybrydowej.
HELLA oferuje różne lampy wielofunkcyjne stworzone specjalnie na potrzeby samochodów ciężarowych.
04/06/2016

  • Tylne światło do samochodów ciężarowych

Tylne światło Hybrid lub Full LED KRONE obejmuje wszystkie 5 funkcji oświetlenia (ogon, hamulec, kierunkowskaz, tylna mgła i światło cofania z reflektorem), z lub bez światła luzu.

Światła tylne i hamulcowe są zawsze w diodach LED, wszystkie inne funkcje są dostępne w wersji LED lub żarowej, co ułatwia konwersję na technologię LED. Ponadto tylne światło zawiera opatentowany wymienny obiektyw, który można zmieniać niezależnie od żarówki.

Dzięki symbolowi KRONE tylne światło przyciąga wzrok.
Ale także dzięki innym funkcjom, takim jak ochrona przed odwrotną polaryzacją i kontrola awarii kierunkowskazów, światło tylne jest prawdziwą atrakcją.

05/31/2019
  • Krone

Nowa tylna lampa LED „COLUNA firmy HELLA jest najlepszym dowodem na to, że HELLA w pełni zasługuje na miano lidera innowacyjności. Wszystkie 5 funkcji (tylne światło pozycyjne, światło stop, kierunkowskaz, tylne światło przeciwmgłowe i światło cofania) lampy zostały wykonane w technologii LED. Tylne światło pozycyjne w połączeniu ze światłem odblaskowym stanowi innowacyjny, zgłoszony do ochrony patentowej powierzchniowy światłowód LED. Uzyskany w ten sposób jednolity strumień tylnego światła pozycyjnego oświetla dużą powierzchnię 145 cm².
Również dzięki pozostałym właściwościom, jak ochrona przepięciowa i ochrona przed zamianą biegunów oraz wysoka odporność na wibracje i stopień ochrony IP 6K9K (pyło- i wodoszczelność), lampa „COLUNA“ jest prawdziwą perełką w ofercie HELLA.

04/25/2016
  • Tylne światło do samochodów ciężarowych

Lampa wielofunkcyjna HELLA FULL-LED do samochodów DAF oferuje liczne nowości. Jest to pierwsza na rynku lampa tylna, w której wszystkie funkcje światła zostały wykonane w technologii LED do zastosowań Heavy Duty, a jej zewnętrzny klosz nie jest już przyklejony na stałe do obudowy. Dzięki temu w razie uszkodzenia nie ma konieczności wymiany całej lampy, lecz można zakupić i wymienić jedynie moduł klosza. Umożliwia to znaczną oszczędność. Kolejną nowością jest dynamiczny kierunkowskaz. Zamiast migacza powierzchniowego zastosowano w nim funkcję światła sekwencyjnego. W połączeniu z nowoczesną soczewką „Glowing body“ charakterystyczną dla samochodów DAF oraz w pełni metalizowanemu odbłyśnikowi lampa ma atrakcyjny wygląd w ciągu dnia i w nocy oraz niepowtarzalny charakter.
Lampa jest dostępna do wyboru również ze zintegrowanym oświetleniem tablicy rejestracyjnej oraz sygnałem ostrzegawczym cofania.

06/14/2016
  • Nowa lampa tylna Full-LED do samochodów DAF z technologią „glowing-body” marki HELLA

Dziś trudno już wyobrazić sobie nowoczesne oświetlenie samochodu bez technologii LED. Całkiem słusznie, bowiem jej atuty są oczywiste: Lampy wykonane w technologii LED są bezobsługowe i wyróżniają się bardzo długą żywotnością, przewyższającą często nawet okres eksploatacji samochodu. Do tego dochodzi doskonała energooszczędność z powodu niskiego poboru mocy oraz swoboda przy projektowaniu lampy.

To choćby z tego powodu firma HELLA i MAN sięgnęły po tę innowacyjną technologię również w nowej lampie tylnej Full-LED. Jej szczególnym atutem jest realizacja światła pozycyjnego i światła obrysowego w technologii „glowing body“. Lampa ma modułową konstrukcję, która z jednej strony podnosi jej walory wizualne, a z drugiej umożliwia prostą wymianę klosza w razie uszkodzenia.

04/06/2016
  • Nowa lampa tylna Full-LED do samochodów MAN z technologią „glowing-body” marki HELLA

Lampa wielofunkcyjna 24 V firmy HELLA w technologii żarówkowej lub hybrydowej LED to pewna inwestycja na przyszłość. Wszystkie funkcje lampy są wykonane standardowo z tradycyjnymi żarówkami 24 V, lecz funkcje światła ciągłego, czyli tylne światło pozycyjne, oświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz boczne światła obrysowe i gabarytowe można szybko i bez trudu wymienić na wersję LED (zestaw do wymiany 9DW 194 222-801). Dzięki temu lampa ta stanowi niezwykle atrakcyjne ekonomicznie rozwiązanie.
Lampa hybrydowa posiada zakrzywiony zewnętrzny kształt klosza zapewniający optymalną szczelność oraz dużą oświetloną powierzchnię światła obrysowego. Poziome światło odblaskowe oraz prosta struktura poszczególnych funkcji światła zapewniają jednolity wygląd.
Duży wybór różnych wersji, na przykład ze zintegrowanym sygnałem cofania, umożliwia maksymalną elastyczność i spełnienie niemal wszystkich wymogów w dziedzinie samochodów ciężarowych.

04/25/2016
  • Hybrydowe łączone światło tylne do samochodów ciężarowych

Modułowa lampa 24 V do przyczep firmy HELLA wykonana w technologii hybrydowej to prawdziwy multiinstrumentalista. Dzięki modułowej budowie oraz modułowości źródeł światła i elementów obudowy lampę można dostosować elastycznie do potrzeb konkretnej przyczepy.
Tylne światło pozycyjne i światło stop są wykonane w postaci modułów LED, natomiast wszystkie pozostałe funkcje mogą być zrealizowane w technologii LED bądź technologii tradycyjnej na zwykłą żarówkę. Możliwości kombinacji są niemal nieograniczone.
Żarówki można w dowolnym momencie bez specjalnych narzędzi wymienić na niezwykle energooszczędną technologię LED, co zapewnia dużą swobodę na przyszłość — dotyczy to również wymiennego klosza, który można wymienić niezależnie od źródła światła.
Kolejną ciekawą zaletą lampy jest rozdzielacz z dodatkowymi wyjściami z tyłu obudowy. Umożliwia on łatwe podłączenie dodatkowych funkcji świateł, na przykład światła obrysowego lub bocznego światła gabarytowego.

04/25/2016
  • Łączone światło tylne do samochodów ciężarowych
  • Print
Microsite Przyczepy
Picture
Szukasz produktów dla przyczep i informacji o nich? Odwiedź naszą Microsite Przyczepy
Broszura: Przepisy prawne (ECE 48)
Broszura: Przepisy prawne

Najważniejsze przepisy prawne zebrane w jednym miejscu — Do pobrania i wydrukowania